metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Úterý, 13. dubna 2021. Svátek má Aleš.
Lidé museli tlačit tramvaj.
Lidé museli tlačit tramvaj. | foto: Tomáš Kittler

Dojeli jsme, musíte tlačit. Na Staroměstské čekala na cestující dřina

6. srpna 2014  16:54 Filip Jaroševský, Metro.cz
Brzy bude možná podmínkou pro jízdu tramvají také dobrá fyzická kondice. Včera totiž nedaleko zastávky Staroměstská musela skupina cestujích tlačit tramvaj Škoda 15T, jejíž hmotnost bez cestujících činí bezmála 42 tun.

Vůz podle dopravního podniku zastavil v úseku, kde není v troleji napětí a sami cestující se rozhodli tramvaj postrčit o kousek dál, kde už napětí je, aby nemuseli půl hodiny čekat, než přijede z vozovny vůz s techniky dopravního podniku. Podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové tento úsek měří pouhých deset centimetrů.

Zvládne to i jeden člověk, říká silák

Podle známého siláka se ale cestující zase tak nenadřeli. „Myslím si, že zdravý dospělý jedinec nebude mít problém po rovném povrchu tramvaj utlačit sám. Já jsem tahal tramvaj plnou cestujících pouze v zubech a nebylo to nic výjimečného, když si ještě uvědomíme, že váha na kolejích je desetkrát lehčí oproti tahání auta,“ říká silák René „Golem“ Richter.

Sám je držitelem pětačtyřiceti světových rekordů v silových disciplínách, jako je například utažení jedenácti kamionů o hmotnosti 82,5 tuny nebo zvednutí 100 kilogramů malíčkem. „Světový rekord u jedince v tahání soupravy vagonů na kolejích je 1000 tun a v zubech přes 200 tun,“ dodává Richter.

Komentáře

Hlavní zprávy

Aranžérie přináší květiny na sto způsobů

vydáno 13. dubna 2021  15:05

Květinová dílna Aranžérie se nachází v Praze 4. Zároveň jde také o sociální podnik.   celý článek

Do Prahy se vrátily školní linky. Další změny se chystají

vydáno 13. dubna 2021  11:15

Chytré displeje ve vozech nebo zbrusu nové řády. Cestující si bleskurychle zvykají.  celý článek

Počet narušení pravidel je už obludný, naříkají strážci hor

vydáno 12. dubna 2021  19:00

„Až na vrcholky hor už vyjedu jenom já...“ Tak možná parafrázují píseň Věry Martinové ti, kteří nohy vyměnili za auto či jiné vozidlo.  celý článek

Pivo Pěkný číslo je propagace fyziky i naší fakulty pomocí chutí a vůní, říká docent Martin Vlach

vydáno 12. dubna 2021  17:03

Studentská slovní hříčka stála u zrodu piva. Idea jeho originální receptury vznikla na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Proděkan fakulty...  celý článek

Vaše fotky z Prahy