Během koronavirové krize jste v hotelu Volarik zavedl úsporná opatření, ale provoz se nezastavil. Naopak jste krizi využil.
Situaci jsme využili k přípravě hotelu na plnou sezonu. Dokončili jsme na jaře kompletní rekonstrukci hotelu tak, abychom mohli našim klientům nabídnout nejen naše standardní, ale i rozšířené služby o nově vybudované sky wellness a také a la carte restauraci spojenou s novým lobby barem. Paradoxně tím, že se byznys zastavil, jsme získali.
Pocítili jste krizi finančně?
Samozřejmě se nás to dotýkalo už od začátku. Přišli jsme o tržby, protože byly nasmlouvané nějaké konferenční akce, individuální klienti, museli jsme vracet spoustu rezervací, protože ne všichni je chtěli přesunout. Kdyby nás zavřeli na konci června, tak jsme úplně v háji. To by celé léto bylo velmi špatné.
Hotel má nyní nový bazén na střeše, z pokojů je zase výhled na přírodní jezírko, kde se hosté mohou zchladit poté, co vyskočí z kelosauny. Jak jste na to přišli?
Můj zdroj nápadů pochází z cest po světě. A jednoduše řečeno, snažím se to nejkrásnější přinést sem. To znamená, to, co vidím třeba v Rakousku, v Itálii, fakt něco výjimečného na výjimečných místech. Tam wellness staví v horách a mají krásné výhledy. Ale tady u nás nejsme na horách, ale máme zámek, je tady kopeček, tak mě napadlo, proč neudělat wellness na střeše. A kelosaunu jsme viděl v jednom hotelu v Čeladné. Saun je v republice hodně, a abychom se odlišili a udělali něco jedinečného, přitáhli jsme dodavatele kelosaun.
Proč je to kelosauna?
Kelo je druh borovice. Jedná se o několik stovek let staré kmeny mrtvých borovic, které mají výjimečné vlastnosti pro stavbu sauny. Jak fouká tundrou vítr, kmeny jsou oschlé a pryskyřice je uzavřená uvnitř. A dřevo pak nádherně provoní saunu, takže dýcháte uzavřenou starou pryskyřici. Když jsme kelosaunu vybudovali, bylo první dva až tři měsíce vidět, jak pryskyřice tekla ven. Proto ta sauna nesmí být vyhřátá na vysoké stupně, protože rychleji vysychá. Nemusí se do ní dávat aromatická vůně.
V současné době připravujete další butikový hotel.
Máme Apartmány Volarik, ty už jsou hotové, pak hotel Volarik a v plánu jsou ještě další dva hotely, které chceme postavit tady v Mikulově. Boutique Wine Hotel se zařadí do systému design hotelů po celém světě, připravujeme se na stavbu, máme vizualizace. Dalším projektem je ekologický apartmánový resort, který bude zaměřený jak na rodiny s dětmi, tak na zážitkové kongresy.
Jak bude hotel veliký?
Bude to menší projekt, jen 34 pokojů, ale zase budou větší. Většina bude do 30 metrů čtverečních, dva pokoje budou mít 60 metrů. A bude spíš zaměřený pouze na dospělé hosty, ale ještě nevím, zda to tak opravdu omezíme. V zahraničí to bývá standard, ale Češi na to někdy špatně reagují. Bránit někomu, aby přivezl jednoroční dítě, které tam přespí, je asi škoda.
Těmto hotelům se říká adults only.
Ano, tento hotel Volarik je family friendly, jestli to tak můžeme nazvat. Není to family hotel, je to family friendly. A nový bude adults only, to znamená spíš komornější, menší, otevřená kuchyň, v podstatě taková vila. Bude tam obývák a zahrada. Meditační místnost, další na jógu. Tam si můžete přijít odpočinout, můžete tam klidně pracovat. Krásný výhled na vinohrady, na Svatý Kopeček – s tím, že nahoru ke kapličce se dostanete za chvilku, je to nějakých 500 metrů.
Hotel má stát na místě starých sklepů, kde jste měli vinařství. Využijete je?
Ano, wellness bude ve vinařském sklepě. Takže vy půjdete do sklepa s víny a na konci máte finskou saunu. A uprostřed toho sklepa budou dvě železné kádě, v jedné bylinková, v druhé parní sauna. Takže to je takový vtip, vypadá to jako vinařská nádoba, a přitom je to atrakce.
A ten další projekt?
Třetí projekt bude největší, bude zaměřený na rodiny s dětmi. V hotelu budou dvě patra wellness, v prvním patře family wellness, ve druhém patře pro dospělé. Počítáme rovněž s panoramatickými výhledy na celý Mikulov. Bude to hodně prosklený objekt a počítá se i se zážitkovými kongresy. S naším prvním city hotelem a plánovaným butikovým pro dospělé by se to mělo perfektně doplňovat.