metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 14 °C

Čtvrtek, 28. října 2021. Den vzniku samostatného československého státu.

Další 2 fotografie v galerii
Chybný název na zastávce Staroměstské náměstí. | foto: David SedleckýMetro.cz

Dopravnímu podniku se lepí smůla na paty, některé problémy se vrací

  12:35
Neustále protékající stropy na Můstku, schody připomínající klouzačku u nezastřešených vstupů do nových stanic metra A, ledopád ve stanici.

Pokud jde o hromadnou dopravu, není v metropoli nouze o kuriózní úkazy. Jako například na zastávce autobusu 194, kde čtenář David Sedlecký objevil pravopisnou chybu. Ze Staroměstského náměstí je tak náměstí „Staromětské“.

Fotogalerie

„Dopravní podnik nemá s těmito označníky zastávek ani s vylepenými informacemi na nich nic společného,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková, podle které je dopravcem této linky firma ABOUT ME s.r.o.

Podle mluvčí Prahy 1 Veroniky Blažkové, která má zastávku na starost, však chybný polep dodal právě dopravní podnik, a to v prosinci minulého roku. Byl vyvěšen za původní, poškozený vandaly. „Dopravní podnik jsme požádali o zhotovení nového polepu zastávky bez této gramatické chyby, po dodání polepu bude ihned vyměněn,“ vysvětluje Blažková.

Další problém, který dopravce řeší již několik měsíců, je zatékání do metra Můstek. Zde se podle aktuálního počasí objevují buďto hadry nacucané vodou, kbelíky zachycující odkapávací vodu, nebo i uklízečky s košťaty. Podle Řehkové došlo při posledních stavebních úpravách kolem výtahu ke změnám hydrogeologických poměrů a voda začala téct, kam neměla. Natrvalo problém vyřešit se ale zatím nepodařilo.

„Průběžné opravy budou ve stanici Můstek pokračovat i v průběhu první poloviny roku 2017. Kbelíkové opatření je stále nejvhodnějším, nejrychlejším a nejoperativnějším způsobem zásahu po prvních příznacích průsaků, který se užívá už od zahájení provozu metra,“ popisuje Řehková.

V zimním období mají v městské hromadné dopravě trable také ti, kteří vystupují na nových stanicích metra A. Pokud zde totiž u nezastřešených vstupů klesne teplota či napadne sníh, mění se výstupy v kluziště.

Svědky zajímavého úkazu jsou cestující přes stanici metra C Pražského povstání. U výstupu do ulice Na Pankráci tu totiž visívá ze zdi obrovská masa ledu. „Ledopád ve vestibulu stanice Pražského povstání je stále k vidění,“ láká v žertu čtenář Jan Majzner.

Komentáře

Hlavní zprávy

Xindl X: Na koncertě se těším hlavně na šedesátičlenný sbor

vydáno 27. října 2021  8:56

Písničkář Ondřej Ládek, známý jako Xindl X, vypouští v pátek novou desku s názvem Terapie. V rozhovoru pro Metro mluvil nejen o netradičním vzniku alba,...  celý článek

Fotili jste zarostlé značky. Už jsou také díky vám opět viditelné

vydáno 27. října 2021  6:55

Je to pár týdnů, co jsme čtenáře deníku Metro vyzvali, aby nám zasílali fotografie špatně viditelných dopravních značek. Následně k nám do redakce...  celý článek

Covidová facka pro hotely? Za ubytování si turisté v Praze připlatí

vydáno 26. října 2021  18:54

Turistický poplatek platil při návštěvě některého z českých či zahraničních měst snad každý Pražan. Pokud se někdo naopak do naší stověžaté metropole...  celý článek

Zelené budovy, v pátek dříve z práce. Firmy hledají úspory, jak si poradit s drahými energiemi

vydáno 26. října 2021  9:59

Nejen krach Bohemia Energy, ale také prudké zvyšování cen energií nutí domácnosti i firmy k rychlému zamyšlení: Kde ušetřit?  celý článek

Vaše fotky z Prahy