metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 5 °C

Úterý 6. prosince 2022. Svátek má Mikuláš

Další 2 fotografie v galerii
Chybný název na zastávce Staroměstské náměstí. | foto: David SedleckýMetro.cz

Dopravnímu podniku se lepí smůla na paty, některé problémy se vrací

  12:35
Neustále protékající stropy na Můstku, schody připomínající klouzačku u nezastřešených vstupů do nových stanic metra A, ledopád ve stanici.

Pokud jde o hromadnou dopravu, není v metropoli nouze o kuriózní úkazy. Jako například na zastávce autobusu 194, kde čtenář David Sedlecký objevil pravopisnou chybu. Ze Staroměstského náměstí je tak náměstí „Staromětské“.

„Dopravní podnik nemá s těmito označníky zastávek ani s vylepenými informacemi na nich nic společného,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková, podle které je dopravcem této linky firma ABOUT ME s.r.o.

Podle mluvčí Prahy 1 Veroniky Blažkové, která má zastávku na starost, však chybný polep dodal právě dopravní podnik, a to v prosinci minulého roku. Byl vyvěšen za původní, poškozený vandaly. „Dopravní podnik jsme požádali o zhotovení nového polepu zastávky bez této gramatické chyby, po dodání polepu bude ihned vyměněn,“ vysvětluje Blažková.

Další problém, který dopravce řeší již několik měsíců, je zatékání do metra Můstek. Zde se podle aktuálního počasí objevují buďto hadry nacucané vodou, kbelíky zachycující odkapávací vodu, nebo i uklízečky s košťaty. Podle Řehkové došlo při posledních stavebních úpravách kolem výtahu ke změnám hydrogeologických poměrů a voda začala téct, kam neměla. Natrvalo problém vyřešit se ale zatím nepodařilo.

„Průběžné opravy budou ve stanici Můstek pokračovat i v průběhu první poloviny roku 2017. Kbelíkové opatření je stále nejvhodnějším, nejrychlejším a nejoperativnějším způsobem zásahu po prvních příznacích průsaků, který se užívá už od zahájení provozu metra,“ popisuje Řehková.

V zimním období mají v městské hromadné dopravě trable také ti, kteří vystupují na nových stanicích metra A. Pokud zde totiž u nezastřešených vstupů klesne teplota či napadne sníh, mění se výstupy v kluziště.

Svědky zajímavého úkazu jsou cestující přes stanici metra C Pražského povstání. U výstupu do ulice Na Pankráci tu totiž visívá ze zdi obrovská masa ledu. „Ledopád ve vestibulu stanice Pražského povstání je stále k vidění,“ láká v žertu čtenář Jan Majzner.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dáváte si novoroční předsevzetí? Zkuste se v nich zaměřit na svou kariéru

vydáno 6. prosince 2022  14:09

S čím a jak začít? Přinášíme vám článek a v něm sedm tipů, jak na to můžete jít.  celý článek

Strkejte si ruce do kyblíků s ledem, brzy vám bude hej, radí biohacker Libor Mattuš

vydáno 6. prosince 2022  13:59

S biohackerem Liborem Mattušem se potkáváme na konferenci o štěstí v práci, kde zvědavým přihlížejícím popisuje příznivé účinky chladu na tělo. Okamžitý...  celý článek

Období až opulentních hostin se blíží, dají se zvládnout bez těžkostí

vydáno 6. prosince 2022  6:00

Chcete se po svátcích vejít do svého oblečení? Na přibírání má vliv nedostatek spánku, kila naskáčou i po alkoholu.  celý článek

Pokud budete dárky pod stromeček lovit on-line, dejte si pozor na podvodníky

vydáno 5. prosince 2022  6:31

Věci z druhé ruky jsou díky příznivé ceně a ekologickému aspektu čím dál oblíbenější. Dříve sloužily spíše pro osobní potřebu, zato letos se pod...  celý článek