metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 4 °C

Pondělí, 8. března 2021. Svátek má Gabriela.
Chybný název na zastávce Staroměstské náměstí.
Další 2 fotografie v galerii
Chybný název na zastávce Staroměstské náměstí. | foto: David SedleckýMetro.cz

Dopravnímu podniku se lepí smůla na paty, některé problémy se vrací

16. ledna 2017  12:35 Filip Jaroševský Metro.cz
Neustále protékající stropy na Můstku, schody připomínající klouzačku u nezastřešených vstupů do nových stanic metra A, ledopád ve stanici.

Pokud jde o hromadnou dopravu, není v metropoli nouze o kuriózní úkazy. Jako například na zastávce autobusu 194, kde čtenář David Sedlecký objevil pravopisnou chybu. Ze Staroměstského náměstí je tak náměstí „Staromětské“.

Fotogalerie

„Dopravní podnik nemá s těmito označníky zastávek ani s vylepenými informacemi na nich nic společného,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková, podle které je dopravcem této linky firma ABOUT ME s.r.o.

Podle mluvčí Prahy 1 Veroniky Blažkové, která má zastávku na starost, však chybný polep dodal právě dopravní podnik, a to v prosinci minulého roku. Byl vyvěšen za původní, poškozený vandaly. „Dopravní podnik jsme požádali o zhotovení nového polepu zastávky bez této gramatické chyby, po dodání polepu bude ihned vyměněn,“ vysvětluje Blažková.

Další problém, který dopravce řeší již několik měsíců, je zatékání do metra Můstek. Zde se podle aktuálního počasí objevují buďto hadry nacucané vodou, kbelíky zachycující odkapávací vodu, nebo i uklízečky s košťaty. Podle Řehkové došlo při posledních stavebních úpravách kolem výtahu ke změnám hydrogeologických poměrů a voda začala téct, kam neměla. Natrvalo problém vyřešit se ale zatím nepodařilo.

„Průběžné opravy budou ve stanici Můstek pokračovat i v průběhu první poloviny roku 2017. Kbelíkové opatření je stále nejvhodnějším, nejrychlejším a nejoperativnějším způsobem zásahu po prvních příznacích průsaků, který se užívá už od zahájení provozu metra,“ popisuje Řehková.

V zimním období mají v městské hromadné dopravě trable také ti, kteří vystupují na nových stanicích metra A. Pokud zde totiž u nezastřešených vstupů klesne teplota či napadne sníh, mění se výstupy v kluziště.

Svědky zajímavého úkazu jsou cestující přes stanici metra C Pražského povstání. U výstupu do ulice Na Pankráci tu totiž visívá ze zdi obrovská masa ledu. „Ledopád ve vestibulu stanice Pražského povstání je stále k vidění,“ láká v žertu čtenář Jan Majzner.

Komentáře

Hlavní zprávy

Doma míváme načančáno, ale venku jsme jako čuňátka

Není mezi těmito plechovkami i některá „vaše“?
vydáno 7. března 2021  17:49

Plechovka letí do křoviska, nedopalek na zem. V obýváku bychom vajgla do koberce zřejmě netípli.  celý článek

Sběratel. Příběhy hodinek někdy dojmou chlapy k slzám

Vzácné kapesní hodinky
vydáno 7. března 2021  11:58

Sběratelství je neodolatelná vášeň. Muž, říkejme mu třeba Vladimír, dokáže o hodinkách, které sbíral, vyprávět hodiny a hodiny. O tom, jak k jednotlivým...  celý článek

Nevypadá to jako respirátor, do krámu vás nepustím! Majitelé nanošátků mají problém

Nanošátek FFP2
vydáno 7. března 2021  6:24

Vyjít z domu znamená vybavit se mnoha lejstry. A mít papíry i od výrobce nákrčníků.  celý článek

Bez odborné literatury se svět neobejde, je to cesta k pokroku, říká zakladatel nakladatelství

Rodina Svitákova. Roman zcela vpravo, Klára po jeho pravici
vydáno 6. března 2021  14:21

Nakladatelský dům Grada letos slaví 30 let na knižním trhu, kde patří mezi špičku. Do rodinné firmy nastupuje nová generace a učí se čelit krizi. O...  celý článek

Vaše fotky z Prahy