metro.cz

Počasí v Praze

21 °C / 33 °C

Čtvrtek 18. srpna 2022. Svátek má Helena

Další 2 fotografie v galerii
Chybný název na zastávce Staroměstské náměstí. | foto: David SedleckýMetro.cz

Dopravnímu podniku se lepí smůla na paty, některé problémy se vrací

  12:35
Neustále protékající stropy na Můstku, schody připomínající klouzačku u nezastřešených vstupů do nových stanic metra A, ledopád ve stanici.

Pokud jde o hromadnou dopravu, není v metropoli nouze o kuriózní úkazy. Jako například na zastávce autobusu 194, kde čtenář David Sedlecký objevil pravopisnou chybu. Ze Staroměstského náměstí je tak náměstí „Staromětské“.

„Dopravní podnik nemá s těmito označníky zastávek ani s vylepenými informacemi na nich nic společného,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková, podle které je dopravcem této linky firma ABOUT ME s.r.o.

Podle mluvčí Prahy 1 Veroniky Blažkové, která má zastávku na starost, však chybný polep dodal právě dopravní podnik, a to v prosinci minulého roku. Byl vyvěšen za původní, poškozený vandaly. „Dopravní podnik jsme požádali o zhotovení nového polepu zastávky bez této gramatické chyby, po dodání polepu bude ihned vyměněn,“ vysvětluje Blažková.

Další problém, který dopravce řeší již několik měsíců, je zatékání do metra Můstek. Zde se podle aktuálního počasí objevují buďto hadry nacucané vodou, kbelíky zachycující odkapávací vodu, nebo i uklízečky s košťaty. Podle Řehkové došlo při posledních stavebních úpravách kolem výtahu ke změnám hydrogeologických poměrů a voda začala téct, kam neměla. Natrvalo problém vyřešit se ale zatím nepodařilo.

„Průběžné opravy budou ve stanici Můstek pokračovat i v průběhu první poloviny roku 2017. Kbelíkové opatření je stále nejvhodnějším, nejrychlejším a nejoperativnějším způsobem zásahu po prvních příznacích průsaků, který se užívá už od zahájení provozu metra,“ popisuje Řehková.

V zimním období mají v městské hromadné dopravě trable také ti, kteří vystupují na nových stanicích metra A. Pokud zde totiž u nezastřešených vstupů klesne teplota či napadne sníh, mění se výstupy v kluziště.

Svědky zajímavého úkazu jsou cestující přes stanici metra C Pražského povstání. U výstupu do ulice Na Pankráci tu totiž visívá ze zdi obrovská masa ledu. „Ledopád ve vestibulu stanice Pražského povstání je stále k vidění,“ láká v žertu čtenář Jan Majzner.

Komentáře

Hlavní zprávy

Budvar se spojil s hravými sládky. Vznikl pšeničný Kraťas

vydáno 18. srpna 2022  5:51

Tuhle příležitost si nenechte ujít. Národní pivovar Budvar úplně poprvé uvařil pšeničné pivo. Letní limitka Kraťas vznikla ve spolupráci s minipivovarem...  celý článek

Komerční sdělení

Festival netradičních sportů zve na atraktivní program

vydáno 18. srpna 2022

NEfestival neboli Festival netradičních sportů bude v sobotu 20. srpna velkým lákadlem v Heřmanově Městci na Chrudimsku.   celý článek

Sexting může dítěti zničit vztah, dovést ho k sebevraždě

vydáno 17. srpna 2022  19:29

Nemluv s cizími, neber od nich dárky, netoulej se, kde to neznáš. Rodičovské pokyny děti dodržují. Na internetu se ale chovají jinak.  celý článek

Vítejte v ráji ředkví, Tří sester a vil od Václava Šindeláře

vydáno 17. srpna 2022  14:57

Divadlo Sklep, ředkvičky, hospoda U Báby. Dobeška. Co všechno může skrývat tahle kouzelná vilová osada, vklíněná do Braníka? Odpověď přináší kniha...  celý článek