metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 14 °C

Čtvrtek 30. března 2023. Svátek má Arnošt
Drogy (ilustrační foto) | foto: freeimages

Drogový gang rozprášila policie. Během mega akce kriminalisté zabavili šperky i zbraně

  7:15
Pražští kriminalisté obvinili skupinu 12 lidí z nelegální výroby a prodeje drog v Praze a středních Čechách. Od června do září skupina podle policie vyrobila zhruba 15 kilogramů pervitinu v hodnotě asi 15 milionů korun. Obviněným, z nichž už všichni mají za sebou trestní minulost drogového charakteru, hrozí až deset let vězení. Tři z nich jsou ve vazbě, informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Během deseti domovních prohlídek detektivové zajistili velké množství důkazů, mimo jiné kompletní varnu na výrobu pervitinu, 250 gramů pervitinu, půl kilogramu efedrinu, pět kilogramů tablet značky Cirrus, pěstírnu marihuany, půl milionu korun v hotovosti, velké množství zlatých a stříbrných šperků a čtyři funkční pistole. „V rámci trestního řízení také zajistili jeden rodinný dům, jelikož byl pořízen za peníze pocházející z trestné činnosti,“ dodal mluvčí.

Kriminalisté na případu pracovali několik měsíců. Na zásahu, který se na několika místech současně uskutečnil minulý týden, se podílela více než stovka policistů z kriminální a pořádkové služby, ze speciální pořádkové jednotky, letecká služba s vrtulníkem i kriminalističtí technici. „Zásah totiž musel proběhnout v jeden okamžik na několika místech, aby se pachatelé nemohli varovat nebo se domluvit,“ dodal Daněk.

Dvanáct osob ve věku od 23 do 46 let si vyslechlo obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek