metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 27 °C

Pondělí 16. května 2022. Svátek má Přemysl
Policista vidí špatně zaparkované auto. | foto: Metro.cz - Jan David

Fotostory: Špatně zaparkovaná auta mizí v Praze do sedmi minut

  15:20
Zaparkujete trochu do ulice a odběhnete si jen něco koupit. Můžete se vrátit za deset minut, ale váš vůz už nenajdete. Metro pro vás zdokumentovalo superrychlý odtah.

Strážníci s odtahovkou mají smíchovskou křižovatku v ulici Na Zatlance v oblibě. Tady se špatně zaparkované auto najde vždycky. Dnes to byla v 9.44 hodin černá oktávka. „Co si mě fotíte? Já si vás taky vyfotím,“ řve zamračený řidič a mačká spoušť foťáčku proti snímajícímu mobilu. Strážník si fotí auto.

Policista jde k autu a prohlíží si ho.

"Vždyť tu nepřekáží"

Nad situací se pozastavuje starší pán. Podle něj totiž auto nikomu nevadí.
Bydlí za rohem a chodí tudy pro noviny. „Prostě tady rejžujou, jezdí sem odtahovat denně,“ potvrzuje muž v brýlích zkušenosti lidí z okolí. Strážník má zjevně jasno – vůz zasahuje do křižovatky. Odtahovač provléká popruhy koly vozu.

Auto už je skoro na korbě.

Auto míří na korbu

Odtahovač nehezky prská. Nelíbí se mu focení, jeho obličej proto neuvidíte. „Já mám spousty práce, než se tady m.dat s takovejma lidma,“ začíná být vulgární. Práce má určitě spousty, na nedalekém oddělení městské policie před časem mezi řečí potvrdili, že se odsud „ztrácí“ i několik aut denně. Operaci už přihlíží pět kolemjdoucích.

Odtahová služba je připravená k odjezdu.

A mají naloženo

Je 9.51 hodin, to je rychlost. „To jste určitě vy objednal ten odtah a teď si to fotíte!“ útočí řidič. Ne, tak to není, tady stačí jen počkat. Odtahovka dorazí dřív nebo později. Majitel vozu si pro auto musí na odstavné parkoviště. Za odtah zaplatí 1300 korun. První den tu je za 150 korun, další za dvě stovky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na svou exkluzivní trať z Královky na Zvonařku se vrací nostalgická linka číslo 23

vydáno 16. května 2022  12:20

Nostalgická linka jezdí po stejné trase jako před přerušením provozu v březnu 2020.  celý článek

Vadí nám zmatené přípravy, říká k opravě Barrandovského mostu starosta Prahy 13 Vodrážka

vydáno 16. května 2022  4:06

Jedna z nejsledovanějších a zároveň nejdůležitějších oprav v historii hlavního města – Barrandovského mostu dnes započala. Vedení magistrátu je v...  celý článek

Komerční sdělení

Snapbacks liga amerického fotbalu se vrací na Bazaly

vydáno 16. května 2022

ISMM Ostrava Steelers v rámci 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu přivítají na Bazalech Brno Alligators. Dohrávku kola nejvyšší ligy odvysílá 22....  celý článek

Komerční sdělení

Atletický Memoriál Augustina Rebce v Mělníku připomene hrdinného odbojáře

vydáno 16. května 2022

Město na soutoku Labe s Vltavou ožije ve středu 18. května sportem. Po osmé se totiž na mělnickou atletickou umělou dráhu pod Tyršovým domem vydají...  celý článek