metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Pátek 2. června 2023. Svátek má Jarmil

Dalších 20 fotografií v galerii
Pozor na koláčky. Kočky trošku kradou. | foto: Deník Metro, Social Point

GALERIE: Mléko do kávy nebo kočku do klína? V kočkavárnách je možné obojí

  8:00
Zavírat dveře nebo utečou kočky! Pro kavárnu trochu nezvyklý nápis na dveřích. Přesto je varování na místě. Kočičí honička totiž může končit i na ulici. Kočkavárny jsou nový hit v Praze. V metropoli jsou už tři místa, kde si ke kávě můžete kromě dortíku dát i chlupaté pomazlení. Ale dávejte si pozor. Kromě mazlivé povahy mají kavárenští povaleči i ostré drápky a mlsné jazýčky.

Při návštěvě kočičí kavárny riskujete kromě chlupů v latte i to, že si vůbec nesednete. Kočkakárvny jsou hit. „Máme pořád plno. Lepší je předem zavolat,“ varuje Eva Pařízková, dcera majitelů Kočkavárny Frey. Vybudovat v Praze kočičí kavárnu byl z velké části její nápad. 

Kočky nám tu ztloustly

Chlupaté pomazlení však není na objednávku. „Kdyby měly kočky oběhnout každého a nechat se hladit, tak nedělají nic jiného. Sice jsme z útulku vybírali ty hodně mazlivé a nebojácné, ale i tak prosíme zákazníky, ať sami kočky do náruče neberou. Když kočka bude chtít pohladit, tak sama přijde,“ upozorňuje Pařízková.

Každý zde zažene hlad.

Latte, espresso nebo kočku?

Čtyři kocouři a tři kočky jsou všechny z útulků. Ne všechny však z toho samého. „Nebylo by fér brát jen z jednoho útulku,“ vysvětluje Pařízková, která kromě toho, že miluje kočky i v kavárně vypomáhá. „Zatím máme jen pozitivní ohlasy a myslím, že i kočkám se u nás libí. Třeba taková Terinka nám trochu zpohodlněla a teď je kapku při těle,“ upozorňuje na nejmohutnější nájemníka kavárny Pařízková.

Na hygienu se dbá více než jinde

Mourky mají i v Kavárně Kočičí v Karlíně. „Všechny kočičky jsou bývalí tuláci z útulku. V současné době máme na kavárně sedm koček a další budou přibývat. Do té doby si u nás budete moci užít společnosti koťat Matyldy, Oldy a Boženky, Skořice a Tulipána a dospělých koček Aidy a Vanessky. Kočky jsou na sebe už zvyklé z útulku, je to stálá kočičí parta. A podle toho to také vypadá, nejsou to rozhodně žádné stydlivky,“ představila kavárenské povaleče provozní kavárny Zuzana Vrbová.

Kolemjdoucí často zaujme už jen pohled do výlohy.

V Kavárně Kočičí vás občas může kočka i pěkně překvapit.

Na kočičí kavárnu jsou kladeny i větší nároky na hygienu. Ale i s těmi se provozní dokázali poprat. „Kočičky mají svou místnost, zázemí a skládek krmiva úplně v jiném patře než kuchyň a sklad potravin. To nám usnadnilo mnoho věcí. I tak je ale vstup do kavárny na vlastní nebezpečí a na vlastní zodpovědnost. Zákazník tak musí počítat se skutečností, že v kavárně se kočky volně pohybují a že jim mohou přejít třeba po stole,“ připomíná Vrbová.

Hrátky na konzoli i s koťaty

Kočičí společnost na vás čeká i v podniku Social point. V netradiční kavárně neplatíte za to, co sníte a vypijete, ale za čas zde strávený. „Můžete si dát třeba deset šálků a zahrát si tu nějakou multimediální hru. Jedna slečna sem třeba chodí i cvičit jógu,“ představil možnosti Social pointu provozní Anton Markov.

Kavárna funguje už od jara. Nápad přívést sem i kočky však vznikl až na podzim. „Máme tu takovou domácí atmosféru a k té patří i kočky, tak jsem si tři pořídili,“ dodává Markov. 

I kočky se zde baví.

Pozor kam šlapete.

Kočkafé třikrát v Praze

S kočičími kavárny se na podzim v Praze roztrhl pytel.

  • Kočkavárna Frey - První kočičí kavárnu v Praze najdete v Bořivojově ulici na Žižkově. Denně tu mají otevřeno od 11.00 do 20.00 a vždy je lepší si zde místo rezervovat na telefonu 222 722 959. Více informací na www.kockafe.cz.
  • Kavárna Kočičí - Nachází se nedaleko Karlínského náměstí na adrese Křižíkova 22. I zde mají otevřeno denně od 11.00 do 20.00. Rezervovat stůl si můžete na rezervace@kavarnakocici.cz, 776 283 352, 223 008 284. Další informace naleznete na www.kavarnakocici.cz.
  • Social Point - Je klub, který leží 200 metrů od stanici metra Karlovo náměstí v ulice Gorazdova. Cena za vstup je 80 korun. Za každou další započatou minutu v klubu zaplatí zákazník 1 korunu. O všech možnostech klubu se dočtete na webu socialpoint.cz

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Blades se představí v tv zápase Snapbacks ligy proti Bratislavě Monarchs

vydáno 2. června 2023

Na městském stadionu v Ústí nad Labem přivítají v rámci 8. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu domácí hráči Blades soupeře z Bratislavy. Zápas od 16:10...  celý článek

Jičínský pivovar vypustil Řáholeckou sojku. V Olomouci vám nově načepují i Fridu a Sherlocka

vydáno 1. června 2023  12:29

Zatímco před deseti lety bylo na našem území zhruba 100 minipivovarů, momentálně jich je 507. Kvůli pandemii a jiným těžkostem sice některé v posledních...  celý článek

Mucha je jeden z nemnoha českých malířů, který svým dílem přesáhl národní věhlas, říká Pospíšil

vydáno 1. června 2023  8:00

Spolek pro Slovanskou epopej zahájil výstavu Budoucnost Slovanské epopeje, která představuje vybrané varianty budoucího umístění stěžejního díla Alfonse...  celý článek

Pečujte o své vztahy a nehoňte se za nejistými cíli, radí psychoterapeutka

vydáno 1. června 2023  6:00

Klimatická krize, omezení a ztráty na majetku i na životech způsobené pandemií covidu, válka vedená Ruskem proti Ukrajině – to jsou některé z příčin, jež...  celý článek