metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa, 20. října 2021. Svátek má Vendelín.

Dalších 20 fotografií v galerii
Pozor na koláčky. Kočky trošku kradou. | foto: Deník Metro, Social Point

GALERIE: Mléko do kávy nebo kočku do klína? V kočkavárnách je možné obojí

  8:00
Zavírat dveře nebo utečou kočky! Pro kavárnu trochu nezvyklý nápis na dveřích. Přesto je varování na místě. Kočičí honička totiž může končit i na ulici. Kočkavárny jsou nový hit v Praze. V metropoli jsou už tři místa, kde si ke kávě můžete kromě dortíku dát i chlupaté pomazlení. Ale dávejte si pozor. Kromě mazlivé povahy mají kavárenští povaleči i ostré drápky a mlsné jazýčky.

Při návštěvě kočičí kavárny riskujete kromě chlupů v latte i to, že si vůbec nesednete. Kočkakárvny jsou hit. „Máme pořád plno. Lepší je předem zavolat,“ varuje Eva Pařízková, dcera majitelů Kočkavárny Frey. Vybudovat v Praze kočičí kavárnu byl z velké části její nápad. 

Kočky nám tu ztloustly

Chlupaté pomazlení však není na objednávku. „Kdyby měly kočky oběhnout každého a nechat se hladit, tak nedělají nic jiného. Sice jsme z útulku vybírali ty hodně mazlivé a nebojácné, ale i tak prosíme zákazníky, ať sami kočky do náruče neberou. Když kočka bude chtít pohladit, tak sama přijde,“ upozorňuje Pařízková.

Každý zde zažene hlad.

Každý zde zažene hlad.

Latte, espresso nebo kočku?

Latte, espresso nebo kočku?

Čtyři kocouři a tři kočky jsou všechny z útulků. Ne všechny však z toho samého. „Nebylo by fér brát jen z jednoho útulku,“ vysvětluje Pařízková, která kromě toho, že miluje kočky i v kavárně vypomáhá. „Zatím máme jen pozitivní ohlasy a myslím, že i kočkám se u nás libí. Třeba taková Terinka nám trochu zpohodlněla a teď je kapku při těle,“ upozorňuje na nejmohutnější nájemníka kavárny Pařízková.

Na hygienu se dbá více než jinde

Mourky mají i v Kavárně Kočičí v Karlíně. „Všechny kočičky jsou bývalí tuláci z útulku. V současné době máme na kavárně sedm koček a další budou přibývat. Do té doby si u nás budete moci užít společnosti koťat Matyldy, Oldy a Boženky, Skořice a Tulipána a dospělých koček Aidy a Vanessky. Kočky jsou na sebe už zvyklé z útulku, je to stálá kočičí parta. A podle toho to také vypadá, nejsou to rozhodně žádné stydlivky,“ představila kavárenské povaleče provozní kavárny Zuzana Vrbová.

Kolemjdoucí často zaujme už jen pohled do výlohy.

Kolemjdoucí často zaujme už jen pohled do výlohy.

V Kavárně Kočičí vás občas může kočka i pěkně překvapit.

V Kavárně Kočičí vás občas může kočka i pěkně překvapit.

Na kočičí kavárnu jsou kladeny i větší nároky na hygienu. Ale i s těmi se provozní dokázali poprat. „Kočičky mají svou místnost, zázemí a skládek krmiva úplně v jiném patře než kuchyň a sklad potravin. To nám usnadnilo mnoho věcí. I tak je ale vstup do kavárny na vlastní nebezpečí a na vlastní zodpovědnost. Zákazník tak musí počítat se skutečností, že v kavárně se kočky volně pohybují a že jim mohou přejít třeba po stole,“ připomíná Vrbová.

Hrátky na konzoli i s koťaty

Kočičí společnost na vás čeká i v podniku Social point. V netradiční kavárně neplatíte za to, co sníte a vypijete, ale za čas zde strávený. „Můžete si dát třeba deset šálků a zahrát si tu nějakou multimediální hru. Jedna slečna sem třeba chodí i cvičit jógu,“ představil možnosti Social pointu provozní Anton Markov.

Kavárna funguje už od jara. Nápad přívést sem i kočky však vznikl až na podzim. „Máme tu takovou domácí atmosféru a k té patří i kočky, tak jsem si tři pořídili,“ dodává Markov. 

I kočky se zde baví.

I kočky se zde baví.

Pozor kam šlapete.

Pozor kam šlapete.

Kočkafé třikrát v Praze

S kočičími kavárny se na podzim v Praze roztrhl pytel.

  • Kočkavárna Frey - První kočičí kavárnu v Praze najdete v Bořivojově ulici na Žižkově. Denně tu mají otevřeno od 11.00 do 20.00 a vždy je lepší si zde místo rezervovat na telefonu 222 722 959. Více informací na www.kockafe.cz.
  • Kavárna Kočičí - Nachází se nedaleko Karlínského náměstí na adrese Křižíkova 22. I zde mají otevřeno denně od 11.00 do 20.00. Rezervovat stůl si můžete na rezervace@kavarnakocici.cz, 776 283 352, 223 008 284. Další informace naleznete na www.kavarnakocici.cz.
  • Social Point - Je klub, který leží 200 metrů od stanici metra Karlovo náměstí v ulice Gorazdova. Cena za vstup je 80 korun. Za každou další započatou minutu v klubu zaplatí zákazník 1 korunu. O všech možnostech klubu se dočtete na webu socialpoint.cz

Komentáře

Hlavní zprávy

Primátor Hřib se chlubí, že se daří plnit slib vysázení milionů dřevin. Je tomu tak?

vydáno 20. října 2021  5:49

„Zatím se nám podařilo vysadit více než 370 tisíc stromů a do roku 2026 stihneme splnit náš předvolební závazek milionu nových stromů.“ Tak se začátkem...  celý článek

„Areál v Janově nebyl žádný zlatý důl,“ tvrdí exsprávcová

vydáno 19. října 2021  18:45

Na radnici Prahy 1 bublá problém. Deník Metro 3. září psal o kauze týkající se provozování rekreačního areálu Janov nad Nisou, který patří městské části...  celý článek

Kalafunu na dřevěnou nohu jsme nekupovali, reagoval Hrad na jeden z mnoha kuriózních dotazů

vydáno 19. října 2021  17:05

V roce 2020 dorazilo do Kanceláře prezidenta České republiky přes osmdesát žádostí, kdy se pisatelé dožadovali nejrůznějších informací. Přibližně dvacet...  celý článek

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Vaše fotky z Prahy