metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Středa, 26. ledna 2022. Svátek má Zora.

Dalších 23 fotografií v galerii
Požár bývalé tovární haly ČKD v Kolbenově ulici ve Vysočanech. | foto: HZS Praha, Jan KostíkMetro.cz

Hasiči a kriminalisté zatím nezjistili příčinu požáru ve Vysočanech

  12:20,  aktualizováno  24.8 14:20
Ačkoliv víkendový požár haly ve vysočanské Kolbenově ulici způsobil škodu kolem 285 milionů korun, kriminalistům a hasičským vyšetřovatelům se dnes zatím nepodařilo zjistit jeho příčinu.

„Za pomoci speciálně vycvičeného psa vyšetřovatelé zajistili potřebné stopy a důkazy, které budou následně podrobeny odborným znaleckým zkoumáním,“ uvedla mluvčí pražské police Andrea Zoulová Zoulová. Dodala však, že se jim ale konkrétní příčinu vzniku ohně najít zatím nepodařilo.

Podle předběžných odhadů požár způsobil škodu zhruba 270 milionů korun na uskladněném zboží a dalších 15 milionů na budovách.

Požár ve skladu textilu hasiči likvidovali od vzplanutí v sobotu po 19. hodině do nedělního večera. Už v neděli ale podle ředitele pražských hasičů Romana Hlinovského odebrali vzorky, které projdou analýzou a udělali fotodokumentaci.

V areálu bývalé ČKD mezi stanicemi metra Kolbenova a Vysočanská se od soboty vystřídalo zhruba 90 hasičů, asi 40 dobrovolných a 50 profesionálních. Dobrovolní hasiči podle Hlinovského hlavně zajišťovali vodu na hašení, v areálu totiž chyběly hydranty.

O požáru čtěte více zde.

Komentáře

Hlavní zprávy

Doba, kdy za nás bude platit naše auto, je už za rohem

vydáno 25. ledna 2022  17:14

Metody, jak klientovi vytáhnout z kapsy peníze, hledají obchodníci denně. K novým způsobům, jak si plnit co nejrychleji a bez čekání své sny, přispívají i...  celý článek

Kvůli viru odvolávají spoje MHD. Dopravci si řidiče půjčují mezi sebou

vydáno 25. ledna 2022  17:00

Omikron dává zabrat i organizátorovi hromadné dopravy Ropid. Výpadky řeší i v řádu minut.   celý článek

Zmatky kolem biokontejnerů. Neplaťte za ně, radí popeláři

vydáno 25. ledna 2022  13:42

Omluva magistrátu za zdražení svozu odpadu, populismus, ale i příležitost pro ty, kteří chtějí ušetřit. Tak se hovoří o nové možnosti Pražanů zažádat si...  celý článek

Zahraniční filmaři opouštějí Česko. S nimi i prestiž a peníze

vydáno 25. ledna 2022  5:19

Zahraniční štáby loni v tuzemsku utratily přes devět miliard korun. Kvůli rozpočtovému provizoriu pro ně nejsou peníze na investiční pobídky, proto z...  celý článek

Vaše fotky z Prahy