metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 25 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie
Informační středisko Pražské informační služby v Rytířské | foto: praguewelcome.cz

Hledá se nové jméno a logo pro Pražskou informační službu

  18:07
Pražská informační služba během několika týdnů vypíše veřejnou soutěž, ze které má vzejít nové logo a název této městské organizace. Uvedla to nedávno jmenovaná ředitelka Nora Dolanská. S moderním názvem a logem by měla organizace vstoupit do příštího roku.

Do poloviny roku bude dokončena personální reorganizace. Dolanská se chce více zaměřit na spolupráci s mladými lidmi, s absolventy a studenty. Změny chystá i ve způsobu propagace Prahy ve světě. "Organizace je stabilní, ale je zabetonovaná, nehýbe se," řekla ředitelka. Omezit hodlá klasickou výstavní činnost na veletrzích, která podle ní nemá výrazný ohlas. "K dobrému jménu v zahraničí se potřebujeme prezentovat, posílat cizojazyčný newsletter, spolupracovat s českými centry, s ministerstvem zahraničí," tvrdí ředitelka.

Organizace se zaměří na individuální turisty

Nora Dolanská

  • Vystudovala žurnalistiku na Karlově univerzitě a má dlouholeté zkušenosti z oblasti turismu a marketingu cestovního ruchu a služeb.
  • Dříve působila třeba jako šéfka vídeňské odbočky agentury CzechTourism.
  • Nyní mimo jiné přednáší na Karlově univerzitě.

Pražská informační služba bude turisty oslovovat prostřednictvím speciálních kulturních a společenských akcí, které bude pořádat v evropských metropolích. Cestou je spolupráce se školami v zahraničí, třeba prostřednictvím naučných soutěží, v nichž mohou studenti vyhrát pobyt v Praze, plánuje ředitelka. Pomoci má propagace přes sociální sítě, komunikace přes internet, ale i spolupráce se soukromým sektorem.

"Statistiky ukazují, že 85 procent lidí přijíždí do Prahy individuálně," řekla Dolanská. Organizace se proto zaměří především na individuální turisty z Evropy, ale i z asijských zemí. Příležitostí ke zviditelnění české metropole podle ní může být mimo jiné plánovaná zápůjčka slavné Muchovy Slovanské epopeje, kterou chce Praha zřejmě v roce 2017 poslat na několik měsíců do Japonska.

Komentáře

Hlavní zprávy

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek