metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa, 20. října 2021. Svátek má Vendelín.
Karel Březina | foto: ČSSD

Jsou peníze města v bezpečí? Dotace na sport rozdělují šíbři

  17:43
Vypadá to, že magistrát má problém najít dost čestných a­ bezúhonných lidí. Rada města dnes do grantové komise pro sport a tělovýchovu jmenovala hned několik lidí, kteří mají kontroverzní minulost a pošramocenou pověst.

Předsedou komise se stal sociální demokrat Karel Březina, který byl před několika měsíci pravomocně odsouzen pro trestný čin podvodu v dopravním podniku. Proti jeho jmenování do komise vystoupil už na posledním zastupitelstvu pirátský zastupitel Adam Zábranský.

„Grantové komise by dle našeho názoru obecně měly být složeny z­nepolitických odborníků na dané téma, aby tvořili jakousi protiváhu reprezentace politické,“ uvedl Zábranský. Březinu naopak hájí náměstek primátorky a stranický kolega Petr Dolínek. „Rétorika pirátů je účelová. Pan Březina je kompetentní v­ této komisi být,“ řekl Dolínek.

Špatně hospodařil, teď má opět pod palcem kasu?

Dalším problematickým členem komise je zastupitel za ANO Antonín Lébl. Ten byl v ­roce 2010 pro špatné hospodaření odvolán z čela Českého volejbalového svazu. Se svazem vedl a vede i několik soudních sporů.

„Bývalý předseda byl odvolán z vedení svazu mimo jiné z důvodu neprůhledného hospodaření, které se potvrdilo následným forenzním auditem. Na základě zjištěných skutečností podal svaz prostřednictvím své dceřiné společnosti žalobu pro nezákonné obohacování v řádech milionů českých korun,“ shrnul mluvčí svazu Lukáš Kozáček.

Komentáře

Hlavní zprávy

Primátor Hřib se chlubí, že se daří plnit slib vysázení milionů dřevin. Je tomu tak?

vydáno 20. října 2021  5:49

„Zatím se nám podařilo vysadit více než 370 tisíc stromů a do roku 2026 stihneme splnit náš předvolební závazek milionu nových stromů.“ Tak se začátkem...  celý článek

„Areál v Janově nebyl žádný zlatý důl,“ tvrdí exsprávcová

vydáno 19. října 2021  18:45

Na radnici Prahy 1 bublá problém. Deník Metro 3. září psal o kauze týkající se provozování rekreačního areálu Janov nad Nisou, který patří městské části...  celý článek

Kalafunu na dřevěnou nohu jsme nekupovali, reagoval Hrad na jeden z mnoha kuriózních dotazů

vydáno 19. října 2021  17:05

V roce 2020 dorazilo do Kanceláře prezidenta České republiky přes osmdesát žádostí, kdy se pisatelé dožadovali nejrůznějších informací. Přibližně dvacet...  celý článek

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Vaše fotky z Prahy