metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 11 °C

Pondělí, 25. října 2021. Svátek má Beáta.

Větší foto
ilustrační snímek | foto:  Petr Topič, MAFRA

Kolik jazyků znáš, tolikrát si pak můžeš vybírat práci

  12:03
Pandemie koronaviru ve východní Evropě posílila poptávku po kvalitním soukromém dvojjazyčném vzdělání.

V důsledku pandemie hledají rodiče školy s vysokou úrovní vzdělání dětí – ať již prezenčního, či on-line. Pandemie poukázala také na potřebu silného manažerského týmu, který zvládne i tak neočekávané náročné situace, jako je tato. Byl to jeden z faktorů narůstajícího zájmu rodičů v regionu střední a východní Evropy o profesionálně řízené privátní školky a školy. Maple Bear, kanadský lídr v dvojjazyčném vzdělání, otevírá nové školy v regionu a plánuje vstup i do Česka.

V současné době je síť Maple Bear přítomna ve 24 zemích na celém světě. Má 530 škol a školek a nabízí dvojjazyčný kanadský systém vzdělání více než 41 tisícům dětí ve věku od 6 měsíců do 18 let. Během koronavirové krize zaznamenala síť Maple Bear zvýšený zájem o partnerství v zemích střední a východní Evropy. Po vstupu do Bulharska, Rumunska, Albánie a Chorvatska plánuje další expanzi právě do České republiky, ale i na Ukrajinu, do Polska a dalších zemí během roku 2021.

Jazykem proti nemoci

1000

Tolik nových dvojjazyčných školních zařízení plánuje společnost Maple Bear otevřít v příštích třech letech. Dvojjazyčnost přesahuje pouhou znalost dvou jazyků. Podle nedávných studií mají bilingvální děti lepší schopnost se koncentrovat, lépe zvládají multitasking, změny a řešení problémů. Také to může oddálit některé nemoci, jako je Alzheimerova choroba nebo demence, až o 5 let.

„Rozšiřujeme naši síť a také hledáme české lokální partnery. Pandemická situace stimulovala zájem o takové školy ze strany rodičů i podnikatelů. Členství v silné mezinárodní síti škol nabízí stabilitu a garantuje rodičům, že o vzdělání jejich dětí bude postaráno jak ve skutečných, tak také ve virtuálních třídách,“ říká Yann Bidan, generální ředitel Maple Bear ve střední a východní Evropě.

Kanadský vzdělávací systém se pravidelně umisťuje na předních příčkách v mezinárodním hodnocení studentů OECD PISA a je jedničkou mezi všemi anglicky mluvícími zeměmi na světě. Česká republika se umístila na 24. pozici v aktuálním žebříčku PISA, který hodnotí schopnosti studentů v oblasti čtení, matematiky a vědy.

Úspěch sítě Maple Bear stojí na několika faktorech: Nabízí lokálním partnerům průběžnou akademickou podporu velkého týmu kanadských školitelů a Virtuálního kanadského akademického ředitele. Zároveň poskytuje lokální týmy, které pomáhají s operativou, marketingem a ekonomickým plánováním. Světová síť zaručuje rodičům dobrou péči o děti bez ohledu na situaci. Má také ojedinělou pozici na trhu vzdělání – Maple Bear jsou totiž registrovány jako lokální školy, které vyhovují místním vzdělávacím regulacím a nabízejí zcela jasně definované místní učební plány ve spojení s kanadským programem a výukovými metodami. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Střelci Alecu Baldwinovi se na place zhmotnila noční můra. Připomněla i filmovou Vránu

vydáno 24. října 2021  18:46

Do natáčení hollywoodského hitu se někdy vloudí tragédie. Které jsou nejznámější?  celý článek

Není to jen radost. O odvrácené straně mateřství si teď můžete přečíst také knížku

vydáno 24. října 2021  9:05

Upřímný mateřský blog si před třemi lety založila Tereza Maroušková. Působí na Instagramu jako Nas*aná máma a poodkrývá odvrácenou stranu mateřství...  celý článek

Pojeďte s námi na výlet. Nádraží Jedlová. Penzion (nejen) pro šotouše

vydáno 23. října 2021  11:43

Poznávat krajinu lze všelijak. Jsou výlety, ke kterým stačí jenom jízdenka na vlak, který vás bez složitého trmácení dopraví rovnou téměř do pokoje.  celý článek

Skoncovat s manželstvím jde i kladivem. Na Netlixu je to navíc zábava

Strážce streamu
vydáno 22. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Věčně rozhádaný manželský pár vyrazí na odlehlou chatu s cílem zabít jeden druhého, shrábnout životní pojistku svého protějšku a žít si poklidně dál jako...  celý článek

Vaše fotky z Prahy