metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 13 °C

Úterý 27. září 2022. Svátek má Jonáš

Větší foto
Pražané si stěžují na vzdychání. Řeší to i letáky. | foto: Profimedia.cz

„Královna soulože“ z Letné nezavírá okna a štve sousedy

  5:55
Milostné výkřiky se rozeznívají ve vnitroblocích nejen v Praze 7.

„Ať se ta uječená uhekaná královna soulože z vnitrobloku Stupkova / Tusarova / U garáží / Jateční uklidní a zavírá si okna. Dneska bylo slyšet i pleskání,“ stěžuje si na Facebooku uživatelka Nikola. Není zdaleka jedinou obyvatelkou Prahy 7, která má problém s náruživou sousedkou. Několik obyvatel dokonce popisuje na sociálních sítích situace, kdy se s hlasitě vzdychající ženou, tentokráte bydlící v Jirečkově ulici na Letné, pustili sousedé do křížku.

„Nejsem nepřející, ale tohle je opravdu moc. V Jateční se už povídá, že je to vydělávající lehká ženština,“ dodává uživatelka Renata Sluková.

Na facebookové stránce Letenská parta se rozhořívá vášnivá diskuse na téma hlučného sexu sousedů pravidelně. Jedni nyní spekulují o tom, že má paní z Jateční ulice multiorgasmickou poruchu, jiní jsou smířlivější a pouze dotyčné radí pořídit si lépe těsnící okna.

Královna soulože, jak se ženě na Facebooku přezdívá, se stala takovou legendou, že na její adresu žertuje i místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský. Ten chvílemi glosuje o tom, že by si měl odskočit pro popkorn, aby měl kulturní zážitek zcela kompletní, následně si sám naordinovává léky na úzkost. „Mám Neurol, po tom se taky dobře spí,“ žertuje místostarosta.

Vzdychající sousedka z Jirečkovy ulice ale není jediná, kdo se v Praze 7 pravidelně oddává hlasitému sexu u otevřeného okna. Podle uživatelky Heleny Trink bydlí podobně hlasitá kolegyně také mezi ulicemi Šimáčkova, U Smaltovny, Strojnická a Schnirchova. „Budíček v pět ráno nic moc. A ten uječenej čokl na balkoně tamtéž je taky na vraždu,“ stěžuje si Trink.

Sexuální výkony znějící od sousedů umí potrápit také obyvatele Žižkova, kde se v minulosti několikrát objevovaly plakáty s prosbou o dodržování nočního klidu. V Libni se dokonce v loňském roce odehrála situace, kdy vřískající sousedku nahrál jeden z místních a pak celý zvukový záznam postoval na Facebooku. Situace byla o to kurióznější, že na rozdíl od nenávistných reakcí sklidila hlasitá sousedka na záznamu povzbudivé hvízdání z okolních bytů. „U nás v Libni se lidi v hezkejch věcech povzbuzujou,“ napsal tehdy uživatel František.

Za samotné hlasité milování, byť může být někomu jeho poslech nepříjemný, nehrozí žádný trestní postih. Pokud se ovšem odehrává v noci, tedy po 22. hodině, může být definováno jako přestupek proti nočnímu klidu. Ten trvá do šesti ráno, takže se uměřenost doporučuje i ranním ptáčatům. Pokud se s hlučnými sousedy nedá slušně domluvit, dotyčný má právo vše oznámit na tísňovou linku městské policie linku 156.

„Občas má člověk radost, že si někdo užívá. Babička nám s oblibou a úsměvem v tváři vypráví, jak jí noví sousedi nad nima zlepšili sexuální život. Když někdo kopuluje s pravidelností hodinek, nezbývá občas než se na to připravit i vzít si zvyk za svůj,“ doplňuje na Facebooku Lucie Šíma.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek