metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav

Další 1 fotografie v galerii
V centru Prahy praskl vodovod, havárie komplikuje dopravu (28.11.2016). | foto: Yan Renelt, MAFRA

Sokolská je bez aut. Dopravu zastavilo prasklé, 130 let staré potrubí

  7:53
Před dvěma týdny oběhly svět snímky, jak se podařilo japonským stavbařům opravit rozsáhlý propad v­ centru města Fukuoka za jediný týden. Každého asi napadlo, jak dlouho by to trvalo u nás. Teď se to dozvíme.

Včera ráno praskla vodovodní potrubí na frekventované křižovatce Sokolské a Ječné, kudy prochází magistrála. Na místě zeje kráter přes polovinu vozovky a úsek Wilsonova–Muzeum řidičům celý den hlásil v navigacích červeně, že tam je pátý, nejhorší stupeň průjezdnosti.

Místo propadu už včera prozkoumal georadar, podle výsledků měření je pod dvěma jízdními pruhy podloží v pořádku. Tam by se auta podle mluvčího Pražských vodovodů a kanalizací Tomáše Mrázka mohla vrátit už zítra v poledne. Komplikovanější bude oprava zbylých dvou pruhů, tu odhaduje Mrázek až do poloviny týdne. „Pokud bude vše v pořádku, chceme zbytek ulice opravit do středy,“ potvrdil mluvčí.

Kvůli propadu zasedá i krizový štáb, magistrát varuje, že uzavření magistrály působí velké komplikace v ­dopravě. „Všem doporučujeme vyhnout se této křižovatce, místo autem jet MHD nebo vlakem,“ řekl pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava.

Na magistrále se kvůli havárii tvořila kolona aut, která sahala od mostu Barikádníků až na teplickou dálnici. Objížďka vede Ječnou do Legerovy ulice, která bude dočasně rozdělena na dva jízdní směry. Zpět na Sokolskou se řidiči vrátí Rumunskou ulicí, informoval mluvčí policie Tomáš Hulan.

Městské hromadné dopravy se havárie vodovodu dotkla jen minimálně. Dopravní podnik pouze na náměstí I. P. Pavlova posunul zastávku autobusu.

Havárii způsobilo stáří litinových trubek, které pochází z ­roku 1884. Jejich průměrné stáří v ­metropoli je zhruba čtyřicet let, ale tahle trubka patří ke třem procentům nejstarších pražských rozvodů. „Takových je v metropoli ještě sto kilometrů,“ vypočetl Mrázek.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Škrťte se, dokud neomdlíte.“ TitTok je populárnější, než Facebook. Je ale i nebezpečnější

vydáno 8. srpna 2022  18:44

Vtipné scénky, zpívání a nejrůznější tanečky. Ale také popáleniny od elektřiny, rozbitá lebka či cereálie usazené v plicích. I to číhá na děti, které...  celý článek

Smyčka ve Strašnicích měla premiéru. Dokonce rovnou dvakrát

vydáno 8. srpna 2022  15:15

O první zkušební jízdu na nové točně u stanice metra Depo Hostivař se postarala měřicí tramvaj, takzvaný pomeranč.   celý článek

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek