metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 29 °C

Pondělí 15. srpna 2022. Svátek má Hana
Stanice metra Háje | foto: Packa - Wikimeda Commons

Kvůli opravě výhybek nepojede po dva víkendy metro na Háje

  15:33
Kvůli opravě výhybek nepojede po dva příští víkendy pražské metro mezi Kačerovem a Háji na lince C. Informovala o tom dnes Aneta Řehková z tiskového oddělení pražského dopravního podniku. Cestující budou muset jet náhradními autobusy.

Výluka začne vždy v pátek, tedy 1. a 8. listopadu. Poslední metro z Hájí do centra vyjede v 18.57, ze stanice Muzeum ve směru Háje v 18.36. Výluka bude do nedělní půlnoci. Bližší informace se cestující dozvědí z informačních tabulí, od pracovníků DPP či na webových stránkách.

Dopravní podnik bude opravovat dvě výhybky u stanice Háje. "Kromě výměny samotných výhybek bude nyní provedena i sanace štěrkového lože, oprava izolace a odvodnění," uvedl generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš.

Jak můžete jet

  • Po dobu výluky bude v denním provozu zřízena náhradní autobusová doprava XC, a to se zastávkami Kačerov, Roztyly, Dědinova, Chodov, Jarníkova, Na Jelenách, U Dálnice, Opatov, Bachova, Mikulova, Hněvkovského, Modrá škola, Háje, Horčičkova, Jižní Město.
  • Cestujícím, kteří potřebují po Jižním Městě bezbariérovou dopravu, dopravní podnik doporučuje autobus číslo 170 od stanice metra Budějovická. Všechny její spoje zajišťují nízkopodlažní vozy.
  • Pro linky 114, 189 a 215 bude přemístěna zastávka Kačerov (pro směr Nemocnice Krč) do zastávky linky 106.

Na trati C je celkem 43 výhybek, z toho 21 ve štěrkovém loži. Prozatím byly vyměněny čtyři výhybky u stanice Florenc, dvě výhybky u stanice I.P.Pavlova a dvě výhybky u stanice Kačerov. Po provedení plánované výměny dvou výhybek za stanicí metra Háje tak bude zbývat na trase C vyměnit ještě jedenáct výhybek uložených ve štěrkovém loži.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bronzový skejťák, svědek divokých devadesátých let, se vrací na Folimanku

vydáno 15. srpna 2022  5:15

Zítra se pod Nuselský most vrací první socha svého druhu na světě.  celý článek

„Obchodní“ stezky ve metropoli. Lidé nechodí tudy, kudy jim to architekti, developeři a plánovači nalinkují.

PRAHA? AHA!
vydáno 14. srpna 2022  16:56

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Při povodních před 20 lety pomáhali také vojáci. Z vody tahali muže s koněm

vydáno 14. srpna 2022  7:22

Zástupce velitele 243. vrtulníkové letky major Marek Bohuněk a jeho kolega palubní technik praporčík Jaroslav Vlček v roce 2002 sloužili u Letky letecké...  celý článek

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek