metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 33 °C

Pondělí 27. června 2022. Svátek má Ladislav
Havárie horkovodu | foto: ČTK

Lidé na Skalce už mají teplou vodu v topení, okolí Gutovky ale stále mrzne

  8:22,  aktualizováno  10:19
Dodávky tepla na pražském sídlišti Skalka byly po odstranění poruchy horkovodu obnoveny v noci na dnešek kolem půl druhé. Informoval o tom mluvčí Pražské teplárenské Radek Ježdík. Teplo nadále nemají obyvatelé desítky bytových domů v Průběžné, Svojetické, Gutově a Srbínské ulici. "Tam by měla být dodávka obnovena až dnes večer," uvedl Ježdík.

Zásobování na Vinohradech, ve Vršovicích a Strašnicích bylo obnoveno už v pondělí odpoledne. Celkem dvě havárie horkovodu, které se objevily v noci na pondělí, přerušily dodávky tepla asi pro 40 tisíc Pražanů.

Za vznikem havárií mohly podle Ježdíka stát nedávné teplotní výkyvy, ale přesné příčiny budou teprve určeny. Zásobování na sídlištích Skalka a Solidarita narušila porucha ve Strašnicích. Druhou havárii Pražská teplárenská opravila u křižovatky ulic Ruská a Litevská, ta omezila dodávky na Vinohradech a ve Vršovicích.

Ve Vršovicích bylo v pondělí kvůli poruchám od tepla odpojeno také šest základních škol a 13 mateřských škol a jedna budova jeslí. Školy kvůli výpadkům dodávek zavřeny nebyly, v jeslích radnice umístila přímotopy. Bez tepla a teplé vody byla také radnice desáté městské části, pro veřejnost se kvůli tomu zavřela dříve než obvykle.

Nemocnice jela na záložní zdroj tepla

Školy a úřady na území Prahy 2 problémy s teplem neměly, mají své vlastní kotle. Podobně Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, která spustila záložní vytápění plynem.

Česko v těchto dnech zažívá zatím nejstudenější dny letošní zimy, teploty hlavně o víkendu klesly hluboko pod bod mrazu a i přes den se nyní drží kolem nuly.

Komentáře

Hlavní zprávy

Polovina hospod nám pomřela, ale nevzdáváme se, říká pivovarská rodina z Nupak

vydáno 27. června 2022  17:00

Nupaky leží asi čtyři kilometry západně od Říčan, v těsném sousedství komerční zóny u dálnice D1. Mlaďoučká víska, řeknete si. Ale kdepak. První zmínky o...  celý článek

Není potřeba děti hudebně hladit po hlavičce, říká dirigent a hudební skladatel

vydáno 27. června 2022  14:39

V šapitó Azyl78 na Výstavišti v pražských Holešovicích se podařila zrealizovat adaptace Knihy džunglí v hudební, taneční a scénické podobě režiséra Matěje...  celý článek

MHD čeká méně výluk. Metropole se připravuje na české předsednictví Radě EU

vydáno 27. června 2022  6:02

Už jen pár dní zbývá do okamžiku, kdy se česká metropole stane symbolicky hlavním městem Evropy. V pátek Česko převezme předsednictví v Radě EU. Součástí...  celý článek

Jak vychovávat z dětí vědce? Měli bychom jim jít z cesty, říká sympaťák s violoncellem

vydáno 26. června 2022  17:50

Rozcuchané vlasy, křivě nasazené brýle, mumlání pod fousy a nepřítomný pohled. Tak nějak si představujeme typického vědce. A přesně tak doktor Dominik...  celý článek