metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 31 °C

Sobota, 20. července 2019. Svátek má Ilja.
Jorkšírský teriér
Větší foto
Jorkšírský teriér | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Lidé v MHD zapomněli křečka, jorkšírského teriéra, koťátko, králíka i labradora

11. února 2019  9:26 Metro.cz
Výčet ztrát a nálezů za rok 2018 je velmi rozličný. Denně se v MHD ztratily desítky předmětů běžné potřeby, drobností, zdravotních pomůcek, ale i kuriozit v podobě štaflí či koule na pétanque.

Ze samého nadšení či nedočkavosti nechali cestující v dopravních prostředcích ležet šaty anděla s křídly, kulečníkové tágo, rotoped, a dokonce i lednici. Mezi opakované ztráty v MHD patří zdravotní pomůcky jako naslouchátko, berle, zubní protéza a loni i lékařský plášť.

7464

  • Tolik ztracených předmětů za rok 2018 DPP evidoval. Zpět svým majitelům se úspěšně vrátila zhruba třetina z nich. Pokračoval trend nárůstu počtu ztrát. V roce 2017 DPP evidoval celkem 6453 ztracených věcí, kdežto v roce 2014 to bylo 3746 předmětů.

V metropoli měli minulý rok problémy s pamětí milovníci domácích mazlíčků. DPP proto ve ztrátách evidoval křečka v krabici, jorkšírského teriéra, koťátko, králíka v kleci i labradorského retrívra. Pracovníci dopravního podniku hledali loni kvůli roztržitosti majitelů neobvyklé věci, mimo jiné horolezecké lano, dron, uniformu pilota či kožený klobouk s ocasem z mývala.

V prostředcích městské hromadné dopravy se v loňském roce ztratila také urna s popelem nebo pohřební kytice.

Co s nalezenou věcí

  • Pokud cestující nalezne nějakou ztracenou věc v prostředcích MHD, je nejlepší odevzdat předmět přímo řidiči autobusu či tramvaje, popřípadě v metru dozorčímu stanice, či v podatelně DPP. 
  • V případě ztráty předmětu v autobuse či tramvaji mohou cestující zavolat na informační linku DPP 296 19 18 17. Pokud je věc dohledána, cestujícímu je následně sděleno, kdy a kde si může ztracenou věc vyzvednout. Všechny nevyzvednuté ztráty a nálezy se sváží do kanceláře Ztrát a nálezů v ulici Karolíny Světlé 5 na Praze 1. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Sonda do duše českého nohejbalu: Už není sportem pro pivaře

Memoriál Jardy Svobody, tradiční turnaj na osadě Havran se letos konal už po...
vydáno 20. července 2019  6:57

„Chlapi, dáme pivko a čutneme si nohec? Já s bráchou proti vám všem, o panáka!“ Tohle je sonda do duše českého nohejbalu, za kterou v létě možná dostaneme...  celý článek

Osobáky trpí obezitou, nejvíc však silnice ničí kamiony

ilustrační snímek
vydáno 19. července 2019  16:47

Za třicet let auta ztěžkla o stovky kil.  celý článek

Výměna ledolamů láká turisty. Měl je už Juditin most

Karlův most bude mít již brzy nové ledolamy u svých sedmi pilířů. Nové budou z...
vydáno 19. července 2019  13:42

Potápěči tráví u Karlova mostu pod vodou v kuse až čtyři hodiny. Pro návštěvníky Prahy jsou atrakcí.  celý článek

Příběh úžasných fotografií. 50 let od přistání na Měsíci

Buzz Aldrin
vydáno 19. července 2019  10:18

Dne 20. července 1969 se stal realitou velký kolektivní sen. Symbolizuje jej stopa v prachu na Měsíci, kterou tam svým krokem zanechal první americký...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám