metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 14 °C

Sobota 25. března 2023. Svátek má Marián
Závodníci běží přes Karlův most. | foto: ČTK

Maraton oslaví 20 let jubilejní štafetou. Organizátoři si myslí i na rekord

  9:56
V neděli zaplní centrum Prahy znovu tisíce běžců. Uskuteční se zde už dvacátý ročník maratonu, který si za svou existenci získal ve světě dobré jméno. Organizátoři i v letošním ročníku myslí na rekord trati.

Deset tisíc běžců, 1300 dobrovolníků i celá řada významných hostů oslaví společně se zakladateli pražského maratonu Carlem Capalbem a Gelindem Bordinem narozeniny tohoto závodu. Jeho start bude již tradičně v 9 hodin ze Staroměstského náměstí, kde je také cíl.

Ve hvězdné štafetě poběží legenda

Výročí s organizátory oslaví také významné osobnosti ze světa dlouhých běhů, například šéf londýnského maratonu Nick Bitel, ředitel bostonského maratonu Tom Grilk, aktivně se zapojí legenda ženského vytrvalostního běhu 80. let Ingrid Kristiansenová, která poběží ve hvězdné štafetě.

Z elitních atletů se objeví například Moses Cheruiyot Mosop, který zaběhl v roce 2011 na bostonském maratonu druhý nejrychlejší čas historie a mohl by pokořit i pražský rekord.

Doprovodné běhy

Vedle hlavního maratonského závodu se po celý víkend bude konat i řada dalších běhů.

Již tradiční součástí maratonu jsou štafety a závod týmů. Ty se stejně jako maraton běží v neděli.

Stejný start jako hlavní závod má také Univerzitní maraton – Běh o pohár rektora UK. Jak název napovídá, běh je určen pro vysokoškoláky a úspěšnou premiéru měl v minulém roce.

Pro všechny, kteří pracují ve zdravotnictví, je určen Zdravotnický běh včetně štafety.

Organizátoři myslí také na rodiny s dětmi, pro které je určen nedělní rodinný minimaraton. Ten startuje v­9.15 a trať je dlouhá tři kilometry.

Už zítra mohou vyrazit majitelé psů na Procházku se psy. Ta se koná od 14 hodin ve Stromovce a registrovat se na ni můžete dnes a zítra na výstavišti před Průmyslovým palácem. Počítat musíte i se zaplacením startovného. To činí pro dospělého 200 korun a za psa 50 korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek