metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 23 °C

Neděle, 16. června 2019. Svátek má Zbyněk.
Otakara Petřinu juniora znají lidé spíš pod jménem Marpo.
Další 2 fotografie v galerii
Otakara Petřinu juniora znají lidé spíš pod jménem Marpo. | foto: Jan NožičkaMetro.cz

Marpo slibuje Praze největší rapový koncert, pokřtí na něm desku

2. března 2016  8:48 Iveta Benáková Metro.cz
V Praze se chystá největší rapový koncert, jaký kdy v tomto žánru kdo u nás udělal. „Bude to fakt něco neskutečnýho, sám furt nevěřím tomu, že to děláme,“ řekl v rozhovoru pro deník Metro Otakar Petřina junior, kterého lidé spíš znají pod jménem Marpo.

Už přes deset let působí v české rapové scéně. Je synem loni zesnulého kytaristy Oty Petřiny, bubnuje v kapele Chinaski a věnuje se thajskému boxu. Nyní mu vyšla jeho nejosobnější deska Lone Survivor.

Proč jste na svém novém albu Lone Survivor tak osobní?
Protože rap je o textu. A já píšu o tom, co vidím nebo cítím. Nevidím důvod, proč to skrývat. Venku je určitě spousta lidí, který zažili podobný nebo stejný příběh. Hudba spojuje a pomáhá překonat těžký chvíle.

Fotogalerie

Při poslechu mě napadlo, nejde udělat rapový text bez sprostých slov?
Řeknu to úplně jednoduše. Rap si nehraje na nějaké poetické umění, je to hudba ulice. Lidí, co žijou běžný životy jako my. Pokud mám pocit, že je to na ho..o, tak to prostě řeknu. Nevím, proč se tomu vyhýbat. Dost často to dodá určitýmu momentu svoji buď dramatičnost, nebo určitou naštvanost.

Pomáháte s texty i v kapele Chinaski?
Zkoušel jsem to, ale zatím mi to nejde. Chinaski jsou vesměs opravdu poetický texty. Michal je super textař. Jak jste říkala, dost často jsem přímočarej nebo sprostej. Moje texty jsou spíš stavěný pro rap než rock a pop.

Velký koncert

Raper Marpo vydal 29. února svou šestou sólovou desku s názvem Lone Survivor.

  • 22. dubna ji pokřtí v pražské Malé sportovní hale.
  • „Dáváme si záležet, aby to byla vizuálně zajímavá show. Budeme mít kulisy a la postapokalyptický svět,“ říká. Lístky jsou za 350 korun.

Chystáte velký koncert v Praze, bude pak i jinde?
Bohužel jen v Praze. Náš halovej koncert s rozpočtem zhruba 1,5 milionu korun už bysme nikdy jinde nezopakovali. Zatím nejsme na levelu, abysme mohli jezdit halová turné. Takže to je jediná možnost, kdy tuhle ojedinělou šílenost vidět. Bude to fakt něco neskutečnýho, sám furt nevěřím tomu, že to děláme.

Zároveň pro svoje fanoušky občas pořádáte malé akce, tzv. secret show. Máte rád tak blízký kontakt s fanoušky?
Určitě, máme od fanoušků šílenou podporu, celej rok nám jezděj na koncerty po celým Česku. Tak proč jim to nevrátit. Díky fans jsem tam, kde jsem.

Jako bubeník jste vzadu, kdežto jako Marpo musíte být lídr. Jaká role je vám bližší?
Mám rád obojí. Rád jsem lídr a frontman a prezentuju svoje myšlenky lidem. To je skvělý, ale zároveň miluju sedět za bicíma tak trochu vzadu bez tíhy frontmanství a můžu si užívat, že ženu celou kapelou před sebou. Že našemu společnýmu hraní dávám energii a tvář.

Je těžké skloubit účinkování v populární kapele a sólový projekt? Musíte odříkat nabídky?
Docela často, jelikož s Chinaski hrajem hodně. Snažím se to skloubit. Zase to má nějaké výhody, nejezdíme jako jiný rapeři od rána do večera přes celé Česko od čerta k ďáblu furt dokola. Jsme pro ty lidi víc exkluzivní.

Jak jste jako malý nesl, když táta odjížděl na koncerty? Vy sám od sebe dle jednoho textu těžko opouštíte své blízké.
Táta mě občas na koncerty bral s sebou. A pak, po revoluci už tolik nekoncertoval a byl se mnou hodně doma. Takže já tohle za sebe nesu těžce. Ale vemte si, že někdy hraju 5x týdně. Ale pak jsem třeba od neděle do čtvrtka celý týden doma a můžu bejt od rána do večera s dětma. Takže každý má něco. Jsem rád že nemusím od pondělí do pátku bejt do 8 v práci a vidět jen spící děti.

Komentáře

Hlavní zprávy

Důvěryhodnost internetových médií zničili trollové a Rusko

Ilustrační snímek
vydáno 16. června 2019  6:12

Čechy většinou nezajímá, komu patří média. Důvěřují těm veřejnoprávním.  celý článek

Deziluze, Povaleč a NaKaši. Malé festivaly s velkým srdcem

Deziluze
vydáno 15. června 2019  16:15

Pohonem alternativních festivalů jsou hlavně mladí nadšenci.  celý článek

Jak se válčí s příbojem snů

Co narkoleptici ve spánku prožívají? Jejich noční můry zhmotnil v komiksu...
vydáno 15. června 2019  5:12

Někdo si vede snový deník, jiný se naopak na svá noční dobrodružství snaží co nejrychleji zapomenout. Při kterých poruchách spánku se zdá nejvíce...  celý článek

Kyj, betlém, Gabčík i ráj v lázních. To je Rajecká dolina

Lázeňský komplex v Rajeckých Teplicích
vydáno 14. června 2019  17:56

Nádherné prostředí v podhůří Malé Fatry stojí za návštěvu. Do oblasti Rajecké doliny dorazíte od českých hranic za hodinu autem, případně jsou časté spoje...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám