metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 14 °C

Sobota 25. března 2023. Svátek má Marián

Větší foto
Oldřich Sahajdák ve své pražské restauraci La Degustation Boheme Bourgeoise. | foto: ČTK

Michelinskou hvězdu obhájily restaurace Alcron a Degustation

  11:44
Pražské restaurace Alcron v hotelu Radisson a Degustation Boheme Bourgeoise obhájily loňské ocenění a získaly jednu hvězdu v letošním vydání gastronomického průvodce Michelin. Uvádí to na svých internetových stránkách společnost Michelin. Šéfkuchaři obou restaurací, Roman Paulus z Alcronu a Oldřich Sahajdák z Degustation Boheme Bourgeoise, byli loni prvními dvěma Čechy, kteří ocenění získali.

Novinkou v letošním roce je ocenění pro pražskou restauraci Aureole v kategorii Bib Gourmand - "dobré jídlo za přijatelné ceny". Ocenění opět v této kategorii obhájily restaurace SaSaZu, Le Terroir, Aromi, Divinis a Sansho. Vyškrtnuta byla pouze restaurace Monastery, která zanikla.

15. března 2012

"Upřímně, čekal jsem víc, ale lepší je, když obhájily. Ono je těžší obhájit, než získat hvězdy. Za sebe jsem maximálně spokojen," řekl dnes mluvčí české odbočky Michelinu Daniel Cahel, který osobně přál vítězství také restauraci Sansho. Poprvé podle Cahela michelinskou hvězdu dostala letos i restaurace v Polsku.

Cahel upozornil, že michelinská hvězda je "oskarem" v gastronomické branži a získat i jednu hvězdu je velkým úspěchem. "O dvou nebo třech hvězdičkách si mohou šéfkuchaři nechat zdát. Tím, kdo má nejvíc hvězdiček, celkem 24, je Joël Robuchon, to je top šéfkuchař," uvedl.

Praha dostala michelinskou hvězdu poprvé před pěti lety

V pondělí 11. března uplynulo pět let od udělení první pražské hvězdy Michelin. Nejvyšší ocenění v minulosti v Česku získal hned třikrát italský šéfkuchař Andrea Accordi, který pracoval v restauraci Allegro hotelu Four Seasons. Poté ale odešel do Petrohradu.

Průvodce Michelin Main Cities of Europe 2013 vychází v angličtině a zaměřuje se na obchodní klientelu a turisty navštěvující významná evropská města. Dostupný je v tištěné podobě a na webové stránce Viamichelin.com, kterou ročně navštíví více než 400 milionů lidí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek