metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 14 °C

Středa, 27. října 2021. Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe.

Větší foto
Doprava na Smíchově zkolabovala a tramvaje musely jezdit Radlickou ulicí. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Na Smíchově bez tramvají

  13:31
Kromě výluky MHD v ulici Plzeňské začaly i práce na inženýrských sítích v Nádražní. Spoje nabírají zpoždění.

Žluté vesty, jak cestující přezdívají informátorům dopravního podniku, mají v těchto dnech žně. V neděli a včera koordinovaly návštěvníky v rámci koncertů Eda Sheerana. Včera začala téměř měsíční oprava západní části tramvajové křižovatky Plzeňské a Radlické ulice a přilehlého úseku směrem k Bertramce. Ve stejný den začaly také práce na přeložkách inženýrských sítí v Nádražní ulici mezi Smíchovským nádražím a Lihovarem. Ty potrvají až do 9. září.

Tři výluky začnou v jeden den

25. 7.

Poslední červencový čtvrtek odstartují tramvajové výluky v ulici Francouzská (Budečská–Slovenská) a na Palackého náměstí, obě na týden. Na měsíc se zavře podjezd na Zahradní Město.

„Pokud to správně chápu, když budu chtít jet jakoby normálně tramvají 12 na Barrandov, budu mít dva přestupy? Na autobus X12 a následně tramvaj 32? Tohle nemůže dobře fungovat. Snad víte, že Barrandov je dost velké sídliště, a dva přestupy jsou obrovské zdržení. Já se snad z té Prahy odstěhuju,“ čertil se včera na Facebooku organizátora dopravy Ropid uživatel Honza Honzinus Marek. Nebyl zdaleka sám. Řada cestujících totiž trávila ve špičce dlouhé minuty čekáním ve stojících náhradních autobusech. Nápor aut byl totiž včera příliš velký.

„Protože celý tento rok probíhají práce na opravách v ulici K Barrandovu, v níž dochází k dopravním komplikacím, je náhradní doprava v úseku Smíchovské nádraží – Sídliště Barrandov řešena náhradními autobusy i tramvajemi. V úseku Sídliště Barrandov – Hlubočepy pojedou ve špičkách v co nejkratším dvouminutovém intervalu tramvaje linky 32. Mezi Hlubočepy a Smíchovským nádražím pak cestující přepraví autobusy linky X12,“ vysvětluje Ropid s tím, že budou tramvajové linky číslo 5, 12, 20 a 94 končit na točně u Smíchovského nádraží.

Kvůli opravám západní části křižovatky Plzeňská a Radlická a části Plzeňské ulice směrem k Bertramce jezdí od včerejška do 25. července tramvajové linky 9, 10 a 16 ve směru od centra pouze na Anděl, a to jednosměrným objezdem ulicemi Nádražní, Za Ženskými domovy, Radlická a Plzeňská. Linka 15 jezdí odklonem na Radlickou. Náhradní dopravu v úseku Sídliště Řepy a Bertramka zajišťuje v nepřetržitém provozu obousměrné tramvaje na lince 39. Mezi zastávkami Na Knížecí – Anděl (ve Stroupežnického ulici) a Bertramka jede náhradní autobusová doprava X9. V úseku Na Knížecí – Anděl – U Zvonu – Klamovka (Kavalírka) je možné pro náhradní dopravu využít i pravidelných autobusových linek 123, 167 či 191. 

Rozkopaná Praha. Pracuje se ve Vinohradské i Sokolovské

  • Do 11. listopadu je kvůli rekonstrukci kanalizace omezen provoz v Sokolovské ulici v úseku Krátkého – Pod Pekárnami a přímo v ulici Pod Pekárnami.
  • V Sokolovské je zavřený levý jízdní pruh směrem z centra, odbočení do Jandovy ulice je možné.  Objížďka ve směru Prosek vede po trase: Na Břehu – Freyova – Jandova, pro vozidla delší šesti metrů povede po trase: Kbelská – Prosecká, eventuálně Sokolovská – Čuprova a Prosecká. 
  • Od včerejška do 15. srpna je omezen provoz ve Vinohradské v úseku náměstí Jiřího z Lobkovic – Písecká ve směru do centra (před Olšanskými hřbitovy). Důvodem je rovněž rekonstrukce kanalizace. Uzavřen je jeden jízdní pruh.
  • Práce na rekonstrukci budou pokračovat do 17. září v ulicích Hradecká (úsek Vinohradská–Slezská) a Slezská (úsek Hradecká–Jičínská), jen s malým dopadem na dopravu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Xindl X: Na koncertě se těším hlavně na šedesátičlenný sbor

vydáno 27. října 2021  8:56

Písničkář Ondřej Ládek, známý jako Xindl X, vypouští v pátek novou desku s názvem Terapie. V rozhovoru pro Metro mluvil nejen o netradičním vzniku alba,...  celý článek

Fotili jste zarostlé značky. Už jsou také díky vám opět viditelné

vydáno 27. října 2021  6:55

Je to pár týdnů, co jsme čtenáře deníku Metro vyzvali, aby nám zasílali fotografie špatně viditelných dopravních značek. Následně k nám do redakce...  celý článek

Covidová facka pro hotely? Za ubytování si turisté v Praze připlatí

vydáno 26. října 2021  18:54

Turistický poplatek platil při návštěvě některého z českých či zahraničních měst snad každý Pražan. Pokud se někdo naopak do naší stověžaté metropole...  celý článek

Zelené budovy, v pátek dříve z práce. Firmy hledají úspory, jak si poradit s drahými energiemi

vydáno 26. října 2021  9:59

Nejen krach Bohemia Energy, ale také prudké zvyšování cen energií nutí domácnosti i firmy k rychlému zamyšlení: Kde ušetřit?  celý článek

Vaše fotky z Prahy