metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 22 °C

Úterý, 3. srpna 2021. Svátek má Miluše.

Větší foto
Doprava na Smíchově zkolabovala a tramvaje musely jezdit Radlickou ulicí. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Na Smíchově bez tramvají

  13:31
Kromě výluky MHD v ulici Plzeňské začaly i práce na inženýrských sítích v Nádražní. Spoje nabírají zpoždění.

Žluté vesty, jak cestující přezdívají informátorům dopravního podniku, mají v těchto dnech žně. V neděli a včera koordinovaly návštěvníky v rámci koncertů Eda Sheerana. Včera začala téměř měsíční oprava západní části tramvajové křižovatky Plzeňské a Radlické ulice a přilehlého úseku směrem k Bertramce. Ve stejný den začaly také práce na přeložkách inženýrských sítí v Nádražní ulici mezi Smíchovským nádražím a Lihovarem. Ty potrvají až do 9. září.

Tři výluky začnou v jeden den

25. 7.

Poslední červencový čtvrtek odstartují tramvajové výluky v ulici Francouzská (Budečská–Slovenská) a na Palackého náměstí, obě na týden. Na měsíc se zavře podjezd na Zahradní Město.

„Pokud to správně chápu, když budu chtít jet jakoby normálně tramvají 12 na Barrandov, budu mít dva přestupy? Na autobus X12 a následně tramvaj 32? Tohle nemůže dobře fungovat. Snad víte, že Barrandov je dost velké sídliště, a dva přestupy jsou obrovské zdržení. Já se snad z té Prahy odstěhuju,“ čertil se včera na Facebooku organizátora dopravy Ropid uživatel Honza Honzinus Marek. Nebyl zdaleka sám. Řada cestujících totiž trávila ve špičce dlouhé minuty čekáním ve stojících náhradních autobusech. Nápor aut byl totiž včera příliš velký.

„Protože celý tento rok probíhají práce na opravách v ulici K Barrandovu, v níž dochází k dopravním komplikacím, je náhradní doprava v úseku Smíchovské nádraží – Sídliště Barrandov řešena náhradními autobusy i tramvajemi. V úseku Sídliště Barrandov – Hlubočepy pojedou ve špičkách v co nejkratším dvouminutovém intervalu tramvaje linky 32. Mezi Hlubočepy a Smíchovským nádražím pak cestující přepraví autobusy linky X12,“ vysvětluje Ropid s tím, že budou tramvajové linky číslo 5, 12, 20 a 94 končit na točně u Smíchovského nádraží.

Kvůli opravám západní části křižovatky Plzeňská a Radlická a části Plzeňské ulice směrem k Bertramce jezdí od včerejška do 25. července tramvajové linky 9, 10 a 16 ve směru od centra pouze na Anděl, a to jednosměrným objezdem ulicemi Nádražní, Za Ženskými domovy, Radlická a Plzeňská. Linka 15 jezdí odklonem na Radlickou. Náhradní dopravu v úseku Sídliště Řepy a Bertramka zajišťuje v nepřetržitém provozu obousměrné tramvaje na lince 39. Mezi zastávkami Na Knížecí – Anděl (ve Stroupežnického ulici) a Bertramka jede náhradní autobusová doprava X9. V úseku Na Knížecí – Anděl – U Zvonu – Klamovka (Kavalírka) je možné pro náhradní dopravu využít i pravidelných autobusových linek 123, 167 či 191. 

Rozkopaná Praha. Pracuje se ve Vinohradské i Sokolovské

  • Do 11. listopadu je kvůli rekonstrukci kanalizace omezen provoz v Sokolovské ulici v úseku Krátkého – Pod Pekárnami a přímo v ulici Pod Pekárnami.
  • V Sokolovské je zavřený levý jízdní pruh směrem z centra, odbočení do Jandovy ulice je možné.  Objížďka ve směru Prosek vede po trase: Na Břehu – Freyova – Jandova, pro vozidla delší šesti metrů povede po trase: Kbelská – Prosecká, eventuálně Sokolovská – Čuprova a Prosecká. 
  • Od včerejška do 15. srpna je omezen provoz ve Vinohradské v úseku náměstí Jiřího z Lobkovic – Písecká ve směru do centra (před Olšanskými hřbitovy). Důvodem je rovněž rekonstrukce kanalizace. Uzavřen je jeden jízdní pruh.
  • Práce na rekonstrukci budou pokračovat do 17. září v ulicích Hradecká (úsek Vinohradská–Slezská) a Slezská (úsek Hradecká–Jičínská), jen s malým dopadem na dopravu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Brašnář z Dobrušky: Vyučil jsem se také u prvorepublikových mistrů

vydáno 2. srpna 2021  16:34

Na vlastní triko jede brašnář Pavel Matouš z Dobrušky už třináct let. Začínal aktovkami, postupně přidával opasky, peněženky a další kožené výrobky....  celý článek

Mimořádný úvodník: Jdeme za vámi do ulic!

vydáno 2. srpna 2021  15:54

Nebojte, to není výzva k revoluci. I když vlastně trochu ano. Začátkem července jsme vstoupili do 25. sezony vydávání deníku Metro, posílali jste nám...  celý článek

Deník nastávajícího otce? Ze zdánlivé banality se může vyklubat jeden z nejtěžších článků

vydáno 2. srpna 2021  14:06

Komedie Deníček moderního fotra zamíří do kin příští týden. O své „předotcovské“ postřehy se zatím na stránkách Metra dělí jeho redaktor Filip...  celý článek

K létu patří nejen dovolená, ale také víc sexuálních hrátek. Pozor na pohlavní choroby!

vydáno 1. srpna 2021  6:00

Volnější oděv, víc odhalená, často do bronzova opálená těla. Letní období víc podněcuje erotickou fantazii. „Všiml jsi si, kolik těch našich holek chodí...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám