metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 29 °C

Pondělí, 22. července 2019. Svátek má Magdaléna.
Doprava na Smíchově zkolabovala a tramvaje musely jezdit Radlickou ulicí.
Větší foto
Doprava na Smíchově zkolabovala a tramvaje musely jezdit Radlickou ulicí. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Na Smíchově bez tramvají

9. července 2019  13:31 Filip Jaroševský Metro.cz
Kromě výluky MHD v ulici Plzeňské začaly i práce na inženýrských sítích v Nádražní. Spoje nabírají zpoždění.

Žluté vesty, jak cestující přezdívají informátorům dopravního podniku, mají v těchto dnech žně. V neděli a včera koordinovaly návštěvníky v rámci koncertů Eda Sheerana. Včera začala téměř měsíční oprava západní části tramvajové křižovatky Plzeňské a Radlické ulice a přilehlého úseku směrem k Bertramce. Ve stejný den začaly také práce na přeložkách inženýrských sítí v Nádražní ulici mezi Smíchovským nádražím a Lihovarem. Ty potrvají až do 9. září.

Tři výluky začnou v jeden den

25. 7.

Poslední červencový čtvrtek odstartují tramvajové výluky v ulici Francouzská (Budečská–Slovenská) a na Palackého náměstí, obě na týden. Na měsíc se zavře podjezd na Zahradní Město.

„Pokud to správně chápu, když budu chtít jet jakoby normálně tramvají 12 na Barrandov, budu mít dva přestupy? Na autobus X12 a následně tramvaj 32? Tohle nemůže dobře fungovat. Snad víte, že Barrandov je dost velké sídliště, a dva přestupy jsou obrovské zdržení. Já se snad z té Prahy odstěhuju,“ čertil se včera na Facebooku organizátora dopravy Ropid uživatel Honza Honzinus Marek. Nebyl zdaleka sám. Řada cestujících totiž trávila ve špičce dlouhé minuty čekáním ve stojících náhradních autobusech. Nápor aut byl totiž včera příliš velký.

„Protože celý tento rok probíhají práce na opravách v ulici K Barrandovu, v níž dochází k dopravním komplikacím, je náhradní doprava v úseku Smíchovské nádraží – Sídliště Barrandov řešena náhradními autobusy i tramvajemi. V úseku Sídliště Barrandov – Hlubočepy pojedou ve špičkách v co nejkratším dvouminutovém intervalu tramvaje linky 32. Mezi Hlubočepy a Smíchovským nádražím pak cestující přepraví autobusy linky X12,“ vysvětluje Ropid s tím, že budou tramvajové linky číslo 5, 12, 20 a 94 končit na točně u Smíchovského nádraží.

Kvůli opravám západní části křižovatky Plzeňská a Radlická a části Plzeňské ulice směrem k Bertramce jezdí od včerejška do 25. července tramvajové linky 9, 10 a 16 ve směru od centra pouze na Anděl, a to jednosměrným objezdem ulicemi Nádražní, Za Ženskými domovy, Radlická a Plzeňská. Linka 15 jezdí odklonem na Radlickou. Náhradní dopravu v úseku Sídliště Řepy a Bertramka zajišťuje v nepřetržitém provozu obousměrné tramvaje na lince 39. Mezi zastávkami Na Knížecí – Anděl (ve Stroupežnického ulici) a Bertramka jede náhradní autobusová doprava X9. V úseku Na Knížecí – Anděl – U Zvonu – Klamovka (Kavalírka) je možné pro náhradní dopravu využít i pravidelných autobusových linek 123, 167 či 191. 

Rozkopaná Praha. Pracuje se ve Vinohradské i Sokolovské

  • Do 11. listopadu je kvůli rekonstrukci kanalizace omezen provoz v Sokolovské ulici v úseku Krátkého – Pod Pekárnami a přímo v ulici Pod Pekárnami.
  • V Sokolovské je zavřený levý jízdní pruh směrem z centra, odbočení do Jandovy ulice je možné.  Objížďka ve směru Prosek vede po trase: Na Břehu – Freyova – Jandova, pro vozidla delší šesti metrů povede po trase: Kbelská – Prosecká, eventuálně Sokolovská – Čuprova a Prosecká. 
  • Od včerejška do 15. srpna je omezen provoz ve Vinohradské v úseku náměstí Jiřího z Lobkovic – Písecká ve směru do centra (před Olšanskými hřbitovy). Důvodem je rovněž rekonstrukce kanalizace. Uzavřen je jeden jízdní pruh.
  • Práce na rekonstrukci budou pokračovat do 17. září v ulicích Hradecká (úsek Vinohradská–Slezská) a Slezská (úsek Hradecká–Jičínská), jen s malým dopadem na dopravu.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Dveře únikovek nezamykají“

Petr Hučík (druhý zleva)
vydáno 22. července 2019  11:25

Kvůli požáru přišlo začátkem tohoto roku o život pět mladých Polek. Navštívily totiž jednu z únikových her v místním zábavním centru a kvůli nedodržení...  celý článek

Ženská parkovací místa. Podle restaurace jsou bezpečnější

Parkovací místa pro ženy
vydáno 22. července 2019  5:55

Testy ukazují, že ženy jsou na parkovištích opatrnější. Potřebují ale místo.  celý článek

Ohníček, barvičky i umělá krev. Vyzkoušeli jsme si Chemii hrou

Redaktorka na workshopu Chemie hrou.
vydáno 21. července 2019  6:02

Na Veletrhu vědy, který začátkem června proběhl v Praze, si návštěvníci mohli prohlédnout hodně věcí, ať už je baví biologie, medicína, nebo astronomie....  celý článek

Sonda do duše českého nohejbalu: Už není sportem pro pivaře

Memoriál Jardy Svobody, tradiční turnaj na osadě Havran se letos konal už po...
vydáno 20. července 2019  6:57

„Chlapi, dáme pivko a čutneme si nohec? Já s bráchou proti vám všem, o panáka!“ Tohle je sonda do duše českého nohejbalu, za kterou v létě možná dostaneme...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám