metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 1 °C

Úterý, 7. prosince 2021. Svátek má Ambrož, Benjamin.
V neděli se začíná o půl šesté večer. | foto: Divadlo D21

Na Vinohradech půjde o rodinu, ulicemi projde průvod na chůdách

  12:33
Divadlo D21 zahájí novou sezonu, kterou pojmenovalo Rodina – kdo, s kým a proč?, chůzí na chůdách. Na návštěvníky čeká i divadelní překvapení.

Premiéry

V sezoně 2013/14 s podtitulem Rodina – kdo, s kým a proč? Divadlo D21 uvede tyto premiéry:

  • Rozárčina postýlka (Tereza Karpianus): Výprava do džungle zaneřáděného podpostelí…
  • Návštěva staré dámy (Friedrich Dürrenmatt): Autorská variace na slavnou hru Friedricha Dürrenmatta Návštěva staré dámy.
  • Ortel (Franz Kafka): Je podzimní noc z 22. na 23. září 1912 a Franz Kafka, čerstvě zasažen láskou k berlínské dívce Felici Bauerové, píše svůj Ortel.

  • Sekáč dědeček (Terry Pratchett): Rodinná sešlost za hranicemi života.

Průvod vinohradskými ulicemi na chůdách i s náhodnými kolemjdoucími, divadelní koutky pro celé rodiny, divadelní překvapení a koncert kapely Uran Theatre PopRock. Na to vše se mohou diváci těšit již tuto neděli, kdy vinohradské Divadlo D21 zahajuje jubilejní desátou sezonu. Začátek akce je naplánovaný na půl šestou.

Nová sezona Divadla D21 nese podtitul Rodina – kdo, s kým a proč? "Rodina je uzel emocí a dramat, a je tudíž ideální potravou pro divadlo. Má mnoho tváří, někdo má doma otce s rákoskou, jiní tatínka s knížkou. Rodina má i mnoho podob, někdo žije v polygamním vztahu, druhý je single. Je jako neuchopitelná všudypřítomná bohyně," vysvětluje ředitelka divadla Hana Mathauserová.

Ani letos nebudou chybět vedlejší projekty, svého pokračování se dočká i Velký třesk na Malé scéně. První třesk v podání Václava Koubka a v režii Jiřího Ondry ponese název Pobřeží kocoviny a premiérově 4. listopadu za vede diváky na Kubu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z nových surovin nebudeme určitě stavět donekonečna

vydáno 6. prosince 2021  19:00

Kolik domků nebo obydlí vzniklo v dobách nouze z takzvaných bouraček? Využít staré cihly nebo trámy bylo samozřejmostí i nezbytností.  celý článek

Vážíte přes sto kilo? Radši si na lávku vezměte metr

vydáno 6. prosince 2021  5:42

Lávka vedoucí přes smíchovské koleje směrem do Radlic rezne. TSK Pražany před nebezpečím propadnutí varuje novou značkou.  celý článek

Za covidu se Češi do odvykání od cigaret příliš nehrnou, říká odbornice na odvykání

vydáno 5. prosince 2021  6:30

„Léčili jsme už i devítiletou dívenku,“ říká Eva Králíková, jedna z předních odbornic na odvykání kouření. Jestli na něčem trvá, tak na tom, aby se ani po...  celý článek

Ten sexuální predátor vypálil obří díru do celé generace dětí, říká mladá spisovatelka

vydáno 4. prosince 2021  16:00

Chodila do školy teprve krátce a už se setkala se sexuálním predátorem. V divadelním kroužku. Třicetiletá autorka Hana D. Lehečková si počkala, až ji to...  celý článek

Vaše fotky z Prahy