metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 0 °C

Sobota, 19. ledna 2019. Svátek má Doubravka.
Opera Nabucco
Další 3 fotografie v galerii
Opera Nabucco | foto: Archiv pořadateleMetro.cz

Na Vypichu zahrají Verdiho operu Nabucco

25. srpna 2018  15:54 Metro.cz
Pod širým nebem operu ztvárnění 120 účinkujících.

Výpravné provedení s nádhernými kulisami, kostýmy nebo velký sbor, jenž spolu s orchestrem a sólisty čítá 120 lidí. To vše doplněno o působivé pyrotechnické efekty nebo LED stěny s projekcemi a detailními záběry sólistů. Tak bude vypadat velkolepé ztvárnění opery Giuseppe Verdiho Nabucco, jehož síla spočívá zejména v působivých masových scénách a sborových výstupech. Ve středu 29. srpna se představí českému publiku pod širým nebem na Vypichu.

„Legendární operu v klasickém nastudování uvidí zdejší diváci v italském jazyce s českými titulky. Jedinečnost celého zážitku umocní nádherné kulisy a kostýmy, které na sebe obléknou špičkoví operní umělci z Itálie, Ruska, Německa, Izraele, České republiky a Bulharska. Na dirigentský stupínek se postaví přední dirigent Miloš Formáček. To vše je předpokladem toho, že se akce může stát největší českou operní událostí roku,“ láká na koncert promotér Denis Maizner.

Fotogalerie

V opeře Nabucco Verdi zhudebnil biblický námět ze Starého zákona. Babyloňané pod vedením krále Nabukadnesara (Nabucco) vtrhnou do Jeruzaléma, zničí Šalamounův chrám a židovský národ odvedou do zajetí. Bůh Židů Jehova potrestá krále tím, že na něj sešle kletbu šílenství. Nabucco, který musel čelit i intrikám své domnělé dcery Abigail, poté konečně rozpozná svoji vinu, uzná sílu a velikost boha Jehovy a vrátí Židům svobodu.

„V době vzniku opery se dílo stalo vyjádřením touhy italského národa po nezávislosti. Jednou z nejznámějších písní celého díla je takzvaný Sbor Židů. Není to však jen skladba, ale téměř modlitba. Vlastně se dá říci, že celá opera Nabucco je jedna velká modlitba lidí, kteří jsou v nouzi, ale věří, že bude líp,“ uzavírá promotér.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Petra Justa: Pod Tatrami

Petr Just, politolog, Metropolitní univerzita Praha
vydáno 19. ledna 2019  5:55

Slovensko je stále výrazně ovlivněno loňskou vraždou novináře Jána Kuciaka, píše Petr Just ve sloupku pro deník Metro.  celý článek

Zranění z Troji mohli dostat peníze dříve

Lávka v Troji padla v prosinci 2017. Oběti jsou dodnes bez koruny.
vydáno 18. ledna 2019  12:20

Oběti pádu trojské lávky dostanou zatím jen zálohu. Pojišťovna ji navíc možná vyplatí později, než slibují radní.  celý článek

Nový hlas v devíti stanicích metra

Stanice metra Budějovická
vydáno 18. ledna 2019  5:55

Hlášení pro nevidomé mají premiéru na Muzeu, Jinonicích i Karlově náměstí.  celý článek

Mladí filozofují, staří rovnou třídí

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  13:25

Sáčky, plastové krabičky, papír. Na třídění odpadu jsme kabrňáci.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám