metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 18 °C

Čtvrtek 23. března 2023. Svátek má Ivona
Magistrátní vůz | foto: FacebookMetro.cz

Náměstkův řidič stál na chodníku přímo ve Veletržní ulici

  18:07
Šofér Adama Scheinherra spáchal při čekání dopravní přestupek. Zastupitel tvrdí, že ho nezná.

„Obce nemají převychovávat své občany.“ S tímhle tvrzením přispěchali včera na svém Facebooku členové opoziční politické strany Svobodní. Komentovali tak fotografii zveřejněnou jejich členkou Veronikou Blažkovou. Na ní je zachycen služební vůz náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra, který parkuje na chodníku ve Veletržní ulici.

„Náměstek Scheinherr se vyfotí s kolem u magistrátu a pak jede ve služebním autě za svým předsedou Janem Čižinským, auto parkuje na chodníku, jenž patří chodcům! Skryté papalášství Prahy sobě,“ píše Blažková.

S omluvou a vysvětlením obratem přispěchal na svém profilu sám náměstek. „Možná jste si všimli téhle fotky na internetu. Ti, kdo mne znají, dobře vědí, že to doopravdy není můj styl. V příslušný den magistrátní auto řídil řidič, kterého neznám, a vůbec jsem netušil, že někde zaparkoval takto na prasáka. Já jsem v tomto místě, ve Veletržní ulici, z auta nevystupoval ani do něj nenastupoval,“ reaguje na svém Facebooku Scheinherr.

V Praze 7 měl dle svých slov jednání na Technické správě komunikací, kam přijel tramvají. Pak jsem se ale potřeboval rychle dostat autem na jiné jednání a do vozu jsem nastoupil v ulici U Studánky.

„Je jasné, že řidič při čekání na mne spáchal dopravní přestupek, a budeme to s ním řešit. Hlavně nám ale připomněl, že časy, kdy papaláši takhle běžně parkovali, se už nikdy nesmí vrátit. Využití služebních aut jsme omezili na minimum, z parkoviště před magistrátem jsme udělali příjemné náměstíčko. Všem zaměstnancům magistrátu čtyři roky vysvětlujeme, že papalášské časy jsou pryč. Jak je ale vidět, někteří to stále nepochopili,“ píše dále náměstek primátora Scheinherr.

Komentáře

Hlavní zprávy

Je tu jaro. Pojďte si hrát. Zveme vás na zajímavá pražská dětská hřiště

vydáno 22. března 2023  14:49

Ověřené tipy o Praze pro děti i rodiče. To je web Pražské zkratky. Jeho autorka Růžena Jeleneková tentokrát čtenářům poradí, kde v metropoli najdete...  celý článek

Akce představí také nezničitelné želvušky, popularizuje vědu a její přístroje

vydáno 22. března 2023  13:25

Právě probíhá týden plný akcí zaměřených na elektronovou mikroskopii. Zajímavá je pro malé i velké.  celý článek

„My skláři máme k vesmíru blízko, je to naše inspirace,“ říká výtvarnice

vydáno 22. března 2023  10:16

Křestní jméno dostala po Alici Masarykové, dceři Tomáše Garrigua Masaryka. Se sklářkou Alicí Dostálovou se setkáváme v kavárně Louvre v Praze. „Dětství...  celý článek

Datové schránky jsou pro mnohé lidi „strašákem roku“, o život určitě nejde

vydáno 22. března 2023  5:59

Hurá do toho a pak honem hurá od toho. Vztah občana a státu je někdy jako tobogán. Některé novoty se ani neohřejí a mizí.  celý článek