metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Úterý 17. května 2022. Svátek má Aneta
Cyklistika (ilustrační foto) | foto: SXC

Náplavka bude o víkendu patřit cyklistům. Můžete si tu zkusit netradiční kola

  11:55
Na náplavce u Rašínova nábřeží dnes začíná dvoudenní cyklistický festival s názvem Město na kole. Příznivci cyklistiky se mohou těšit na bohatý program, závody a výstavu moderních typů kol a příslušenství. Na své si přijdou i rodiče s dětmi. Akce se na náplavce koná potřetí.

Náplavka bude rozdělena tématicky do několika zón. Ve vystavovatelské části si návštěvnici mohou nechat seřídit kola a seznámit se s novinkami na trhu. "K vidění a vyzkoušení budou elektrokola, jednokola, lehkokola, kola skládací, špičkové modely kol závodních, ale i elegantní kola pro dámy, různé druhy dětských kol a vybavení pro rodinné výlety s dětmi," uvedli organizátoři.

Sportovní zóna se slopestylovou dráhou bude určena pro odvážnější návštěvníky a sportovce. Výletníci zase mohou využít nabídku na vyjížďku s průvodcem třeba po pražských památkách. Dětská zóna bude zasvěcená bezpečnostní výchově nejmladších cyklistů. Těšit se mohou na dopravní hřiště. Součástí areálu budou občerstvovací stánky, stanoviště zdravotnických preventivních programů, kde si lidé mohou nechat třeba změřit zrak a vyšetřit znaménka, i charitativních organizací.

Komentáře

Hlavní zprávy

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek

Na svou exkluzivní trať z Královky na Zvonařku se vrací nostalgická linka číslo 23

vydáno 16. května 2022  12:20

Nostalgická linka jezdí po stejné trase jako před přerušením provozu v březnu 2020.  celý článek

Vadí nám zmatené přípravy, říká k opravě Barrandovského mostu starosta Prahy 13 Vodrážka

vydáno 16. května 2022  4:06

Jedna z nejsledovanějších a zároveň nejdůležitějších oprav v historii hlavního města – Barrandovského mostu dnes započala. Vedení magistrátu je v...  celý článek

Komerční sdělení

Snapbacks liga amerického fotbalu se vrací na Bazaly

vydáno 16. května 2022

ISMM Ostrava Steelers v rámci 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu přivítají na Bazalech Brno Alligators. Dohrávku kola nejvyšší ligy odvysílá 22....  celý článek