metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Větší foto
VŠCHT Praha (Ilustrační foto). | foto: VŠCHT Praha, Wikimedia CommonsMetro.cz

Následující čtyři roky by měl Karel Melzoch zůstat rektorem VŠCHT

  5:57
Rektor Vysoké školy chemicko-technologické v Praze Karel Melzoch by měl zůstat v čele této vysoké školy další čtyři roky. „Akademický senát ho včera v prvním kole tajné volby zvolil kandidátem na tuto funkci,“ uvedl mluvčí univerzity Michal Janovský. Do funkce rektora by měl Melzocha jmenovat prezident, k němuž se návrh dostane prostřednictvím ministerstva školství.

Sedmapadesátiletý Melzoch řídí Vysokou školu chemicko-technologickou od roku 2012, kdy v čele školy vystřídal Josefa Koubka. Současné funkční období mu vyprší na konci tohoto roku. Od ledna by na něj měl navázat dalším, které potrvá do konce roku 2019.

Melzoch je absolventem oboru kvasná chemie a technologie na VŠCHT. V roce 2007 byl jmenován profesorem v oboru biotechnologie. Na VŠCHT působí nepřetržitě od roku 1984, zastával funkci proděkana Fakulty potravinářské a biochemické technologie. Od roku 2006 byl děkanem této fakulty. Rok po nástupu do funkce rektora se stal místopředsedou České konference rektorů pro věci ekonomické a sociální, kterým je dosud.

Vysoká škola chemicko-technologická byla založena v roce 1952 a je výzkumnou technickou univerzitou s nadregionálním dosahem. Na čtyřech fakultách má více než 3,5 tisíce studentů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy