metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 13 °C

Neděle, 17. listopadu 2019. Den boje za svobodu a demokracii.
Zmrzlina (ilustrační foto)
Zmrzlina (ilustrační foto) | foto: SXC

Nejlepší zmrzlina v Praze? Na mraženou pochoutku lákají Italové i Francouzi

29. července 2014  10:44 Jan David Metro.cz
K létu a prázdninám patří zmrzlina, a když není nejlepší počasí, můžete si vychutnat alespoň nejlepší osvěžení ve městě. Vyberte i vy svůj oblíbený podnik se zmrzlinou.

Skvělá italská zmrzlina bývala v pasáži Metro na Národní třídě, povzdechne kdekterý milovník zmrzliny. Kdysi oblíbený podnik už sice nefunguje, ale o vaše chuťové pohárky se mohou i dnes porvat další vyhlášené podniky se zmrzlinovými poháry.

Zmrzlinu si můžete odnést s sebou

„Naše barvy jsou zcela přírodní, chuť a vůně jsou intenzivní,“ lákají ve vyhlášeném podniku Angelato Café v Rytířské ulici. Zakládají si tady na tom, že zmrzliny vyrábějí z plnotučného mléka, smetany a dalších přírodních ingrediencí. Je to podnik, který v různých anketách o nejlepší zmrzku neopomíjí zmínit většina známých šéfkuchařů.

Zkusit tu můžete i chuť ovocné zmrzliny, která je vyráběna z čerstvého ovoce. A pokud si chcete zmrzlinu z Angelata vzít domů nebo ji dát jako dárek, také vám ji mohou zabalit sebou do termoboxů několika velikostí. „Kavárna je malinká, ale zmrzlina výborná, není přeslazená a personál vždy usměvavý,“ pochvaluje si čtenářka Daniela na webu Nakafco.cz.

Ve Světozoru se stojí fronta

V centru města se o vaši přízeň přetahuje u Václavského náměstí hned několik podniků. Nejznámějším místem vůbec je snad pasáž Světozor, kam míří na zmrzlinu už celé generace Pražanů. Specializují se tady na výrobu mléčných i ovocných zmrzlin a u okénka s tou točenou bývá v hicech dlouhá fronta.

Stačí pak přeběhnout Vodičkovu ulici a pustit se do labyrintu pasáží U Nováků v protějším bloku domů. Najdete tady v jedné z chodeb po pravé straně cukrárnu Saint Tropez. Specializuje se na výrobu dortů a ukazuje, že nejen Italové, ale i Francouzi to umějí se zmrzlinou. Vyrábějí ji navíc bez chemických přísad a konzervantů.

Mražený krém vozí až z Itálie

Na Pankráci v Praze 4 můžete vyrazit do klimatizovaných prostor nákupního centra Arkády. Najdete tady cukrárnu Gelati Eis Café. „Již název napovídá, že půjde především o zmrzlinu a kávu. Naše zmrzlina je skutečně vyráběná v Itálii, následně pak hluboce mražená distribuována do husté sítě poboček,“ zmiňují provozovatelé na své webu. Přes celé léto teď mají dvacetiprocentní slevu na poháry.

PIŠTE A DISKUTUJTE POD ČLÁNKEM

Kde je podle vás v Praze nejlepší zmrzlina? A kde vám nejvíc chutnala zmrzlina na dovolené? Která byla lepší?

Komentáře

Hlavní zprávy

Snowboarding už dávno není masovka. Zbylí fanoušci ho přestali hrotit

Snowboarding
vydáno 17. listopadu 2019  5:07

Sport, dnes známý jako snowboarding, se v českých zemích poprvé objevil jen velmi krátce po svém příchodu do Evropy, tedy na přelomu roku 1979 a 1980. Od...  celý článek

Jsem pankáč perfekcionista, říká Anna K.

Anna K.
vydáno 16. listopadu 2019  7:21

V době vydání tohoto rozhovoru je Anna K. právě v polovině svého předvánočního turné. Hudba je v jejím životě stále hlavním hnacím motorem, ale kromě ní...  celý článek

Svou práci musíme podávat líp, říká primátor

Start „stavby“ metra D
vydáno 15. listopadu 2019  18:02

Zkvalitnění pražské dopravy, řešení dostupnosti bydlení a digitalizace úřadu. To jsou podle Zdeňka Hřiba tři základní sliby, které se mu během jeho...  celý článek

Akce připomínající sametovou revoluci pokračují i po 17. listopadu

Praha 1989
vydáno 15. listopadu 2019  15:14

Pokud o víkendu nestihnete zajít na některou z akcí připomínající třicet let od sametové revoluce nebo ještě toužíte jít na další, budete mít možnost je...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám