metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 13 °C

Pátek, 23. dubna 2021. Svátek má Vojtěch.
Zmrzlina (ilustrační foto) | foto: SXC

Nejlepší zmrzlina v Praze? Na mraženou pochoutku lákají Italové i Francouzi

  10:44
K létu a prázdninám patří zmrzlina, a když není nejlepší počasí, můžete si vychutnat alespoň nejlepší osvěžení ve městě. Vyberte i vy svůj oblíbený podnik se zmrzlinou.

Skvělá italská zmrzlina bývala v pasáži Metro na Národní třídě, povzdechne kdekterý milovník zmrzliny. Kdysi oblíbený podnik už sice nefunguje, ale o vaše chuťové pohárky se mohou i dnes porvat další vyhlášené podniky se zmrzlinovými poháry.

Zmrzlinu si můžete odnést s sebou

„Naše barvy jsou zcela přírodní, chuť a vůně jsou intenzivní,“ lákají ve vyhlášeném podniku Angelato Café v Rytířské ulici. Zakládají si tady na tom, že zmrzliny vyrábějí z plnotučného mléka, smetany a dalších přírodních ingrediencí. Je to podnik, který v různých anketách o nejlepší zmrzku neopomíjí zmínit většina známých šéfkuchařů.

Zkusit tu můžete i chuť ovocné zmrzliny, která je vyráběna z čerstvého ovoce. A pokud si chcete zmrzlinu z Angelata vzít domů nebo ji dát jako dárek, také vám ji mohou zabalit sebou do termoboxů několika velikostí. „Kavárna je malinká, ale zmrzlina výborná, není přeslazená a personál vždy usměvavý,“ pochvaluje si čtenářka Daniela na webu Nakafco.cz.

Ve Světozoru se stojí fronta

V centru města se o vaši přízeň přetahuje u Václavského náměstí hned několik podniků. Nejznámějším místem vůbec je snad pasáž Světozor, kam míří na zmrzlinu už celé generace Pražanů. Specializují se tady na výrobu mléčných i ovocných zmrzlin a u okénka s tou točenou bývá v hicech dlouhá fronta.

Stačí pak přeběhnout Vodičkovu ulici a pustit se do labyrintu pasáží U Nováků v protějším bloku domů. Najdete tady v jedné z chodeb po pravé straně cukrárnu Saint Tropez. Specializuje se na výrobu dortů a ukazuje, že nejen Italové, ale i Francouzi to umějí se zmrzlinou. Vyrábějí ji navíc bez chemických přísad a konzervantů.

Mražený krém vozí až z Itálie

Na Pankráci v Praze 4 můžete vyrazit do klimatizovaných prostor nákupního centra Arkády. Najdete tady cukrárnu Gelati Eis Café. „Již název napovídá, že půjde především o zmrzlinu a kávu. Naše zmrzlina je skutečně vyráběná v Itálii, následně pak hluboce mražená distribuována do husté sítě poboček,“ zmiňují provozovatelé na své webu. Přes celé léto teď mají dvacetiprocentní slevu na poháry.

PIŠTE A DISKUTUJTE POD ČLÁNKEM

Kde je podle vás v Praze nejlepší zmrzlina? A kde vám nejvíc chutnala zmrzlina na dovolené? Která byla lepší?

Komentáře

Hlavní zprávy

„Máchale, spadlo ti to!“ Češi se baví hledáním míst, kde vznikaly slavné scény

vydáno 23. dubna 2021  6:00

Za pár dní oslaví portál Filmová místa.cz patnáct let. Právě tehdy se začal rodit fenomén, který nyní baví desítky filmových fanoušků. Ti s odhodláním...  celý článek

Včelařem za deset tisíc korun. Ve Kbelích vám pronajmou úl i s poradcem

vydáno 22. dubna 2021  17:00

Když mohou v metropoli existovat komunitní centra, zahrady a skalky, proč bychom neotevřeli i komunitní včelín? S tímto nápadem nedávno přispěchali...  celý článek

Vysočanské nádraží padlo. Nejasnosti kolem podchodu?

vydáno 22. dubna 2021  8:38

Z výpravní budovy vysočanského nádraží je nyní pouze obrovská hromada suti. Nová odbavovací hala by měla čerstvě zdemolovanou staniční budovu nahradit...  celý článek

Malý krok pro jednotlivce, velký krok pro planetu

vydáno 22. dubna 2021  5:55

Přemýšlíte nad tím, do čeho si dát v obchodě pomeranče? Nebo z čeho bylo vyrobeno tričko, které si chcete koupit? Klimatické změny, ekologie,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy