metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 9 °C

Sobota 26. listopadu 2022. Svátek má Artur

Další 4 fotografie v galerii
Do smyčky se jako první vydal „pomeranč“ | foto: Pražské tramvaje

Novou smyčkou ve Strašnicích už projela první tramvaj. Přezdívá se jí pomeranč

  5:13
Práce u stanice Depo Hostivař mají být hotové již za pár týdnů. Rozšiřování pražské kolejové sítě zažívá letos opravdovou renesanci.

Do smyčky Depo Hostivař, která nyní vzniká ve Strašnicích, vjela o víkendu na zkušební jízdu první tramvaj. Byl to pracovní měřicí vůz T3 #5521, kterému se mezi fanoušky MHD přezdívá pomeranč. Stavba za téměř 200 milionů korun, která propojí autobusy i tramvaje z Černokostelecké ulice s metrem, pomalu spěje do finále. Hotovo má být již koncem tohoto měsíce.

„Smyčka vzniká na místě stávajícího stejnojmenného obratiště autobusů mezi stanicí metra A Depo Hostivař a křižovatkou Černokostelecké a Sazečské ulice. Stavba bude mít celkem 1,251 kilometru kolejí, zhruba třetina bude zatravněna,“ říká mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Druhá na desítce
Po obratišti Zahradní Město je smyčka Depo Hostivař v krátké době již druhá tramvajová novostavba na území Prahy 10 a po tratích ke stanici metra Pankrác, k hlavnímu nádraží v Opletalově ulici a Sídliště Barrandov – Holyně pátá v Praze. „Stavba smyčky přichází jako první z několika koordinovaných aktivit, po jejichž dokončení vznikne u stanice metra Depo Hostivař kompaktní uzel veřejné dopravy s kapacitním parkovištěm P+R a železniční stanicí, který bude vstupní bránou pro dopravu do Prahy 10,“ dodává Řehková.

Tramvajový boom
Rozšiřování pražské tramvajové sítě zažívá letos renesanci. Současně se budují také tratě Modřany–Libuš, Divoká Šárka – Dědina a na podzim začne výstavba Dvoreckého mostu. Ten propojí Podolí se Smíchovem.

Komentáře

Hlavní zprávy

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek

V rámci FIFA kvetla korupce. Každý to ví, ale detaily z dokumentu jsou pro mnohé šokující

Strážce streamu
vydáno 25. listopadu 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Streamovací platforma Netflix opět dokázala, že umí ve svých dokumentárních sériích rozpitvávat i závažnější témata. Tentokrát těsně před začátkem...  celý článek

Advent je za dveřmi. Do ulic Prahy zítra vyrazí vánoční nazdobená flotila

vydáno 25. listopadu 2022  7:36

Jako blesk z čistého nebe se v minulých dnech objevila zpráva o konci mazací tramvaje. Důvodem je údajně „podstav řidičů tramvají na běžných linkách“....  celý článek