metro.cz

Počasí v Praze

-5 °C / 3 °C

Sobota, 23. února 2019. Svátek má Svatopluk.
Děti v zoologické zahradě.
Děti v zoologické zahradě. | foto: Zoo Praha

O jarních prázdninách se v metropoli rozhodně nudit nebudete

20. února 2015  9:45 Robert Oppelt
Začínají jarní prázdniny a ne každému se podaří odjet na hory. Co s početnou rodinou podniknout? Některé instituce se na příchod dětských návštěvníků pečlivě nachystaly.

Národní zemědělské muzeum na Letné zavedlo od letošního února netradiční novinku. Jako první pražské muzeum poskytne zvýhodněné rodinné vstupné pro dva dospělé a děti do 15 let bez omezení jejich počtu. Těšit se mohou třeba na unikátní expozici traktorů a strojů.

I další instituce nabízejí svým návštěvníkům různé výhody. Třeba v Zoo Praha je každé pondělí výhodnější vstup pro nějakou vybranou skupinu, teď v únoru ho mají ti, kteří přinesou starý mobil na podporu strážců pralesa, v březnu se můžou těšit všechny těhotné maminky. Připraven je i zajímavý program. „Tento víkend bude v Zoo Praha věnován jednomu z nejohroženějších plazích druhů – gaviálům indickým. Od zkušených průvodců se návštěvníci dozvědí, co gaviály ve volné přírodě ohrožuje, kolik jich vlastně ještě zbývá a jak probíhá jejich ochrana u nás v zoo, ale také v místě jejich přirozeného výskytu,“ popisuje Jana Ondrejchová z tiskového oddělení zahrady.

Bohatý program připravilo i Muzeum hlavního města Prahy na Florenci. Nově jsou připraveny omalovánky a vystřihovánky k Langwailovu modelu Prahy. Mladí i starší návštěvníci si mohou navíc pohrát se speciálním pexesem, puzzle nebo loutkami v dětském muzeu v suterénu budovy. Prostředí je přenese do středověkého domu i s jeho autentickým vybavením.

Jarní prázdniny

Rodiče i děti se mohou těšit na zajímavě strávené dny.

  • Jawa není jen motorka, dokazuje Národní technické muzeum na Letné. Vystavuje unikátní auta značky Jawa. Celkem šest vozů Jawa 700 a­ Jawa Minor z let 1934-1947.
  • Národní muzeum ve dvou prázdninových týdnech nabízí rodinám s dětmi návštěvu Národopisného muzea – Musaionu v zahradě Kinských s výstavou Venkov. Ukazuje život venkova v ­druhé polovině 19. a na počátku 20. století. Na modelu krávy si děti mohou vyzkoušet dojení mléka.
  • Nevšední výstava rozměrných ocelových soch proměnila trojskou botanickou zahradu v­ překrásnou přírodní galerii. Sochy Čestmíra Sušky a ­Lukáše Raise inspirované přírodou nabízejí neobvyklé scenérie.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Na vlastní kůži. Vyzkoušel jsem si rychlocvičení

Redaktor ve fitku
vydáno 22. února 2019  8:47

Na první pohled se nezdá, že by se tato malá tělocvična v Holešovicích lišila od ostatních. Přece jen se tu ale maká jinak. „Chtěl bych vás pozvat na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám