metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 26 °C

Sobota 13. srpna 2022. Svátek má Alena
Takhle znají vilu kolemjdoucí. | foto: Metro

O novém nájemci Werichovy vily na Kampě nakonec rozhodnou lidé

  14:12
Nájemce Werichovy vily se bude vybírat znovu, ale tentokrát jinak. Snad už naposledy. "Všichni tři zájemci už deklarovali, že se do něj znovu přihlásí a uvidíme, jestli se nepřidá i někdo další," uvedla mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

Další vyběrové řízení na nového nájemce Werichovy vily vyhlásí Praha 1 pravděpodobně v nejbližší době. Tentokráte ale uvažuje radnice o jedné změně - nového nájemce by nevybrala komise, ale přímo obyvatelé Prahy 1. "Uvidíme, jestli to bude nějaká anketa, nebo referendum. Musíme ještě ověřit, jestli to je legislativně možné," dodala Blažková.

Rekonstrukce tím nekončí

I když tak zatím stále není jasné, čemu bude vila v budoucnu sloužit, radnice slibuje, že oprava bude pokračovat. "Zhruba do měsíce, se zase začne stavět, do konce roku bude i opraveno. Doufáme, že do té doby už bude vybrán i nový nájemce," uzavírá Blažková.

Poslední výběrové řízení na nájemce barokní vily na Kampě, v níž žili herec Jan Werich, básník Vladimír Holan nebo buditel Josef Dobrovský, vypsala Praha 1 na podzim. Komise za vítěze určila Nadaci Jana a Medy Mládkových, která se pokusila vilu získat již v minulosti. Na druhém místě skončilo Post Bellum, na třetím Charta 77. Výběr komise byl ale pouze doporučující a část zastupitelů zpochybnila její rozhodnutí i její samotné sestavení. Na vítězi se včera po dlouhém jednání zastupitelé shodnout nedokázali.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek

FOTOGALERIE: 20 let od obrovské povodně. Katastrofa dorazila 12. srpna 2002

vydáno 12. srpna 2022  4:40

Velká voda v srpnu 2002 změnila leccos. Hlavně lidi, kteří ji prožili na vlastní kůži.   celý článek

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek