metro.cz

Počasí v Praze

-5 °C / 7 °C

Neděle, 24. února 2019. Svátek má Matěj.
Demolice obchodního centra Růže na Chodově 17.2.2015
Dalších 9 fotografií v galerii
Demolice obchodního centra Růže na Chodově 17.2.2015 | foto: Petr JeždíkMetro.cz

Obchodní centrum Růže mizí před očima. Místo něho vyroste budova, která změní tvář Chodova

23. února 2015  8:14 Marek Hýř Metro.cz
Bagry demolují bývalé obchodní centrum. Nahradí ho nové. Chodovská Růže posledních pár let jen vadla. Do dvou let ji nahradí přístavba Centra Chodov. S demolicí je spojeno několik omezení pro kolemjdoucí. Investor s problémy počítal a najal brigádníky, kteří lidem radí kudy jít.

S demolicí starého obchodního centra Růže je spojeno několika omezení pro chodce. Tím nejnovějším je zavření podloubí vedoucí podél budovy s původní poštou a dnešní Billou.

„V tomto místě lze ale odbočit do dalšího podloubí, které ústí do Hráského ulice a dále na chodník do Roztylské ulice směrem k metru,“ informuje web dostavba-oc-chodov.cz. Ten vznikl hlavně proto, aby se lidé z Chodova mohli dozvědět, jak stavba pokračuje a kudy se mají dát, aby se vyhnuli uzavírkám. Kromě webu fungují kolem staveniště i tři informátoři, které zprostředkoval sám investor stavby. Také tito brigádníci radí kolemjdoucích kudy stavbu obejít.

Kino a netradiční restaurace

V místě, kde jsou dnes už sutiny a těžká technika, má do dvou let vzniknout nové centrum s obchody a restauracemi. „Přibude rovněž největší a nejmodernější kino v Česku. Zároveň do dostavby zamíří restaurace s novým konceptem zážitkového stravování,“ slibuje Jiří Marušiak, který zastupuje investora Unibail-Rodamco.

Kromě budovy Růže zmizí z Chodova i nedaleké parkoviště. V budoucnu však v okolí parkovacích míst přibude. „Parkovací plochy budou rozšířeny o podzemní parkoviště, které na západě areálu při ulicích Roztylská a Hráského bude plynule navazovat na dvě nynější podzemní patra. Další parkoviště bude i na střeše nové budovy,“ říká Marušiak.

Demolice Růže má být dokončena do půlky letošního května. Nový objekt bude otevřen na dvě etapy, nejdříve bude zpřístupněna část restaurací, a to na jaře 2017 a na podzim téhož roku potom celá dostavba obchodního centra.

Komentáře

Hlavní zprávy

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám