metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 33 °C

Pondělí 27. června 2022. Svátek má Ladislav

Dalších 9 fotografií v galerii
Demolice obchodního centra Růže na Chodově 17.2.2015 | foto: Petr JeždíkMetro.cz

Obchodní centrum Růže mizí před očima. Místo něho vyroste budova, která změní tvář Chodova

  8:14
Bagry demolují bývalé obchodní centrum. Nahradí ho nové. Chodovská Růže posledních pár let jen vadla. Do dvou let ji nahradí přístavba Centra Chodov. S demolicí je spojeno několik omezení pro kolemjdoucí. Investor s problémy počítal a najal brigádníky, kteří lidem radí kudy jít.

S demolicí starého obchodního centra Růže je spojeno několika omezení pro chodce. Tím nejnovějším je zavření podloubí vedoucí podél budovy s původní poštou a dnešní Billou.

„V tomto místě lze ale odbočit do dalšího podloubí, které ústí do Hráského ulice a dále na chodník do Roztylské ulice směrem k metru,“ informuje web dostavba-oc-chodov.cz. Ten vznikl hlavně proto, aby se lidé z Chodova mohli dozvědět, jak stavba pokračuje a kudy se mají dát, aby se vyhnuli uzavírkám. Kromě webu fungují kolem staveniště i tři informátoři, které zprostředkoval sám investor stavby. Také tito brigádníci radí kolemjdoucích kudy stavbu obejít.

Kino a netradiční restaurace

V místě, kde jsou dnes už sutiny a těžká technika, má do dvou let vzniknout nové centrum s obchody a restauracemi. „Přibude rovněž největší a nejmodernější kino v Česku. Zároveň do dostavby zamíří restaurace s novým konceptem zážitkového stravování,“ slibuje Jiří Marušiak, který zastupuje investora Unibail-Rodamco.

Kromě budovy Růže zmizí z Chodova i nedaleké parkoviště. V budoucnu však v okolí parkovacích míst přibude. „Parkovací plochy budou rozšířeny o podzemní parkoviště, které na západě areálu při ulicích Roztylská a Hráského bude plynule navazovat na dvě nynější podzemní patra. Další parkoviště bude i na střeše nové budovy,“ říká Marušiak.

Demolice Růže má být dokončena do půlky letošního května. Nový objekt bude otevřen na dvě etapy, nejdříve bude zpřístupněna část restaurací, a to na jaře 2017 a na podzim téhož roku potom celá dostavba obchodního centra.

Komentáře

Hlavní zprávy

Polovina hospod nám pomřela, ale nevzdáváme se, říká pivovarská rodina z Nupak

vydáno 27. června 2022  17:00

Nupaky leží asi čtyři kilometry západně od Říčan, v těsném sousedství komerční zóny u dálnice D1. Mlaďoučká víska, řeknete si. Ale kdepak. První zmínky o...  celý článek

Není potřeba děti hudebně hladit po hlavičce, říká dirigent a hudební skladatel

vydáno 27. června 2022  14:39

V šapitó Azyl78 na Výstavišti v pražských Holešovicích se podařila zrealizovat adaptace Knihy džunglí v hudební, taneční a scénické podobě režiséra Matěje...  celý článek

MHD čeká méně výluk. Metropole se připravuje na české předsednictví Radě EU

vydáno 27. června 2022  6:02

Už jen pár dní zbývá do okamžiku, kdy se česká metropole stane symbolicky hlavním městem Evropy. V pátek Česko převezme předsednictví v Radě EU. Součástí...  celý článek

Jak vychovávat z dětí vědce? Měli bychom jim jít z cesty, říká sympaťák s violoncellem

vydáno 26. června 2022  17:50

Rozcuchané vlasy, křivě nasazené brýle, mumlání pod fousy a nepřítomný pohled. Tak nějak si představujeme typického vědce. A přesně tak doktor Dominik...  celý článek