metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 7 °C

Pátek, 22. února 2019. Svátek má Petr.
Oslava úrody v centru Prahy.
Oslava úrody v centru Prahy. | foto: Zařízení služeb MZE

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Oslava úrody v centru Prahy

30. srpna 2017  0:01
Komerční sdělení S loučícím se létem přichází čas pořádně oslavit letošní úrodu. 8. a 9. září proto vyrazte na pražskou Letnou užít si tradiční Dožínky. Kromě bezmála stovky farmářů, folklórních oslav a divadel pro děti vás čekají i koncerty českých hvězd, jako je Ewa Farna, Slza, The Tap Tap, Voxel a mnoho dalších.

Od pohanských rituálů ke kombajnům

Žně většinou začínají už 13. července na svatou Markétu, ke kýžené sklizni ale už od pradávna vede dlouhá cesta. Úrodu v létě ohrožují prudké lijáky i vytrvalá sucha, z dávných dob se tak ve slovanské kultuře zachovala tradice pohanských rituálů na ochranu polí před živly. Za každou sklizeň je i dnes důležité poděkovat – zemi, přírodě, ale i všem, kteří se na ní podíleli. A k tomu právě slouží dožínky, tradiční oslava úrody a ukončení prací na polích. Čeledíni a děvečky se tradičně veselili na účet hospodáře, do dožínkových věnců, symbolů úrodnosti, se kromě obilovin a květin vplétaly i cukrovinky a koláče.

Ani v době, kdy pole obhospodařují moderní zemědělské stroje, bychom na tradice a veselí neměli zapomínat. Přijďte si proto i vy vychutnat konec sklizně na pražskou Letnou, kde se 8. a 9. září budou konat Dožínky, a užijte si to nejlepší z letošní úrody.

Pražské dožínky

Hlavním cílem akce je prezentace zemědělství, folkloru, tradic a historie. Těšit se můžete na bohatý program na letenské pláni a v nedalekém Národním zemědělském muzeu a Národním technickém muzeu. Národní zemědělské muzeum v pátek 8. září své prostory propůjčí hravé edukaci dětí z mateřských a základních škol. Na své si přijdou i dospělí, kteří se mohou těšit na nové expozice, rybí a zvěřinové speciality a také na koncert kapely Musica Bohemica. V sobotu se program bude točit okolo divadla pro nejmenší a vystoupení folklorních souborů z celé České republiky, večer se pak představí skupina Bluetet.

Letenská pláň nabídne v pátek jak program pro základní školy, Regionfest a koncerty, tak farmářský trh, kde seženete výrobky od bezmála stovky farmářů. V sobotu pak program vyvrcholí dožínkovým průvodem směrem od Ministerstva zemědělství na Letnou, kde se předají dožínkové věnce. Ochuzeni nebudou ani milovníci jídla, ochutnat můžete výrobky z farem ze všech koutů České republiky, čeká nás i ocenění těch nejlepších pochoutek značkou Regionální potravina. Odpoledním programem pak budou rezonovat koncerty Slzy, Ewa Farne, Argemy, Pokáče, The Tap Tap a Voxela.

Muzea zdarma

Program Dožínek na Letné vás bude bavit 8. a 9. září od 9:00 do 22:00 hodin. Zcela zdarma se můžete pobavit a přiučit také v letenských muzeích. Po celou dobu Dožínek bude volný vstup do Národního zemědělského muzea, v sobotu pak můžete bezplatně navštívit Národní technické muzeum.

Hlavní zprávy

Cyklista Tomáš Tvrdík šel na Predátora z hecu, teď patří ke světové špičce

Tomáš Tvrdík skončil na Mistrovství světa v loňském roce v řecké Spartě na 9....
vydáno 21. února 2019  16:57

Táta mi byl i je ve sportu obrovskou oporou a podporoval mě, říká kutnohorský závodník v překážkových soutěžích Tomáš Tvrdík.  celý článek

Povinné zálohy na PET lahve jsou nesmysl, tvrdí evropští mistři třídění odpadu

Ilustrační snímek
vydáno 21. února 2019  15:46

Karlovarské minerální vody, největší středoevropský distributor nealkoholických nápojů, uvažují po vzoru některých evropských zemí o zavedení zpětného...  celý článek

ANKETA: Deník Metro hledá nejkrásnější tramvaj v Praze

Anketa
vydáno 21. února 2019  14:39

Jako má Londýn červené autobusy, tak má Praha tramvaje T3. Nejpočetněji vyráběný tramvajový vůz na světě je pražskou legendou. Metropoli však křižují i...  celý článek

Kadjar byl v lázních. Renault prokoukl a dostal nové motory

Překonat brod není problém.
vydáno 21. února 2019  12:33

S novým rokem se českému trhu představil omlazený Renault Kadjar. Oblíbené SUV dostalo řadu novinek.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám