metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 6 °C

Pátek, 22. února 2019. Svátek má Petr.
Terminál MHD Palmovka (3.5.2018)
Větší foto
Terminál MHD Palmovka (3.5.2018) | foto: Roman Šafhauser, MF DNES

Palmovku vylepší za šest milionů

20. července 2018  6:24 Filip Jaroševský Metro.cz
Opravami projdou chodníky, prohlubně a kanálové stoky. „Palmovka si to rozhodně zaslouží. Chceme opravy udělat co nejdříve, aby se celý prostor skokově zlepšil,“ říká radní pro dopravu, školství a volný čas Petr Dolínek.

Pokud se zeptáte někoho z Prahy 8, kde se podle něj v okolí nejvíce scházejí pochybné existence, okamžitě mu vytane v mysli Palmovka. Frekventovaná tramvajová křižovatka a okolí stanice metra jsou v těchto dnech nejen místem schůzek lidí bez domova, ale také jednou z nejšpinavějších pražských lokalit.

Radní se zde nyní rozhodli investovat šest milionů korun, aby nevzhledné okolí stanice alespoň trochu vylepšili. Úpravou a rekonstrukcí má projít především ulice Na Žertvách.

„Letos rekordně investujeme do oprav chodníků a veřejných prostranství, Palmovka si to rozhodně zaslouží. Chceme opravy udělat co nejdříve, aby se celý prostor skokově zlepšil,“ říká radní pro dopravu, školství a volný čas Petr Dolínek.

Provoz zastávky městské hromadné dopravy by měl v době stavebních prací zůstat zachován. Projekt úprav počítá například s předlážďováním některých prostranství, odstraňováním prohlubní a propadlých částí chodníků, nebo doplněním prvků pro nevidomé. Z ulice Na Žertvách pak má zmizet betonová dlažba. Dělníci ji tu nahradí kamennou mozaikou.

Opravy na Palmovce

  • Místní byli ještě donedávna zvyklí na permanentní davy hrnoucí se dovnitř a ven ze stanice metra B pouze jedním východem.
  • V dubnu se stanice dočkala nových eskalátorů ve východní části. Dopravce je vyměňoval pět měsíců. 

„Součástí úprav je také doplnění mobiliáře – zahrazovacích sloupků po obou stranách průjezdného profilu v pěší zóně a přesun stávajících laviček na zastávce,“ dodává magistrát s tím, že údržba těchto novinek bude z velké části na radnici Prahy 8.

Okolí Palmovky je rozkopané již nyní. Dopravní podnik tu totiž od loňského podzimu rekonstruuje trať v Zenklově ulici směrem k nemocnici Bulovka. Ačkoliv se mezi místními hojně diskutuje o zpoždění těchto prací, dle dopravce jde o holý nesmysl. „Výluka byla od počátku naplánována do konce září 2018,“ uvádí Facebook Pražské integrované dopravy. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Na vlastní kůži. Vyzkoušel jsem si rychlocvičení

Redaktor ve fitku
vydáno 22. února 2019  8:47

Na první pohled se nezdá, že by se tato malá tělocvična v Holešovicích lišila od ostatních. Přece jen se tu ale maká jinak. „Chtěl bych vás pozvat na...  celý článek

Cyklista Tomáš Tvrdík šel na Predátora z hecu, teď patří ke světové špičce

Tomáš Tvrdík při Spartanu
vydáno 21. února 2019  16:57

Táta mi byl i je ve sportu obrovskou oporou a podporoval mě, říká kutnohorský závodník v překážkových soutěžích Tomáš Tvrdík.  celý článek

Povinné zálohy na PET lahve jsou nesmysl, tvrdí evropští mistři třídění odpadu

Ilustrační snímek
vydáno 21. února 2019  15:46

Karlovarské minerální vody, největší středoevropský distributor nealkoholických nápojů, uvažují po vzoru některých evropských zemí o zavedení zpětného...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám