metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 7 °C

Pátek, 22. února 2019. Svátek má Petr.
S pivem je zábava.
S pivem je zábava. | foto: ČTK

Pij, pij pij! Soutěže v pití alkoholu končí na zemi i v nemocnici

19. května 2013  7:00 Adam Váchal Metro.cz
Češi jsou národem pijanů. Přesto se ještě mají co učit. Zatímco většina z nás se většinou chodí pořádně zřídit do hospody, v zahraničí si pro opilost dokonce lezou na stromy.

Kde jinde přijít k opici než na stromě. Tímto heslem se řídí Novozélanďané. Ti vymysleli hru na oposuma, která spočívá v popíjení alkoholu na stromě. Pravidla jsou jasná: dokud jste na stromě, pijete, když spadnete, hra končí.

Amerika pořádá pivní závody

V Americe je zase velmi oblíbená akce s názvem Velký americký pivní běh. Ten se koná celkem v deseti amerických státech. Pořadatelé na svých stránkách slibují závodníkům, že závod nikdy nebude delší než tři míle. Na vítěze se v tomto závodu nehraje, zato na sportovní výbavu ano. Účastníci závodu totiž běží zpravidla v kostýmech. Na trati tak narazíte na obří kelímky, flašky či prostě nějaké lidi s čepicí ve tvaru půllitru s pivem.

Ve světě oblíbená soutěž je známa pod názvem Beer pong.

Závodníci Velkého amerického pivního běhu chtějí mít své převleky co nejoriginálnější. "Můžu běžet nahý?" ptá se dokonce někdo na internetových stránkách závodu. "Pošlete nám pár fotek a my vám dáme vědět. To myslíte vážně? Jistě, že ne," zní odpověď pořadatelů.

Vítězové putují rovnou do nemocnice

Mnohem vážněji berou soutěže v pití Rusové. Ti sice nejsou známi originalitou, co se samotných akcí týče, jejich výkony však málokdo ve světě překoná. Nejčastěji soutěží v pití vodky. Za co nejkratší dobu musí soupeři vypít co největší množství lihoviny. Kdo vyhrává, je snad každému jasné - ten nejlepší.

Ze stupínku vítězů míří soutěžící zpravidla rovnou do nemocnice. Před dvěma lety dokonce vítěz, který vypil za půl hodiny tři půllitrové flašky vodky, dvacet minut po ukončení závodu zkolaboval a následně zemřel, dalších pět účastníků akce pak odvezla sanitka.

Češi jezdí metrem a na kole

Také Češi však mají své soutěže a někteří po americkém vzoru dělají takzvané pivní jízdy. Ty spočívají v jízdě metrem, kdy v každé stanici musí cestující vypít jedno pivo. Kdo dojede na konec, vyhrává. Také cyklisté dříve pořádali podobné závody, kdy museli v každé hospodě zastavit a dát si alespoň půl litru hořkého moku.

Převrácený kelímek je populární hra v zahraničí.

Soutěží v pití je však ve světě obrovské množství. Jednou z nejoblíbenějších je "beer pong", alternativa ping-pongu. Hráči mají za úkol trefit se ping-pongovým míčkem do soupeřova kelímku s alkoholem. Pokud se trefíte, musí soupeř vypít obsah zasaženého kelímku.

Soutěže v pití

Alkoholický box: dva soupeři hází kostkou. Kdo hodí méně musí pít. Kdo první spadne na zem, je K.O.

Hospodský golf: vyberte 9 nebo 18 hospod a určete, co v každé musíte vypít. Určete si pořadí a zapisujte skóre. Kdo má lepší skóre či obešel všechny "jamky", vyhrává.

Kácení stromů: na stůl postavíte pivo, okolo něj panáky rumu (kůra), okolo nich panáky zelené (listí) a pak začnete česat listí, strhávat kůru...

Mexická vlna: hráči si sednou s panáky vedle sebe a postupně vstávají a pijí ve stejném pořadí, dokud někdo neodpadne.

Člověče, napij se: hraje se klasické Člověče nezlob se. Za každou vyhozenou figurku se však musí hráč napít.

TGV: hra oblíbená ve Francii. Pije se společně. Každé kolo se křičí jméno stanice, ve které TGV staví. Kdo kam dojede?

Komentáře

Hlavní zprávy

Cyklista Tomáš Tvrdík šel na Predátora z hecu, teď patří ke světové špičce

Tomáš Tvrdík skončil na Mistrovství světa v loňském roce v řecké Spartě na 9....
vydáno 21. února 2019  16:57

Táta mi byl i je ve sportu obrovskou oporou a podporoval mě, říká kutnohorský závodník v překážkových soutěžích Tomáš Tvrdík.  celý článek

Povinné zálohy na PET lahve jsou nesmysl, tvrdí evropští mistři třídění odpadu

Ilustrační snímek
vydáno 21. února 2019  15:46

Karlovarské minerální vody, největší středoevropský distributor nealkoholických nápojů, uvažují po vzoru některých evropských zemí o zavedení zpětného...  celý článek

ANKETA: Deník Metro hledá nejkrásnější tramvaj v Praze

Anketa
vydáno 21. února 2019  14:39

Jako má Londýn červené autobusy, tak má Praha tramvaje T3. Nejpočetněji vyráběný tramvajový vůz na světě je pražskou legendou. Metropoli však křižují i...  celý článek

Kadjar byl v lázních. Renault prokoukl a dostal nové motory

Překonat brod není problém.
vydáno 21. února 2019  12:33

S novým rokem se českému trhu představil omlazený Renault Kadjar. Oblíbené SUV dostalo řadu novinek.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám