metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Sobota, 19. září 2020. Svátek má Zita.
Integracemi provází amatérský redaktor Jan Škopek.
Větší foto
Integracemi provází amatérský redaktor Jan Škopek. | foto: PID

Plánovači mají své youtubery. Po Kokořínsku přijdou další

11. srpna 2020  12:51 Filip Jaroševský Metro.cz
K pražské MHD se připojují spoje napříč celým Středočeským krajem. Integraci Ropid propaguje spoty.

Od uplynulého víkendu je Kokořínsko natrvalo součástí systému Pražské integrované dopravy (PID). To, proč je připojení této oblasti k hlavnímu městu pozitivní krok, se organizátor dopravy Ropid rozhodl nově propagovat netradičně. Pomocí spotů na svém Facebooku.

„Naše nová posila do týmu Honza vás v krátkých videích provede integrací Kokořínska. Pokud se videa budou líbit, budeme je pro vás chystat pro každou integraci. V tom aktuálním se například dozvíte, která linka bude na Kokořínsku páteřní a nejrychlejší, o novinkách ve spojeních, nebo třeba, na kolik korun dospělého cestujícího vyjde jízdenka pro cestu vlakovou linkou S33 ze Mšena až do Prahy,“ říká mluvčí Ropidu Filip Drápal.

Integrace

  • Loni se k Praze připojilo Příbramsko, Slánsko a také oblast kolem Benešova. Právě odtud brzy dojde k rozšíření nabídky spojů do Voticka.
  • Po integraci mohou cestující v dotčené oblasti následně používat pražské jízdenky, a to jak v regionálních autobusech, tak vlacích. Nákup jízdních dokladů jde i přes mobilní aplikaci PID Lítačka.

Integrace v této oblasti promění cestování především z Mělníka do Mšena. Rozšíření se dočkají také víkendové spoje na hrad Kokořín. Průvodce spotem – mladík Jan Škopek, který je v minutu a půl dlouhém spotu představen jako průvodce integracemi PID, však není pro fanoušky MHD úplně neznámý. Od loňského března je totiž spolu s dalšími amatérskými redaktory a fanoušky hromadné dopravy k vidění na YouTube, Instagramu a Twitteru. O jejich projektu Metrobus informoval minulý měsíc i deník Metro.

„Jako všichni z Metrobusu, mám i já rád veřejnou hromadnou dopravu, ať už se bavíme o jednotlivých prostředcích, dopravních systémech, nebo udržitelné mobilitě, i když největší zálibu jsem našel asi v železnici. Velice rád trávím volné chvíle v mapách a jízdních řádech, pokud to čas dovolí, tak i v samotném vlaku. Kromě tohoto velkého koníčku mě ale baví i samotná žurnalistika,“ uvádí o sobě Škopek.

Soudě podle komentářů pod videem na Facebooku Ropidu se nového videa dočkají zájemci velmi brzy. Chválu zde sklízí jak moderátor Škopek osobně, tak celkový střih a spád videa. „Je to super a dobře jste zvolili moderátora. Honza je z Metrobusu nejlepší,“ píše uživatel Filip Mansfeld.

Další příležitost něco natočit bude mít Ropid již za několik dní, protože 22. srpna má být spuštěno začlenění Voticka na Benešovsku. Integrace obvykle přinášejí rozšíření nabídky spojů, zpravidelnění jízdních řádů i zpřehlednění vedení linek. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Biblická hora i klády přes močály daly jména „druhým“ městům

Vlakem na výlet: Klatovy
vydáno 19. září 2020  12:17

„Co si v Praze vyprávíme o Brně? Vůbec nic!“ Starý vtip ukazuje, že „věčně druhá“ města to nemají jednoduché. A platí to i v jednotlivých krajích. Víte...  celý článek

Pomalá jízda některé řidiče rozčiluje. Na nepřiměřené reakce cílí nová kampaň

Ilustrační snímek
vydáno 19. září 2020  5:27

Nevyrazili jste na křižovatce na zelenou do půl sekundy? Šance, že na vás někdo zatroubí, je v Česku velká.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Nedívej se. Neptej se. Neklikej. Seriál #martyisdead dostane pokračování

Seriál #martyisdead inspirovaný skutečnými případy kyberšikany získal hlavní... Strážce streamu
vydáno 18. září 2020  16:45

Český webový seriál #martyisdead, který v loňském roce uvedla tuzemská internetová televize Mall.tv, se dočká pokračování. Po kyberšikaně má být jeho...  celý článek

Přes dva měsíce komplikací. V úseku Pražského povstání a Vozovna Pankrác nepojedou tramvaje

Od neděle do dnešního dne probíhala výměna opotřebených kolejnic. Chuť...
vydáno 18. září 2020  13:28

Jak mnozí cestující poznali, při jízdě tramvají na trati mezi Vozovnou Pankrác a Pražského povstání to v posledních týdnech pěkně drnčelo. Své o tom vědí...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám