metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 27 °C

Čtvrtek 11. srpna 2022. Svátek má Zuzana
Dnes je vedle parku jen nevábná parcela s dírou plnou vody. | foto: Central GroupMetro.cz

Pleskotův projekt na Pankráci dostal razítko. Věžáky u parku památkářům nevadí

  7:29
Nový bytový projekt na pražské Pankráci dostal kladné stanovisko od památkářů. Ti souhlasí s předloženou studií a developer dvaadvacetipatrového bytového komplexu může pokračovat v dalších přípravách k získání územního rozhodnutí a stavebního povolení.

„Vítáme racionální rozhodnutí magistrátního odboru památkové péče ke studii, který zohlednil, že v sousedství plánované stavby existuje řada daleko vyšších dominant a také to, že projekt architekta Josefa Pleskota odpovídá výškou požadavkům UNESCO pro tuto oblast,“ uvedla Marcela Fialková, mluvčí developera stavby, společnosti Central Group. Horní hranice pro výstavbu v této oblasti je sedmdesát metrů a projekt počítá s výškou šedesát osm metrů, neměl by tak podmínkám UNESCO vadit.

Jedná se o první velký bytový projekt uznávaného architekta Josefa Pleskota. Ten navrhl trojici sedmdesátimetrových domů spojených podloubím. Plány na stavbu na okraji pankráckého parku ale přiměly místní k sepsání petice. „Obyvatelé ze sídliště Pankrác nový projekt nechtějí, protože přitáhne do oblasti další automobily, zhorší parkování, poškodí panorama Prahy obřími budovami a ohrozí park,“ říká zastupitel Prahy 4 Petr Horálek, který petici také podpořil. Radnice Prahy 4 s projektem souhlasí, přesto zaslala dopis UNESCO s dotazem, jestli neodporuje pravidlům pro památky chráněné touto organizací.

Plány pro tuto parcelu mají delší historii. V roce 2011 získal stavební povolení projekt počítající s tím, že vedle parku vyroste pět klikatých řad osmipodlažních domů. Lidově se jim začalo říkat Housenky. V roce 2012 koupil projekt Central Group, který se ho rozhodl přepracovat. Soutěž vyhrál projekt Josefa Pleskota.

Komentáře

Hlavní zprávy

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek

Čára není zeď. Zákaz odbočení na Chodově řidiči ignorují

vydáno 11. srpna 2022  4:07

Nejen změna uspořádání křižovatky způsobila jedenáct nehod. Za většinu mohli „pospíchálci“.  celý článek

Komerční sdělení

Triatlon Podroužek prověří všestrannost závodníků

vydáno 11. srpna 2022

Autokemp Podroužek u Netolic bude o víkendu 13. a 14. srpna přitahovat pozornost všech, kteří jsou stejně dobře doma ve vodě jako na souši. Uskuteční se...  celý článek

Slavný stadion Nikolajka končí. Hokejisté musejí jinam

vydáno 10. srpna 2022  5:52

Pro nové kluziště radnice Prahy 5 sehnala investora. O pozemku však s magistrátem stále jedná.  celý článek