metro.cz

Počasí v Praze

-8 °C / 0 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika

Policie dopadla muže, kterého viní ze dvou loupeží

  17:19
V ubytovně Sandra na Jižním Městě dopadli policisté třiadvacetiletého muže, který v metropoli dvakrát loupil. Nejprve v dubnu přepadl recepční v hotelu a zhruba o měsíc později vytáhl zbraň na obsluhu herny.

„Přepadením si muž přišel k několika desítkám tisíc korun. Hrozí mu až desetileté vězení,“ uvedla pražská policejní mluvčí Iveta Martínková.

V recepci hotelu v Prosecké ulici chtěl ubytování pro dvě osoby. Recepční dokonce předložil občanský průkaz. Vzápětí ale vytáhl zbraň a chtěl peníze. Přepadená žena kvůli šoku nijak nereagovala, a proto si mladík z pultu sám vyndal přibližně kolem dvaceti tisíc korun. Poté ještě recepční řekl, že se vlastně nic neděje, a z místa utekl.

Do herny v Praze 8 přišel asi o měsíc později a také v noci. Nejprve šel do zadní části provozovny, pak se vrátil k baru a personálu řekl, že chce vyplatit výhru z automatu. Když s ním žena k automatu šla, vytáhl zbraň a chtěl vědět, kde jsou uložené peníze. Z herny si odnesl asi 16 tisíc korun.

Policisté při vyšetřování zjistili, že občanský průkaz, který mladík v hotelu ukázal, byl pravý. Při prohlídce jeho hotelového pokoje, kde přebýval, pak našli zbraň. „Jednalo se o důvěryhodnou maketu pistole,“ uvedla mluvčí.

Mladík byl v minulosti už dvanáctkrát trestaný, a to zejména za trestné činy majetkového charakteru, ale i například za násilí proti úřední osobě.

Komentáře

Hlavní zprávy

RECENZE: Nový snímek Korzet ukazuje proslulou císařovnu Sissi ve zralém věku

vydáno 6. února 2023  10:22

Hlavní roli ztvárnila herečka Vicky Kriepsová.  celý článek

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek