metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 3 °C

Čtvrtek, 2. prosince 2021. Svátek má Blanka.

Praha 2 nechce, aby byly na jejím území šlehárny pro narkomany

  9:24
Radnici se nelíbí, že by na dvojce měla přibýt zařízení pro bezdomovce nebo narkomany. Zastupitelé Prahy 2 vyjádřili nesouhlas s požadavkem magistrátu na vytipování nových lokalit pro umístění takzvaných "šleháren", denního centra a zimní noclehárny pro lidi bez přístřeší.
Drogy (ilustrační foto)

Drogy (ilustrační foto) | foto: freeimages

"Na území Prahy 2 již funguje centrum Naděje U Bulhara. To během nočních hodin působí také jako záchytné středisko pro osoby bez domova. Dále na území naší městské části funguje bezproblémově v ulici Na Slupi noclehárna střediska Naděje s kapacitou 20 lůžek," upozorňuje starostka Jana Černochová.

Problematika bezdomovectví i drogových závislostí a projevů těchto jevů se podle magistrátu logicky týká celého města, a proto ji město takto řeší a diskutuje s městskými částmi. Praha 2 má podle  mluvčí magistrátu Jakub Stadler plné právo vyjádřit svůj názor. "Odpovědností města je hledat způsob, jak těmto lidem pomoci, hledáme jej společně s městskými částmi a věříme, že jejich politické reprezentace budou k problému přistupovat stejně," dodává Stadler.

Nadšeni z úkolu hledat nová místa pro problémové skupiny nejsou ani v dalších městských částech. "Praha 3 hostí na svém území řadu organizací, které se věnují péči o osoby závislé nebo závislostmi ohrožené, je tu i noclehárna Vackov pro lidi bez domova," potvrzuje mluvčí Prahy 3 Stanislav Kněnický.

Autor:
Témata: krimi, zdraví

Hlavní zprávy

Správný chlap již dávno nemá smrdět. Nová generace kosmetiky se balí do posekané trávy

vydáno 2. prosince 2021  16:05

Pojem udržitelná móda, takzvaná slow fashion, je stále častějším předmětem debat. Lidé se více zajímají o oblečení vyráběné z ekologičtějších materiálů. A...  celý článek

Čert nemá volno? Tak jděte bruslit!

vydáno 2. prosince 2021  12:10

Už to voní Vánocemi! Máme pro vás přehled svátečních akcí v metropoli.  celý článek

Pojistěte si duši. Pokud ale chcete peníze, pozor na drogy a taky alkohol

vydáno 2. prosince 2021  9:14

Kolik je doopravdy lidí, kteří změní profesi kvůli vyhoření? Psychickou únavu přizná jen zlomek z nich. Někteří změní profesi, aby se už nemuseli potýkat...  celý článek

Stromy na Smetaňáku se dusí, řešení je možná na obzoru

vydáno 2. prosince 2021  5:54

Nedávno vysazené lípy na nábřeží jsou podle kritiků jako v koncentráku pro stromy.  celý článek

Vaše fotky z Prahy