metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj
Poslední vlaková zastávka v metropoli vznikla na Kačerově. | foto: Metro.cz

Praha 5 chce rozšířit počet železničních zastávek v rámci MHD

  13:55
Radnice Prahy 5 chce rozšířit počet železničních zastávek na území městské části. Nově by mohli lidé jezdit v rámci MHD vlaky třeba do Hlubočep, na Cibulku a vlaky by mohly rovněž zastavovat na Žvahově. Informoval o tom dnes radní Prahy 5 Petr Hnyk (SZ).

„V Praze 5 je spousta možností pro rozvinutí železniční dopravy. Například v Hlubočepech je velká poptávka lidí po tom, aby se zastávka posunula blíž k centrální části Hlubočep,“ řekl Hnyk. Podle Hnyka by nově mohl vlak stavět rovněž na Cibulce. „Tato oblast změnami MHD v roce 2012 utrpěla, stížnosti lidí jsou tu velmi časté. Proto je nutné se dopravou v této části zabývat,“ řekl. Ropid, který plánuje pražskou MHD, v září 2012 zrušil část linek a řadu z nich vyslal na nové trasy. Proti změnám tehdy protestovali nejen obyvatelé Prahy 5, ale i radnice.

Vlaky budou stavět na Žvahově a v Jinonicích

Kromě Cibulky by nově mohl vlak stavět také na Žvahově. „Rovněž se uvažuje o zřízení zastávky u areálu bývalé Waltrovky v Jinonicích,“ řekl Hnyk s tím, že o vybudování zastávek musí rozhodnout hlavní město. „My jsme samozřejmě připraveni s tím pomoci,“ dodal.

Praha v loňském roce zprovoznila novou vlakovou zastávku u stanice metra C Kačerov. Nově začaly vybrané rychlíky stavět i v Podbabě a Praha nyní chystá stavbu nové zastávky pro příměstské vlaky v Běchovicích.

Komentáře

Hlavní zprávy

Testování systému zálohování PET lahví a plechovek. Některé výsledky jsou překvapivé

vydáno 7. června 2023  15:56

Za první tři měsíce vrátili přes čtvrt milionu obalů.  celý článek

Jaderná Vrána už letí. Deník Metro byl u spuštění desátého jaderného reaktoru v Česku

vydáno 7. června 2023  12:41

„Zbraně a výbušniny si do reaktorové haly, prosím, neberte. Pokud jsou některé dámy těhotné nebo právě kojí, prosím, aby se prohlídky nezúčastňovaly,“...  celý článek

Zajímavé aleje najdete na hřbitovech i na Spořilově, říká dendrolog Aleš Rudl

vydáno 7. června 2023  4:20

Kniha Aleše Rudla je zdarma. Zavede vás do tajuplných stromořadí.  celý článek

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek