metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 19 °C

Sobota 25. června 2022. Svátek má Ivan
Parkování (ilustrační foto) | foto: praha.eu

Praha 8 už rozdávala parkovací karty. Teď ale projekt placených zón zastavila

  17:20
Radnice Prahy 8 pozastavila svůj vlastní plán na vybudování zón placeného stání v Karlíně, Libni a Kobylisích. Důvodem je plán magistrátu na vytvoření parkovacích zón pro celé území Prahy. Na internetových stránkách Prahy 8 to oznámil místostarosta Michal Švarc.

Praha 8 vypracovala svůj vlastní systém parkování a v listopadu 2013 začala rozdávat lidem zdarma parkovací karty. Právě spuštění tohoto systému nyní pozastavila. Radnice do jeho vypracování vložila několik milionů korun, nyní jej magistrát zapracuje do celopražského systému. "Úsporou pro Prahu 8 bude instalace nového systému magistrátem a nikoliv městskou částí, jak by tomu bylo v případě vlastní regulace. Ta ušetřené prostředky použije na opravy chodníků," napsal Švarc.

Vyzvednuté parkovací karty si podle Švarce obyvatelé mají uschovat pro případ, že by nakonec magistrát zavedení zón nestihl a Praha 8 by spustila svůj systém nezávisle na hlavním městě.

Parkovací zóny přijdou v létě

Praha chce v pilotním projektu systém parkovacích zón spustit letos v létě. Oblasti rozdělí na menší a lidé si budou moci koupit karty buď pro celou městskou část, nebo levnější karty jen do okolí svého bydliště. Některé modré zóny se změní na smíšené, kam mohou zaparkovat i přespolní řidiči. Na kontrole neukázněných řidičů se budou podílet i městské části a do systému parkování mají být zahrnuta i soukromá parkoviště.

V současné době zóny placeného stání platí v Praze 1, 2, 3 a 7. Jejich rozšíření bylo plánováno i do dalších městských částí. Magistrát rozšiřování ale loni na jaře zastavil a začal chystat zmíněnou novou koncepci. Poprvé se zóny objevily v 90. letech minulého století v Praze 1.

Komentáře

Hlavní zprávy

Katuško, řekni, že jsi Tachovská, usmívá se spisovatelka

vydáno 25. června 2022  5:44

Po stopách dvou významných brněnských rodin se jako potomek vydává v nové knize spisovatelka Kateřina Tachovská-Vestman. Původem Brňačka sice žije v...  celý článek

Druhé Vyproštění se nekoná. Netflix opět ukazuje, jak se to nemá dělat

Strážce streamu
vydáno 24. června 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Když nemáte od filmu přílišná očekávání, je daleko větší šance si jej v kině či u domácí obrazovky o to lépe vychutnáte. Z téhle nejen u českých diváků...  celý článek

Jeho trenky nosí také slavný Terminátor Karlos Vémola

vydáno 24. června 2022  5:15

Stoprocentně české trenýrky značky Styx vznikají nejen pod rukama šikovných švadlen, ale také na čtyřech šicích strojích. To celé probíhá v šesti externě...  celý článek

Filmaři opouštějí Českou republiku kvůli pobídkám. Už zase

vydáno 23. června 2022  18:40

Zahraniční štáby loni v tuzemsku utratily přes devět miliard korun. Nyní hrozí, že budou točit jinde.  celý článek