metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

Další 2 fotografie v galerii
Vstup do stanice Bořislavka na trase metra A. | foto: Matěj HrabánekMetro.cz

Praha na podzim prověří parkování u nových stanic metra

  15:35
Vedení hlavního města Prahy nechá v průběhu podzimu vypracovat analýzy parkování kolem nových stanic metra A. V příštím roce by se pak do některých lokalit kolem metra mohly rozšířit zóny placeného stání.

V oblasti zcela chybí záchytná parkoviště pro lidi, kteří dojíždějí z okolí metropole. Na nevyhovující situaci trvale upozorňují místní obyvatelé i radnice. Nový úsek do Motola byl zprovozněn letos 6. dubna a výstavba čtyř stanic vyšla na asi 20 miliard korun.

„Termín podzim byl zvolen především z toho důvodu, že tyto analýzy je vhodné dělat až po nějaké době po zprovoznění stanic metra, kdy už budou stabilizované nové návyky cestování,“ tvrdí náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

„Pokud u některých stanic metra analýzy ukážou, že je zde potřeba chránit parkování obyvatel s trvalým pobytem, budou tyto lokality zařazeny do další etapy rozšíření zón placeného stání plánované na rok 2016,“ doplnil.

Náměstek upozornil na to, že plán na stavbu parkoviště na Veleslavíně ztroskotal, a to i kvůli odporu místních občanských iniciativ.

 

Komentáře

Hlavní zprávy

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek

Ostrov z naplavených odpadků může vzniknout i v českých vodních tocích

vydáno 29. června 2022  13:30

V ohybu řeky Temže u mostu Hammersmith se vytvořil ostrov o rozměru dvou tenisových kurtů z vlhčených ubrousků. Deník Metro o tom čtenáře informoval v...  celý článek