metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 10 °C

Čtvrtek, 21. února 2019. Svátek má Lenka.
Nemocnice (ilustrační foto)
Nemocnice (ilustrační foto) | foto: freeimages

Praha začala řešit stížnost na soukromou léčebnu, jejíž klient zemřel za podivných okolností

13. ledna 2014  13:40 ČTK
Pražský magistrát obdržel stížnost na soukromou LDN Bubeneč z Prahy 6. Úředníci ji nyní vyhodnocují. Jaký postup magistrát zvolí, nechtějí zatím jeho zástupci komentovat. Uvedl to mluvčí hlavního města Jakub Stadler. Stížnost napsala Ústřední vojenská nemocnice Praha kvůli zdravotnímu stavu pacienta, kterého do ní na začátku listopadu léčebna údajně poslala. LDN pochybení odmítá.

Podle MF DNES byl Josef P. přivezen z léčebny do nemocnice podvyživen, dehydratován a s proleženinami v takovém stavu, že mu již lékaři nedokázali pomoci. Po dvou dnech zemřel na sepsi. Nemocnice proto kvůli podezření ze zanedbání péče požaduje, aby magistrát do LDN Bubeneč poslal kontrolu.

Léčebna tvrdí, že se stala obětí cíleného útoku

"Stížnost na LDN v Praze 6 jsme již obdrželi a nyní se seznamujeme s podrobnostmi. Další postup a délka šetření bude záviset na vyhodnocení celé stížnosti. Nechceme tedy předjímat, co bude v následujících týdnech a jaké prostředky zvolíme," uvedl Stadler.

Léčebna v Chittussiho ulici pochybení odmítá. Tvrdí, že se stala obětí cíleného útoku. Podle prohlášení, které dnes její zástupci zveřejnili na internetových stránkách, prý kontrolou chorobopisů zjistili, že v dané době žádný pacient se jménem Josef P. nebyl v LDN umístěn a ani 3. listopadu nebyl nikdo takový převezen do nemocnice. Léčebna prý podá trestní oznámení. "Domníváme se, že se jedná o cílený útok na naši společnost, který může souviset s pokusem o vydírání, který jsme zaznamenali v nedávné době," uvedli na svém webu. Léčebna prý požádala magistrát a VZP o cílenou kontrolu.

Léčebna měla problémy již v minulosti, kdy se v ní nechal zaměstnat novinář MF DNES a údajně odhalil hrubé zanedbávání péče a falšování chorobopisů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cyklista Tomáš Tvrdík šel na Predátora z hecu, teď patří ke světové špičce

Tomáš Tvrdík skončil na Mistrovství světa v loňském roce v řecké Spartě na 9....
vydáno 21. února 2019  16:57

Táta mi byl i je ve sportu obrovskou oporou a podporoval mě, říká kutnohorský závodník v překážkových soutěžích Tomáš Tvrdík.  celý článek

Povinné zálohy na PET lahve jsou nesmysl, tvrdí evropští mistři třídění odpadu

Ilustrační snímek
vydáno 21. února 2019  15:46

Karlovarské minerální vody, největší středoevropský distributor nealkoholických nápojů, uvažují po vzoru některých evropských zemí o zavedení zpětného...  celý článek

ANKETA: Deník Metro hledá nejkrásnější tramvaj v Praze

Anketa
vydáno 21. února 2019  14:39

Jako má Londýn červené autobusy, tak má Praha tramvaje T3. Nejpočetněji vyráběný tramvajový vůz na světě je pražskou legendou. Metropoli však křižují i...  celý článek

Kadjar byl v lázních. Renault prokoukl a dostal nové motory

Překonat brod není problém.
vydáno 21. února 2019  12:33

S novým rokem se českému trhu představil omlazený Renault Kadjar. Oblíbené SUV dostalo řadu novinek.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám