metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 10 °C

Úterý 16. dubna 2024. Svátek má Irena

Cedule se ukrývají v keřích nebo za bujícími korunami stromů, stačí je včas nahlásit

  5:55
„V patnácté městské části se nachází neviditelná značka. Jak pro řidiče, tak pro strážníky městské policie,“ napsala nám před několika dny čtenářka deníku Metro Dagmar Tučková. Protože svůj postřeh obohatila o fotografie z místa, získává odměnu tři sta korun.

Další 1 fotografie v galerii
Značka se schovává za bující zelení v Boloňské ulici číslo šest. Ta se nachází v Praze 15 – Horních Měcholupech. | foto: DAGMAR TUČKOVÁMetro.cz

Deník Metro se poté, jako již tradičně, obrátil na Technickou správu komunikací (TSK). Ta musela následně začít zjišťovat, zda má konkrétní místa na starosti, či bude nutné problém předat dopravnímu odboru příslušné městské části. Ačkoli totiž čtenářka uvedla místo výskytu zarostlé značky – Boloňskou ulici číslo 6 – nebylo úplně jednoduché ji v systému na první dobrou nalézt.

„Místo bylo ověřeno kontrolorem a nyní bude předáno na oddělení správy zeleně. Buď provedeme ořez my, nebo radnice Prahy 15, na jejímž pozemku se zeleň nachází,“ vysvětluje pro deník Metro Leoš Konečný z tiskového odboru správy komunikací.

V praxi to tedy znamená, že tak či onak bude problém vyřešen v řádu dnů. Pokud by však značku zakrývala zeleň bující ze soukromého pozemku, mohla by se celá věc protáhnout. TSK či městská část by totiž musely vyzvat soukromníka, aby se do ořezu pustil sám. „Do akce“ by se pak profesionálové hrnuli až v momentě, kdy by se na to dotyčný správce vykašlal. „Pokud je značení zakryto zelení rostoucí na cizím pozemku, požádáme příslušný silniční správní úřad, aby o nápravě jednal s majitelem,“ popsala už dříve proces mluvčí TSK Barbora Lišková.

Deník Metro v minulosti mnohokrát vyzýval své čtenáře, aby zasílali fotografie špatně viditelných dopravních značek. Vždy k nám do redakce dorazila pěkná řádka míst, kde se cedule ukrývají v keřích nebo za bujícími korunami stromů. Pointa byla pokaždé totožná. Zakryté cedule je třeba hlásit odboru dopravy příslušné městské části nebo správci komunikace, což je obvykle TSK. Pokud narazíte na zarostlou ceduli, značku či semafor, můžete jejich fotografie sdílet také s námi, a to jednoduše v rámci rubriky Hlídač na našem webu metro.cz.

Pokud roste zeleň ze soukromého pozemku, vyzve radnice či TSK vlastníka žádostí, aby zajistil nápravu, případně aby poskytl souhlas s úpravou zeleně.

Rozbujelé keře a stromy zlobí i jinde po Praze

  • Úlovek, který se nachází na fotografii výše, se nachází v Praze 5. Zeleň prorůstající na autobusovou zastávku Kotlářka zřejmě neumí zkrotit majitel či správce přilehlého domu, respektive pozemku před ním.
  • Pokud i vás na nějaké zastávce MHD šimrá za krkem bující zeleň, je možné, že půjde nejen o záležitost odboru dopravy příslušné městské části. Ve hře je v takové chvíli i pražský dopravní podnik.
  • Radlická radiála na západě Prahy nese v již zprovozněné části název Rozvadovská spojka. Právě zde byl podle čtenáře deníku Metro Petra Nováka před pár dny s velkou slávou otevřen nájezd na tuto frekventovanou dopravní tepnu. Keře ve středovém pásu však podle něj nikdo neořezal. „Nejsou zde vůbec vidět dopravní značky,“ napsal nám včera do rubriky Hlídač čtenář Novák.
  • Špatně viditelné dopravní značky, cedule, či dokonce semafory jsou fenomén, na který v metropoli narazil snad úplně každý. Nejzdařilejší fotky tohoto fenoménu od vás otiskneme a jejich autor získá odměnu. Obvykle je to tři sta korun.
  • Můžete nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu: mms@metro.cz nebo formuláře na webu metro.cz.
  • Pokud máte dotazy, připomínky a neposíláte nám fotografie, pište zprávy na e-mail: dopisy@metro.cz. Budeme se těšit.
Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Rozjíždějí mejdany v metru. Někdy se cestující zapojí, jindy je ve vagonu trapné ticho

vydáno 16. dubna 2024  16:10

Radek Lembacher dělá marketing, Vašek Komárek zase pracuje na Rádiu Impuls. Jejich společnou vášní je karaoke. Pro veřejnost ho pořádají v Elpíčku na...  celý článek

„Teď můžeme určovat trendy a překvapit. To, co jsme už vydali, je odvážnější“

vydáno 16. dubna 2024  7:00

Kapela Mirai, nesoucí jméno svého frontmana Miraie Navrátila, obráží česká pódia už deset let. „Tak to pěkně vyšlo k výročí, že vydáváme čtvrtou desku,“...  celý článek

Češi si potrpí na kvalitu. Radši si připlatí za konopí než nějaké jiné bylinky

vydáno 15. dubna 2024  18:00

Svět kanabinoidů se rozpíná, aktivisté chtějí potlačit černý trh. Až tři rostlinky marihuany na dospělou osobu v jedné domácnosti a legální držení...  celý článek

Červnový transport koní Převalského do Kazachstánu: poletí tři hřebci a jedna klisna

vydáno 16. dubna 2024  18:02

Pražská zoologická zahrada vybrala osm adeptů koně Převalského ve věku od dvou do čtyř let určených pro první transport do Kazachstánu. Do středoasijské...  celý článek