Deník Metro se poté, jako již tradičně, obrátil na Technickou správu komunikací (TSK). Ta musela následně začít zjišťovat, zda má konkrétní místa na starosti, či bude nutné problém předat dopravnímu odboru příslušné městské části. Ačkoli totiž čtenářka uvedla místo výskytu zarostlé značky – Boloňskou ulici číslo 6 – nebylo úplně jednoduché ji v systému na první dobrou nalézt.
„Místo bylo ověřeno kontrolorem a nyní bude předáno na oddělení správy zeleně. Buď provedeme ořez my, nebo radnice Prahy 15, na jejímž pozemku se zeleň nachází,“ vysvětluje pro deník Metro Leoš Konečný z tiskového odboru správy komunikací.
V praxi to tedy znamená, že tak či onak bude problém vyřešen v řádu dnů. Pokud by však značku zakrývala zeleň bující ze soukromého pozemku, mohla by se celá věc protáhnout. TSK či městská část by totiž musely vyzvat soukromníka, aby se do ořezu pustil sám. „Do akce“ by se pak profesionálové hrnuli až v momentě, kdy by se na to dotyčný správce vykašlal. „Pokud je značení zakryto zelení rostoucí na cizím pozemku, požádáme příslušný silniční správní úřad, aby o nápravě jednal s majitelem,“ popsala už dříve proces mluvčí TSK Barbora Lišková.
Deník Metro v minulosti mnohokrát vyzýval své čtenáře, aby zasílali fotografie špatně viditelných dopravních značek. Vždy k nám do redakce dorazila pěkná řádka míst, kde se cedule ukrývají v keřích nebo za bujícími korunami stromů. Pointa byla pokaždé totožná. Zakryté cedule je třeba hlásit odboru dopravy příslušné městské části nebo správci komunikace, což je obvykle TSK. Pokud narazíte na zarostlou ceduli, značku či semafor, můžete jejich fotografie sdílet také s námi, a to jednoduše v rámci rubriky Hlídač na našem webu metro.cz.
Rozbujelé keře a stromy zlobí i jinde po Praze
|