metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 9 °C

Pátek 23. února 2024. Svátek má Svatopluk

Další 1 fotografie v galerii
Značka se schovává za bující zelení v Boloňské ulici číslo šest. Ta se nachází v Praze 15 – Horních Měcholupech. | foto: DAGMAR TUČKOVÁMetro.cz

Cedule se ukrývají v keřích nebo za bujícími korunami stromů, stačí je včas nahlásit

  5:55
„V patnácté městské části se nachází neviditelná značka. Jak pro řidiče, tak pro strážníky městské policie,“ napsala nám před několika dny čtenářka deníku Metro Dagmar Tučková. Protože svůj postřeh obohatila o fotografie z místa, získává odměnu tři sta korun.

Deník Metro se poté, jako již tradičně, obrátil na Technickou správu komunikací (TSK). Ta musela následně začít zjišťovat, zda má konkrétní místa na starosti, či bude nutné problém předat dopravnímu odboru příslušné městské části. Ačkoli totiž čtenářka uvedla místo výskytu zarostlé značky – Boloňskou ulici číslo 6 – nebylo úplně jednoduché ji v systému na první dobrou nalézt.

„Místo bylo ověřeno kontrolorem a nyní bude předáno na oddělení správy zeleně. Buď provedeme ořez my, nebo radnice Prahy 15, na jejímž pozemku se zeleň nachází,“ vysvětluje pro deník Metro Leoš Konečný z tiskového odboru správy komunikací.

V praxi to tedy znamená, že tak či onak bude problém vyřešen v řádu dnů. Pokud by však značku zakrývala zeleň bující ze soukromého pozemku, mohla by se celá věc protáhnout. TSK či městská část by totiž musely vyzvat soukromníka, aby se do ořezu pustil sám. „Do akce“ by se pak profesionálové hrnuli až v momentě, kdy by se na to dotyčný správce vykašlal. „Pokud je značení zakryto zelení rostoucí na cizím pozemku, požádáme příslušný silniční správní úřad, aby o nápravě jednal s majitelem,“ popsala už dříve proces mluvčí TSK Barbora Lišková.

Deník Metro v minulosti mnohokrát vyzýval své čtenáře, aby zasílali fotografie špatně viditelných dopravních značek. Vždy k nám do redakce dorazila pěkná řádka míst, kde se cedule ukrývají v keřích nebo za bujícími korunami stromů. Pointa byla pokaždé totožná. Zakryté cedule je třeba hlásit odboru dopravy příslušné městské části nebo správci komunikace, což je obvykle TSK. Pokud narazíte na zarostlou ceduli, značku či semafor, můžete jejich fotografie sdílet také s námi, a to jednoduše v rámci rubriky Hlídač na našem webu metro.cz.

Pokud roste zeleň ze soukromého pozemku, vyzve radnice či TSK vlastníka žádostí, aby zajistil nápravu, případně aby poskytl souhlas s úpravou zeleně.

Rozbujelé keře a stromy zlobí i jinde po Praze

  • Úlovek, který se nachází na fotografii výše, se nachází v Praze 5. Zeleň prorůstající na autobusovou zastávku Kotlářka zřejmě neumí zkrotit majitel či správce přilehlého domu, respektive pozemku před ním.
  • Pokud i vás na nějaké zastávce MHD šimrá za krkem bující zeleň, je možné, že půjde nejen o záležitost odboru dopravy příslušné městské části. Ve hře je v takové chvíli i pražský dopravní podnik.
  • Radlická radiála na západě Prahy nese v již zprovozněné části název Rozvadovská spojka. Právě zde byl podle čtenáře deníku Metro Petra Nováka před pár dny s velkou slávou otevřen nájezd na tuto frekventovanou dopravní tepnu. Keře ve středovém pásu však podle něj nikdo neořezal. „Nejsou zde vůbec vidět dopravní značky,“ napsal nám včera do rubriky Hlídač čtenář Novák.
  • Špatně viditelné dopravní značky, cedule, či dokonce semafory jsou fenomén, na který v metropoli narazil snad úplně každý. Nejzdařilejší fotky tohoto fenoménu od vás otiskneme a jejich autor získá odměnu. Obvykle je to tři sta korun.
  • Můžete nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu: mms@metro.cz nebo formuláře na webu metro.cz.
  • Pokud máte dotazy, připomínky a neposíláte nám fotografie, pište zprávy na e-mail: dopisy@metro.cz. Budeme se těšit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Robotický psycholog není vysavač. Vaše data jsou v bezpečí, tvrdí podnikatel

vydáno 23. února 2024  5:00

Česká platforma VOS.health, kterou založil mladý podnikatel Jiří Diblík s kolegou Ondřejem Kopeckým, pečuje o mentální zdraví více než tří milionů lidí po...  celý článek

Svépomoc je fajn věc. Nejde ji ale chtít po všech, říká kutil a moderátor Libický

vydáno 22. února 2024  13:14

Už nějaký ten rok natáčí hobby pořady. Jeho Libovky Pepy Libického jsou určeny pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat, tvořit,...  celý článek

Více podnikatelek by pozitivně ovlivnilo tuzemskou ekonomiku, tvrdí odborníci

vydáno 22. února 2024  4:55

Být pánem svého času by nevadilo mnohým Čechům. O podnikání je v Česku stále větší zájem. Touha po nezávislosti nabírá na síle.  celý článek

Komerční sdělení

Rohálovská desítka láká na šampionát veteránů i favority z minulých let

vydáno 22. února 2024

Jako už tradičně se sjedou i letos 24. února do Prusinovic na Kroměřížsku vyznavači běhu, aby se postavili na start 31. ročníku silničního závodu...  celý článek