Podle informací ČTK jde o materiály, které připravoval a radě předkládal tehdejší radní pro životní prostředí Radek Lohynský. Už loni v létě v sídle Pražských služeb zasahoval jiný útvar policie, detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Policie se k tomu tehdy odmítla vyjádřit. Primátor Tomáš Hudeček řekl, že si vyžádali smlouvy z let 2008 až 2010.
Otevřené výběrové řízení dosud vypsáno nebylo
Hlavní město má dlouhodobé problémy se zajištěním svozu odpadu. Původně mělo uzavřenou desetiletou smlouvu s Pražskými službami. Smlouva skončila na konci roku 2011. Praha chtěla vybrat nového dodavatele, ale tendr kvůli pochybnostem zrušila. Od té doby spolupráci s Pražskými službami několikrát prodloužila.
Naposledy loni na podzim získala firma roční zakázku za více než miliardu. I k ní si detektivové podle informací ČTK vyžádali podklady. Praha tehdy zakázku přidělila, i když dlouhodobě tvrdí, že hodlá vypsat otevřenou soutěž. Loni v listopadu zastupitelé schválili vypsání čtyřletého tendru v hodnotě 4,4 miliardy korun bez DPH. Otevřené výběrové řízení ale dosud vypsáno nebylo.
Praha v Pražských službách ovládá asi 77 procent akcií
Detektivové se zajímají i o usnesení týkající se plánované akvizice Pražských služeb. Praha už několik let usiluje o odkup zhruba šestinového podílu, který v Pražských službách vlastní společnost Northward Holding Limited. Ta ji před časem koupila od skupiny Natland. Podle posledních informací by město mělo za akcie zaplatit kolem 700 až 800 milionů. Praha v Pražských službách nyní ovládá asi 77 procent akcií.
V úterý Praha informovala o tom, že se protikorupční policie zabývá zastavením prací na tunelu Blanka. Policie vyšetřuje mimo jiné problematický IT projekt z doby někdejšího primátora Pavla Béma. Od loňského roku jsou někteří pražští radní stíháni v kauze opencard.