metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 26 °C

Neděle 14. července 2024. Svátek má Karolína

Febiofest se naplno rozjel. Víkendový program je velmi bohatý

  8:00
Včera v Praze odstartoval již 19. ročník filmového festivalu Febiofest a zajímavé snímky se budou v pražských kinech promítat až do 30. března. Organizátoři plánují uvést 182 filmů z 55 zemí, značná porce z plánovaného počtu 496 projekcí bude k vidění už o víkendu.
Tisková konference před zahájením festivalu | foto: Febiofest.cz

Tisková konference před zahájením festivalu | foto: Febiofest.cz

Základní info

Program festivalu, změny a další novinky hledejte na oficiálních stránkách: www.febiofest.cz

Včerejší promítání úvodních filmů a následný večírek v Rudolfinu odstartoval tradiční filmový maraton, který bude návštěvníky lákat až do konce března. Vše podstatné se bude v rámci Febiofestu odehrávat v Cinestaru Anděl, kde byly pro účely festivalu vyčleněny všechny dostupné sály.

Tradičně i ve 3D

Mimo jiné to tedy znamená, že vedle klasických filmů budou k vidění také 3D snímky, určené pro děti i dospělé publikum. Během víkendu budou v rámci kategorie Svět ve 3D promítány Louskáček, Trápení nebo Oko dítěte; v následujících dnech festivalu pak samozřejmě dojde k mnoha obměnám.

Z filmu Býčí šíje
Z filmu Žena z pátého patra

Žánrová nabídka filmů je opravdu pestrá.

Vedle trojrozměrných filmů převážnou část programové nabídky zastupují filmy tradiční a na své by si měl díky pestrosti žánrů přijít opravdu každý. Všechny filmy jsou tematicky rozděleny, proto není složité se v programech kin Cinestar a Ponrepo orientovat.

Febiofest nenabízí jenom filmy

Ceny vstupenek

  • Základní: 89 Kč
  • Základní 3D: 99 Kč
  • Dětské: 49 Kč
  • Dětské 3D: 79 Kč
  • Ponrepo: 60 Kč

K oddechu od filmů slouží na Febiofestu i letos doprovodný Musicfest, který je všem zájemcům přístupný zcela zdarma. Koncerty a vystoupení začínají každý den festivalu od 18.30 hodin v garážích Cinestaru Anděl (Velká scéna) a v pizzerii Mediterane (Malá scéna).

Zřejmě největším lákadlem bude vystoupení skupiny Toxique (26. 3. ve 20.00), ale za pozornost stojí například i uskupení Kuzmich Orchestra nebo vystoupení reggae skupiny DUB.O.NET v čele s jamajským zpěvákem Vincentem Richardsem.

Autor: Zdeněk Princ Metro.cz

Hlavní zprávy

Zrodil se nový Donald Trump – mučedník a možná i „nesestřelitelný“ vítěz prezidetských voleb

vydáno 14. července 2024  17:49

Měla to být jen další zastávka v úspěšné kampani Donalda Trumpa. V pensylvánském městečku Butler přivítali svého oblíbence bouřlivým potleskem. Po 15...  celý článek

Chcete důkladně poznat Krušné hory? Zkuste to třeba s běžcem a spisovatelem Štěpánem

vydáno 13. července 2024  12:57

Není asi místo v Krušných horách, kam by noha Štěpána Javůrka nevstoupila. Úspěšný spisovatel je má prochozené, proběhané, projet na lyžích i na kole i...  celý článek

Trička a mikiny s logem kapel mají fanoušci rádi. Na festivalu se většinou vše vyprodá

vydáno 14. července 2024  5:26

Trička a mikiny s logem oblíbené kapely nebo akce, hrneček, tužka... To všechno se skrývá pod anglickým slovem merchandising. „Poslední tři kolekce byly...  celý článek

Tradici českých jadranských dovolených založily už Šulcovy lázeňské vlaky

vydáno 14. července 2024  6:18

Vybrat dovolenou a její zaplacení lze zvládnout díky internetu za pár minut. Na této planetě není téměř místo, kam by se nedalo cestovat, pokud se tam...  celý článek