metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 26 °C

Neděle 14. července 2024. Svátek má Karolína

Filmové premiéry druhého březnového týdne

  9:00
Ačkoliv počasí vybízí spíše k prvním jarním procházkám, nabídka kina je stále velice lákavá a stojí za zvážení. Ve druhém týdnu se mohou diváci těšit na další čtveřici filmů, tentokrát převážně akčních.
Liam Neeson ve filmu Mezi vlky

Konkrétně se jedná o sci fi snímek John Carter: Mezi dvěma světy s Michaelem Douglasem a Ginou Carano, dále dobrodružné drama Mezi vlky s Liamem Neesonem v hlavní roli, akční thriller Zkrat režiséra Stevena Soderbergha a nakonec i český film Čtyři slunce.

Čtyři slunce

Info o filmu

žánr: drama/komedie

režie: Bohdan Sláma

herci: Jaroslav Plesl, Karel Roden, Aňa Geislerová, Marek Šácha a další

Čtvrtý celovečerní film režiséra Bohdana Slámy se točí kolem rodiny a jejich přátel z menšího města. Hlavní myšlenkou je změna, tedy změna života k lepšímu a následné sledování příběhů, které k těmto změnám mohou i nemusí vést. Příběh vypráví o téměř 40letém otci rodiny, Járovi, který se však nepoučil ze svých chyb a svými úlety se dostává do tragikomických situací. I z tohoto důvodu prožívá jeho partnerka Jana krizi a hledá si milence. Do toho všeho ještě musí zvládnout výchovu dvou dětí, zejména pak dospívajícího Vény, který se kamarádí s pankáči a nesměřuje zrovna očekávaným směrem.

John Carter: Mezi dvěma světy

Info o filmu

žánr: dobrodružný

režie: Andrew Stanton

hrají: Taylor Kitsch, Mark Strong, Willem Dafoe, Lynn Collins a další

Nejrůznější teorie se shodují v tom, že planeta Země rozhodně není jedinou osídlenou planetou ve vesmíru, co kdyby se ale mimozemský druh života nacházel v podstatě za rohem, na Marsu? Právě o tom vypráví dobrodružný film John Carter: Mezi dvěma světy, který vznikl jako adaptace stejnojmenného románu spisovatele Edgara Rice Burroughse. Hlavním hrdinou filmu je John Carter, který je nevysvětlitelně dopraven na Mars, kde se zaplete do konfliktu velkých rozměrů. Jak později zjistí, osud světa zmítaného válkou a stojícího na pokraji kolapsu, je v jeho rukou.

Zkrat

Info o filmu

žánr: thriller

režie: Steven Soderbergh

hrají: Gina Carano, Michael Douglas, Michael Fassbender a další

Mallory Kane je jakousi americkou variací na Jamese Bonda - jde o vládní agentku, která se účastní těch nejnebezpečnějších akcí v odlehlých koutech světa. Její mise navíc nejsou vždycky úplně legální, a tak se často připlete na místa, kde by si ani ona sama opravdu nepřála být. Po úspěšném osvobození čínského novináře ji však někdo z kolegů podraží a chce její smrt. Začíná nebezpečná honička se zabijáky, kteří znají každý její krok. Aby přežila, musí Mallory dopadnout ty, kteří ji zradili; vymyslí léčku a jde do akce.

Mezi vlky

Info o filmu

žánr: akční

režie: Joe Carnahan

hrají: Liam Neeson, Dermot Mulroney, James Badge Dale a další

S filmem Mezi Vlky se divák přenese na Aljašku a bude svědkem drsného souboje o život. Skupina mužů se musí vypořádat jak s krutým mrazem, tak i s krvelačnými lesními bestiemi. S přibývajícím časem a vyčerpáním se jejich šance na přežití stále vzdaluje, jídla ubývá a vlků je kolem stále víc. Hlavní hrdina Ottway, který se živil jako odháněč vlků z prostoru ropné rafinerie, se najednou sám cítí jako vetřelec v cizím teritoriu a útoky vlků chápe jako odvetu. Začíná boj mužů s vyhladovělými šelmami na život a na smrt.

Autor: Zdeněk Princ Metro.cz

Hlavní zprávy

Zrodil se nový Donald Trump – mučedník a možná i „nesestřelitelný“ vítěz prezidetských voleb

vydáno 14. července 2024  17:49

Měla to být jen další zastávka v úspěšné kampani Donalda Trumpa. V pensylvánském městečku Butler přivítali svého oblíbence bouřlivým potleskem. Po 15...  celý článek

Chcete důkladně poznat Krušné hory? Zkuste to třeba s běžcem a spisovatelem Štěpánem

vydáno 13. července 2024  12:57

Není asi místo v Krušných horách, kam by noha Štěpána Javůrka nevstoupila. Úspěšný spisovatel je má prochozené, proběhané, projet na lyžích i na kole i...  celý článek

Trička a mikiny s logem kapel mají fanoušci rádi. Na festivalu se většinou vše vyprodá

vydáno 14. července 2024  5:26

Trička a mikiny s logem oblíbené kapely nebo akce, hrneček, tužka... To všechno se skrývá pod anglickým slovem merchandising. „Poslední tři kolekce byly...  celý článek

Tradici českých jadranských dovolených založily už Šulcovy lázeňské vlaky

vydáno 14. července 2024  6:18

Vybrat dovolenou a její zaplacení lze zvládnout díky internetu za pár minut. Na této planetě není téměř místo, kam by se nedalo cestovat, pokud se tam...  celý článek