Podle mluvčí Prahy 3 Michaely Luňáčkové zde personální problémy trápí hned dvě místní oddělení. V ulicích by však obyvatelé trojky méně strážců zákona potkávat neměli. „Zda se méně strážníků v ulicích rovná zvýšená trestná činnost, se možná projeví až v delším časovém období,“ řekla deníku Metro Luňáčková.
V Praze 7 chybí podle mluvčího této městské části Martina Vokuše okolo dvaceti procent strážníků. Podle něj se tento trend ještě donedávna neprojevil ani tak z hlediska bezpečnosti, jako spíše při dohledu na špatně parkující řidiče. „Situaci nyní napomáhá letošní přechod na nový systém zón placeného stání, kdy kontrolu parkujících vozidel provádějí monitorovací vozy. Strážníkům se tak uvolňují ruce k jiné činnosti,“ vysvětluje Vokuš.
Zavedení zón placeného stání, které by podobně jako v sedmé městské části rozvázalo místní městské policii ruce, netrpělivě vyhlížejí také v Praze 4. Podle jejího mluvčího Jiřího Bigase se tento trend v ulicích rovněž delší čas projevuje.
„Nejveselejší“ situace zdá se panuje v Praze 5. Zde podle jejího mluvčího Jakuba Večerky sice ubývá strážníků, ale také trestné činnosti. „I přes personální podstavy Praha 5 zaznamenala v roce 2017 rekordně nízké počty trestných činů a přestupků. I v této nelehké situaci státní i městská policie svoji činnost vykonává velmi dobře a s osobním nasazením,“ dodává Večerka s tím, že se zde v loňském roce odehrálo o téměř sedm set trestných činů méně než v roce 2016. Podle zjištění deníku Metro se však v Praze 5 meziročně navýšil počet přestupků, a to téměř o dva a půl tisíce.
Pražské městské policii schází zaměstnanci
|