metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 18 °C

Sobota 23. září 2023. Svátek má Berta

Dalších 5 fotografií v galerii
Během Ratolest festu je přívoz mezi náplavky Rašínova a Hořejšího nábřeží zdarma. | foto: Ratolest fest

Na děti čeká cesta kolem světa, hry na náplavce i divoká přestřelka. Den dětí je tu.

  10:01
Víkend je v Praze plný akcí pro děti. Soutěže, divadelní představení, ukázky netradičních sportů nebo třeba výstava hasičské techniky jsou přichystány po celé metropoli. Zábavný program si připravila zoo, muzeum, Petřínská rozhledna, Rašínova náplavka, Hořejšího nábřeží, Žluté lázně i Výstaviště. Deník Metro vybral ty nejlákavější akce.

Mezinárodní den dětí se slaví 1. června, letos toto datum připadlo na pondělí, ale slavit se bude hlavně o víkendu. Třeba v pražské zoo se v neděli koná výprava kolem světa. Děti budou v různých destinacích plnit úkoly s vidinou výhry zajímavých cen včetně celoroční vstupenky do zoo. Na cestu kolem světa se mohou vydat i zítra v oboře Hvězda. Den plný her a zábavy tu začíná v 10 hodin.

Během Ratolest festu jsou připraveny i ukázky netradičních sportů.

Během dne dětí si ratolesti i zasportují.

Zábava z trochu jiného soudku čeká na ty nejmenší na náplavce na Rašínově a Hořejším nábřeží. „Během soboty nabídneme rodinám netradiční program. Osobně se těším třeba na ragby pro nejmenší v podání RC Tatra Smíchov, na loutkové představení k novému českému filmu Malý pán nebo na vodní program v režii jachtařů a veslařů,“ láká na náplavky pořadatel akce Luděk Valchář.

Tvořivé děti zve do svých prostor pro změnu Muzeum hlavního města Prahy. Malí šikulové se mohou zítra těšit na dílny, které nabídnou workshopy pletení z gumiček či korálkování. V muzeu nebude chybět ani malování na obličej. U Petřínské rozhledny se dětský den koná v neděli. Pro návštěvníky je připravena soutěž s tématikou pražských věží.

Ratolest fest nabídne i ukázku hasičské techniky.

Rašínovo nábřeží bude plné dětí.

Milovníky Divokého západu potěší zase ve Žlutých lázních. „Děti navštíví jednotlivá indiánská stanoviště, kde budou plnit úkoly a za ně dostanou razítka. Vyzkouší si tak třeba lukostřelbu, hru indiánů – lakros, hod podkovou a prohlédnou si zbraně kovbojů. Každý, kdo odevzdá vyplněnou kartu indiánovi nebo kovbojovi, získá odměnu,“ zve na nedělní hrátky Libuše Klinková, manažerka programů pro děti. Zkrátka zítra nepřijdou ani železniční nadšenci. Pro ně si program připravilo branické nádraží. Návštěvníci se mohou těšit na jízdy historického motorového vozu Hurvínek, na projížďku na šlapací drezíně či výstavu lokomotiv Českých drah a hasičské techniky.

S hasiči se o víkendu můžete potkat hned na několika místech. Ukázky zásahů či prohlídku hasičských vozů chystá na svém hřišti v sobotu například Sbor dobrovolných hasičů Praha-Lipence. Svůj stánek mají hasiči přichystaný i v neděli na holešovickém Výstavišti. Zde čeká děti lákadel hned několik. Od 13 hodin je přichystán pro návštěvníky bohatý program plný sportu a kultury. Na pódiu se představí účinkující z tanečních, divadelních a sportovních organizací. Událostí dne bude koncert Jaroslava Uhlíře. Součástí akce je i gastronomická zóna a autogramiáda účinkujících z muzikálu Popelka na ledě.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vnučka uznávaného psychologa dál pomáhá, založila organizaci zaměřující se na rodiny s dětmi

vydáno 23. září 2023  9:00

„Rodiče by měli uznat vlastní chybu,“ říká pro deník Metro Alžběta Candia Muñoz, která jde v šlépějích svého dědy, známého lékaře.  celý článek

Každý může být hrdinou. Inspirujte se! Můžete setkat s těmi, kteří nám pomáhají

vydáno 22. září 2023  17:02

Osmý ročník oblíbené akce Den hrdinů na Výstavišti představí v rámci celodenního bohatého programu složky integrovaného záchranného systému. Akce proběhne...  celý článek

Soulož s kostlivcem nemusí být hned Konec světa. Nebe s.r.o. baví i napočtvrté

Strážce streamu
vydáno 22. září 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Děj komediálního seriálu Nebe s.r.o., neboli Miracle Workers se ve čtvrté sérii přesunul do postapokalyptické budoucnost. V ní čelí pouštní válečník Sid...  celý článek

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek