metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 23 °C

Středa 17. července 2024. Svátek má Martina

Nepřístupný film mi dává svobodu, říká Stiller o Sousedské hlídce

  8:00
Když děláte komedii založenou na partě postav, většinou se v ní potkají staří známí. Alespoň tomu tak je u filmu Sousedská hlídka, kde si spolu opět zahráli Ben Stiller a Vince Vaughn. Narozdíl od kultovní Vybíjené jsou z nich ale teď kámoši.
Jonah Hill, Ben Stiller, Richard Ayoade a Vince Vaughn (zleva) ve snímku

Jonah Hill, Ben Stiller, Richard Ayoade a Vince Vaughn (zleva) ve snímku Sousedská hlídka. | foto: Bontonfilm

Sousedská hlídka

  • Premiéra: tento čtvrtek
  • Žánr: Komedie / Sci-Fi
  • Režie: Akiva Schaffer
  • Hrají: Jonah Hill, Ben Stiller, Vince Vaughn, Richard Ayoadea další
  • USA, 2012, 102 minut

Oba herci společně s Jonahem Hillem a Richardem Ayoadeem hrají znepokojené občany, kteří založí sousedskou hlídku, aby zabránili mimozemské invazi na malé předměstí v Ohiu. "Miluju, když můžu pracovat s těmahle chlápkama. Dokážou mě rozesmát, protože jsou vtipnější než já," přiznává Stiller. "S Vincem jsme si užili hodně srandy při natáčení Vybíjené. Dlouho jsme spolu nepracovali, takže jsem se těšil, až budeme moct společně točit něco nového," dodává.

Kromě znovushledání s Vaughnem si Stiller užíval i volnost, kterou poskytuje komedie pro dospělé a kterou nezažívá při natáčení filmů pro celou rodinu. "Je to zábavné být součástí filmu, kde se nemusíte strachovat něco říct. Když točíte dětem nepřístupný film, máte víc svobody," říká Stiller.

Z filmu Sousedská hlídka.
Z filmu Sousedská hlídka.

Svoboda ale podle něj není jen v možnosti ukazovat násilí a klít před kamerou, ale také v tom, že postavy nemusejí procházet žáným osobním vývojem a že film nemusí obsahovat žádné ponaučení. "Nemuseli jsme to mít dopředu nalajnované. Tahle parta chlapíků se prostě flákala společně a její členové na sebe nějak působili, ale rozhodně to nebylo o vzájemném poučování a podobně. Myslím ale, že tam mezi nimi vzniklo nějaké emocionální pouto, když skončili spolu," říká Stiller.

Vypadá to, jako bych roli ve filmu vyhrál v soutěži, říká Ayoade

Zatímco Stiller, Vaughn a Hill jsou pro americké publikum známé tváře, čtvrtý člen jejich sousedské hlídky z řady trochu vyčuhuje. Britský herec a režisér Richard Ayoade, který ztvárnil Mosse v seriálu Ajťáci a který natočil snímek Jmenuji se Oliver Tate, přiznává, že své obsazení do role dodnes nepobírá.

"Nikdy jsem nehrál ve filmu. Tedy ne tak docela. Moje žena říkala - a má pravdu - že to vypadá, jako bych vyhrál soutěž, abych mohl hrát ve filmu s hollywoodskými hvězdami. A občas se mi stávalo, že jsem si říkal: Proč na mě Ben Stiller, Vince Vaughn a Jonah Hill tak zírají? Aha, vždyť já s nimi točím scénu, měl bych začít něco hrát. Byl to trošku surrealistický zážitek, protože jsem velký fanoušek těchhle herců. Byl to pro mě velmi příjemný zážitek, že jsem si mohl v tomhle filmu zahrát," říká Ayoade.

Z filmu Sousedská hlídka.
Z filmu Sousedská hlídka.

Vaughn si samozřejmě myslí, že Ayoadeovo sebeshazování není na místě. "Richard je ohromně vtipný. Bylo zábavné, že s sebou přinesl originální hlas a skvělé nápady a v tom filmu je prostě vtipný," říká Vaughn. "Jde o to, že dáte dohromady partu lidí s různých prostěedí a než skončí den, už je tam spousta smíchu a kamarádství. Pro mě je to věc, kterou na komediích miluju, že nás pomáhají sbližovat prostřednictvím smíchu," říká Vaughn.

Vince Vaughn je rodičem na plátně i ve skutečnosti

  • Ve filmu Sousedská hlídka hraje Vince Vaughn otce a často se hádá se svou neposlušnou náctiletou dcerou, která chce dospět příliš rychle.
  • V reálném životě se Vaughnovi nedávno narodila dcera.
  • "Věk mé dcerky se dá stále počítat na měsíce, takže jsem daleko od řešení nějakých neshod s dospívajícím potomkem," říká Vaughn. 
  • Ale na druhou stranu už Vaughn vtipkuje o potenciálních nápadnících. "Už se to stalo nedávno. Jeden tříletý kluk nám zbvonil na zvonek. Musím říct, že mi to přišlo trochu nevhodné. Je ještě mladá na to, aby dělala své vlastní rozhodnutí. Děti by se měly pořádně naučit pořádně chodit, než budou moci vyletět z hnízda," říká herec.
Autor:

Hlavní zprávy

Před pětatřiceti lety stačilo razítko od obvoďáka. V současnosti jsou někteří pro psychotesty a zbrojní pas

vydáno 17. července 2024  16:00

Když padl v roce 1989 režim, dostali se Češi ke svobodě cestování, projevu, podnikání, ale i ozbrojování. Je to evergreen především ve Spojených státech....  celý článek

„Učit peníze“ by měla škola. Rodiče přenášejí odpovědnost za finanční gramotnost na erár

vydáno 17. července 2024  6:19

Na finanční neznalosti vydělávají podvodníci. Když vás zavalí ciframi, procenty, úrokovými sazbami a opentlí to růžovou budoucností, často uspějou.  celý článek

Když ještě na trhu řehtali koně. Jak to vypadalo na Václaváku v polovině 19. století

vydáno 17. července 2024  15:43

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Neznámé a méně známé pohledy na město od starých mistrů.  celý článek

Ostravské léto s hudbou. Posílená doprava, zákaz psů i seznamovací apka

vydáno 17. července 2024  14:35

Před cestou do Ostravy nezapomeňte, že s klasikou neuspějete. Colours budou přijímat pouze platební karty.  celý článek