metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 26 °C

Neděle 14. července 2024. Svátek má Karolína

Od pátku se budou na Štvanici prohánět skejťáci

  17:20
V rámci série Světového poháru ve skateboardingu se na ostrově Štvanice uskuteční od pátku do neděle závod Mystic SK8 Cup 2012, na kterém se v mnoha disciplínách představí přibližně 150 profesionálů z 25 zemí. Chybět nebudou ani borci z České republiky v čele s Maximem Habancem, Tomášem Stejskalem a Martinem Juráškem.
O krkolomné triky není na Mystic Cupu nouze. | foto: www.mysticskateshop.cz

Všichni tři jsou skateboardovými šampiony a jejich prominentní disciplínou je tzv. streetstyle. I v něm se bude na Štvanici soutěžit a diváci se mají nač těšit. Nové překážky pro street jsou každoročně postaveny podle posledních trendů, aby inspirovaly k výkonům, které posunují limity skateboardingu.

Mystic SK8 Cup

  • závody se uskuteční na Štvanici od 13. do 15. července
  • zúčastní se 150 jezdců z 25 zemí a soupeřit budou o prizemoney ve výši 30 000 dolarů
  • podrobné informace jsou k nazelení na oficiálních stránkách

K vidění budou krkolomné triky a sestavy

O jejich navržení a následnou stavbu se postaral Radek Teichmann z Mystic Constructions ve spolupráci s ikonami sportu - Davem Duncanem a Brianem Patchem. I z tohoto důvodu je Mystic Cup mezi profesionálními jezdci považován za prvotřídní světový závod a patří k oblíbeným prázdninovým akcím v Praze.

Vše odstartuje v pátek, kdy se rozjede předkvalifikace streestyle pro nekvalifikované evropské jezdce, ze které vzejde dvacítka nejlepších pro sobotní kvalifikaci. Na pořadu prvního víkendového dne pak bude ještě kvalifikace disciplíny bowl, což je ježdění ve vypuštěném bazénu.

Zábava na kolečkách

Semifinálové jízdy proběhnout v neděli odpoledne a od pěti hodin se uskuteční velké finále. Nejdříve v bowlu a poté ve streetstyle. A jelikož jde především o to, aby se bavili diváci, proběhne na závěr  i exhibice v disciplíně best trick, kdy se jezdci budou snažit předvést ty nejnáročnější triky, které je možné na skateboardu provést. 

Pro návštěvníky je pak kromě samotných závodů připraven i bohatý program na louce v Relax zóně, kde bude umístěna i velká obrazovka s přenosy z obou disciplín. To všechno pak ještě okoření koncerty a stánky se skateboardovým vybavením.

Autor: Zdeněk Princ Metro.cz

Hlavní zprávy

Zrodil se nový Donald Trump – mučedník a možná i „nesestřelitelný“ vítěz prezidetských voleb

vydáno 14. července 2024  17:49

Měla to být jen další zastávka v úspěšné kampani Donalda Trumpa. V pensylvánském městečku Butler přivítali svého oblíbence bouřlivým potleskem. Po 15...  celý článek

Chcete důkladně poznat Krušné hory? Zkuste to třeba s běžcem a spisovatelem Štěpánem

vydáno 13. července 2024  12:57

Není asi místo v Krušných horách, kam by noha Štěpána Javůrka nevstoupila. Úspěšný spisovatel je má prochozené, proběhané, projet na lyžích i na kole i...  celý článek

Trička a mikiny s logem kapel mají fanoušci rádi. Na festivalu se většinou vše vyprodá

vydáno 14. července 2024  5:26

Trička a mikiny s logem oblíbené kapely nebo akce, hrneček, tužka... To všechno se skrývá pod anglickým slovem merchandising. „Poslední tři kolekce byly...  celý článek

Tradici českých jadranských dovolených založily už Šulcovy lázeňské vlaky

vydáno 14. července 2024  6:18

Vybrat dovolenou a její zaplacení lze zvládnout díky internetu za pár minut. Na této planetě není téměř místo, kam by se nedalo cestovat, pokud se tam...  celý článek