metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / -1 °C

Pátek 8. prosince 2023. Svátek má Květoslava
Fronta automobilistů u benzínové stanice v Měcholupech. | foto: Lucie Poštolková, Metro.cz

Řidiči chtějí při tankování ušetřit a často tím blokují důležitou křižovatku

  16:52
Křižovatka ulic Kutnohorské a K Měcholupům v Dolních Měcholupech často řidiče donutí si postát. Dojezdový čas směrem na Uhříněves nebo Horní Počernice se může značně protáhnout. Na vině není ale dopravní špička, provoz častokrát blokují řidiči, kteří stojí frontu na levný benzin k pumpě Tank Ono.

Fronta na pohonné hmoty je občas tak dlouhá, že řidiči stojí přímo v silnici, čímž brání plynulému provozu. „Je pravda, že někteří řidiči chtiví levných pohonných hmot zatarasí průjezd kolem čerpací stanice. To je ale pouze kvůli jejich neukázněnosti a bezohlednosti,“ říká starosta Dolních Počernic Karel Hagel.

„Podle vodorovného dopravního značení nesmějí zůstat stát před vjezdem k čerpací stanici, nýbrž musí jet v tomto směru až na nedaleký kruhový objezd, kde se obrátí a pak budou stát v zástupu od Horních Měcholup, kde nebudou tolik překážet,“ říká.

Fronty připouští i sama stanice. „Běžně u našich pump stojí fronta dvaceti aut. Ve špičce někdy i víc,“ potvrzuje Petr Ondra z Tank Ono. Podle obsluhy benzinky k ucpání dochází hlavně když přijede nákladní auto, někdo si bere benzín do kanystru nebo také v šest ráno, kdy doplňují benzin.

Dopravní zácpy nemají řešení. Řidiči musí být jen ohleduplní

Až do roku 2012 byla navíc křižovatka bez světelné signalizace. „Semafory na magistrátní komunikaci byly umístěny z popudu řidičů, kteří si stěžovali, že ve směru od Horních Měcholup se vůbec nedá dostat na Kutnohorskou,“ přibližuje starosta Hagel.

„Řidiči se kolikrát nezařazují ke všem čtyřem stojanům, takže se rovnoměrně nerozdělí do front. Kdyby se řadili do všech, tak by tam třeba taková fronta nebyla,“ uvažuje paní Julie, která bydlí v Petrovicích a jezdívá tímto místem.

Komplikace se zácpami ale nemají žádné řešení, řidiči musí jen být více ohleduplní. „Tyto problémy zde nikdy nebyly, ale s nejlevnějšími pohonnými hmotami v Praze se to někdy stává,“ shrnuje Hagel.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nacvičování sletové skladby s sebou nese i práci na sobě samé, říká Machů

vydáno 8. prosince 2023  5:00

Cvičit v Sokole začala nyní 30letá Kateřina Machů ve svých přibližně deseti letech. V současnosti je pro ni ale komunita České obce sokolské jako druhá...  celý článek

Zpěv, fazole a LSD. Rozervané srdce Jima Morrisona dobilo nad Seinou

vydáno 7. prosince 2023  15:07

Jim Morrison by oslavil 80 let. Byl vtělením báječného doktora Jekylla, kterého flaška whisky měnila v odpudivého pana Hyda.  celý článek

Frajeři ze Slovenska učí radnice „kecat“ s místními. Pomůže i asistent Charlie

vydáno 7. prosince 2023  10:00

Po úspěšných českých projektech typu Avast či Rohlík se podobně perspektivní startup objevil i u sousedů. Aplikace má být k dispozici uživatelům...  celý článek

První ročník Eco Rally Praha byl náročný, ale vydařený

vydáno 7. prosince 2023  7:56

S rozvojem elektromobility, růstem počtu elektrických aut a rozšiřující se dobíjecí infrastrukturou se objevují i podpůrné sportovní a závodní aktivity....  celý článek