Aplikaci, jejímiž maskoty se staly legendární postavičky králíků z klobouku výtvarníka Vladimíra Jiránka, lze rozdělit na dvě části. První z nich je klasická arkádová hra, takzvaná skákačka, která je zacílena na mladší cestující. Bob nebo Bobek probíhají skrze vagony tramvaje či metra a přeskakují cestující - babičku s holí, smradlavého pána nebo například psa bez náhubku.
Když se hráči nepodaří dotyčnou figuru přeskočit včas, dostane se mu poučení. „Dej mi náhubek a vezmi mě s sebou. Jezdím v Praze zadarmo,“ oznámil nám jeden z pejsků poté, co jsme dopadli na jeho hřbet. Cestou si je možné nasbírat také mince, které tu visí ve vzduchu.
Na úvodní obrazovce jsou v nabídce čtyři tlačítka, přičemž to první slouží k zahájení hry. V tramvaji, v autobuse či v metru z vás ale při hraní spolucestující mít radost nebudou. Hlavní nabídka i hra samotná je podbarvena hudbou, která jde vypnout, ale jen v nastavení telefonu. Pouštění hudby v MHD se vás aplikace ve svém průběhu paradoxně snaží odnaučit. „Ne všichni mají stejný vkus. Myslete na to při poslechu své oblíbené hudby,“ hlásí hra poté, co se vám nepodaří proklouznout kolem mladíka s kazetovým přehrávačem.
Druhá část aplikace se odehrává v reálném světě, respektive ve vozidlech hromadné dopravy. Hráč hledá a snímá QR kódy umístěné v tramvajích, autobusech a metru. Pokud sesbíráte všechny, získáte v informačním centru dopravce na Hradčanské nespecifikovanou cenu. Dopravce se tak snaží, aby si hra našla cestu k co nejvíce lidem.
Zmíněná aplikace s Bobem a Bobkem je zdarma ke stažení necelých čtrnáct dní. Za tu dobu si ji nainstalovalo více než sto uživatelů. To je ve srovnání s aplikací Bob a Bobek: Lední hokej, která vznikla v roce 2015 u příležitosti mistrovství světa, velmi malé číslo. Průměrné hodnocení aplikace i počet jejích stažení se však pomalu zlepšuje. Pomáhají také pravidelné zásahy tvůrců, kteří dolaďují drobné chyby.